Nuomonės apie nuomonę

Jau pusantrų metų, kaip aš šios rubrikos rėmuose bendrauju su tavimi, skaitytojau. Pradėdamas rašyti, kviečiau visus drąsiai reikšti nuomonę, kad ir aš pats galėčiau plačiau ir giliau reikšti savąją, o tuo pačiu sužinočiau, kas jaudina skaitytojus. Dabar pribrendo laikas refleksijai, ir tai darau kartu su jumis.

Atsiliepimų apie mano mintis raštu nebuvo daug. Daug daugiau jų sulaukiau pokalbiuose telefonu. Skambindavo draugai ir nepažįstami, net nenorintys prisistatyti. Tekdavo kalbėtis, aiškinti, ginčytis, pabrėžiant, kad tai mano nuostatos, o visos kitos leidžia visiems tobulėti. Džiugu, kad dauguma oponentų buvo santūrūs ir mandagūs. Gal tik keli feisbuko puslapiuose parašė nemandagiai. Gaila, kad tarp jų pasitaikė ir vadinamųjų politikų.

Pirmiausia turiu pasigirti, kad kai kurie skaitytojai džiaugėsi, jog moku trumpai, aiškiai, gana logiškai reikšti savo nuomonę. Girdi, gebu keisti trumpus žodelyčius ir sakinius ilgais minčių vingiais, naudoju daug ironijos, bet pasijuokiu ir iš savęs. Ačiū šiems skaitytojams.

Žymiai daugiau buvo skambinusių, kurie nenorėjo sutikti su mano mintimis, nors apie Plungės reikalus rašiau mažai, mat užteko ir bendro pobūdžio temų, kurias aptariant laikas bėgo greit. Tai ir mokesčių reformos, ir homoseksualų, ir moterų, ir švietimo, ir moralės klausimai.

Buvo tokių žmonių, kurie pageidavo, kad išdėstyčiau jų nuomonę. Jiems teko priminti, jog skiltyje pateikiu tik savo nuomonę, o ji labai dažnai nekinta ir nėra bandoma „pritaikyti“ prie daugumos požiūrio. Paaiškindavau, kad pareiga surinkti ir paskelbti skirtingas nuomones krinta ant žurnalistų, o ne ant nuomonės reiškėjų pečių. Beje, mane džiugina, kad „Žemaitis“ šio principo sėkmingai laikosi.

Kita grupė žmonių įsitikinusi, kad reikia viską griauti ir viską Valstybėje statyti iš naujo. Man tai „Internacionale“ skaityti ir girdėti žodžiai. Tų „griovėjų“ tarpe daugiausia buvo tų, kurie tik to siekė ir net nebandė nė karto į kuriuos nors rinkimus ar referendumą nuvykti...

Lieku laimingas, kad skaitytojas skaito, galvoja, todėl ir toliau: „Pamąstykim kartu“.