Pamąstom kartu

„Žemaičio“ nuotr.

Sausis įsibėgėjo. Nors per lietų ir pelkes, bet vis dar tikėdamasis, kad dar ras ledo ar sniego, kad pučiant sausio vėjams dar skries kaip su ledo rogėmis. Visi nori kaip įpratę, visi nori kaip jiems patogiau...

Paskutiniu metu tokį reiškinį matome ne tik sausio bėgime, bet ir žmonių bendravime bei jų politinėje veikloje. Šį kartą šiek tiek apie pradinį savivaldybių rinkimų etapą bei vieną jo etapų – kandidatų registravimą.

Dar niekada nebuvo taip, kad Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) neregistruotų apie penkių šimtų kandidatų. Jų yra visose partijose ir komitetuose, nors daugiausia kalbama apie P. Gražulio vadovaujamos partijos kandidatų sąrašą. Buvo tokių, kurie nepateikė savo biografijų, nedeklaravo pajamų bei interesų, nesumokėjo registracinių mokesčių. O kai kas net vietoj savo nuotraukos pateikė kokį mielą vaizdelį iš interneto – lyg prisistatytų feisbuke, o ne rinkimams.

Suprasčiau, kad juokaujama. Bet ar tam vieta ir laikas? Dar keisčiau darosi girdint partijų pirmininkų ar atskirų sąrašų atstovų pasiaiškinimus. Įsiklausykim: neva pateikti tam tikrus duomenis buvo neįmanoma dėl sudėtingos programos.

Būtų viskas juokinga, jei nebūtų graudu. Į savivaldą ateina žmonės, kurie nepratę dirbti kompiuteriu, kurie neskaito net rinkimų kodekso ir pabrėžtinai demonstruoja, kad jiems jūra iki kelių. Kartu su jais ateina ir linksmi žmonės, nematantys reikalo pateikti savo biografijos. Kam ji – juk jie ir taip žinomi savo aplinkoj...

Ir kai kuriems jų vadovauja žmogus, pats siūlantis ir priimantis įstatymus, pagal kuriuos mes visi ir gyvename. Susidaro įspūdis, kad jis veda tuos žmones chaoso valdžios struktūrose ir valstybėje link. Matyt, drumstam vandeny kai kuriems geriau gyventi.

Visgi šį kartą nei politologai, nei politikai, nei paprasti feisbuko vartotojai savo komentaruose tam nepritaria. Matyt, viskam yra ribos. Va, tik gaila, jog pasitaiko ir tokių, kurie ir toliau gieda ditirambus visokiems petreliams, jų darbeliams bei chaoso didinimui.

Dabar dar laukia teismų etapas. Tikėtina, jog dalis VRK sprendimų bus apskųsti. Tai vėl leis petreliams išlikti visuomenės dėmesio centre, o juk to ir norima.