Pakilimai ir nuopuoliai

Kažkas sakė, kad mūsų visas gyvenimas yra pakilimai ir nuopuoliai. Ir, atrodo, visi tai jaučiame. Na, o jei tai pasireiškia visų gyvenime, vadinasi, ir įvairiose jo sferose. Sakykim, sporte...

Vos spėjome atsitokėti ir nurimti po Lietuvos krepšininkų pergalės prieš JAV komandą, kaip sulaukėme nuopuolio prieš Serbijos krepšininkus. Visi žinojome apie tokią galimybę, bet tikėjomės geriausio. Vis tik karšto tikėjimo neužtenka. Pikčiausia, jog pasiduota beveik be kovos. Tad iš pasaulio čempionato grįšime ir be medalių, ir be vietos Olimpinėse žaidynėse. Tiesa, tą situaciją dar bus galima ištaisyti.

Sportas – tai žmonių veiklos sritis, kurioje ypatingai dažnai pasitaiko tokių svyravimų. Kitose, pasitelkus žmogaus protą, smarkių nuopuolių galima išvengti. Tik ar visada to proto, geros valios bei pareigingumo užtenka?

Tik prasidėjus mokslo metams feisbuko platybėse ėmė plisti įrašas, kaip moteriškė skaito kažkokį dokumentą, papildydama savo komentarais apie tai, kokia baisi nauja programa mokykloms parengta ir kokie baisūs įpareigojimai mokytojams tarp mokinių skleidžiant grynų gryniausią LGBTQ propagandą.

Na ir pasipylė komentarai, pagrasinimai valdžiai ir net malda Dievui. Reaguodama į tai, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija suskubo išplatinti žinią, kad socialiniuose tinkluose plinta grynų gryniausia melagiena, bet apmeluotųjų ar norinčių toliau meluoti komentarų srauto tai nė kiek nesustabdė.

Man pasirodė keista, kad rajone ta tema nepasisakė nė viena institucija ir nė vienas atsakingas asmuo, nebuvo nė mėginimų kažką pamėginti paaiškinti. Tie, kurie dirba mokykloje, tikrai žino, jog tokios programos – iš piršto laužtos, tačiau kiek daug tėvų, kitų žmonių, kurie norėtų kažką aiškaus išgirsti ta tema. Kadangi apie tai nekalbama, tai ir lieka melo pelkėje.

Man pačiam tikrai norisi, kad mano anūkai sužinotų apie pasaulio įvairovę: šeimyninius, atskirų žmonių tarpusavio santykius įvairiose plotmėse. Netikiu, kad tai kažkaip juos paveiktų. Net Europos Žmogaus Teisių Teismas pareiškė, jog Lietuva turėtų pakeisti įstatymą, draudžiantį apie tai kalbėti moksliniais metodais ar meninėmis išraiškomis.

Mano supratimu, žinios apie LGBTQ atstovus paskatintų mus būti pakantesnius kitiems. Gal tada ir tokių tragedijų, kokia įvyko Neryje, būtų mažiau.