
Naujausios
Kita dalis Lietuvos žmonių mano, kad niekados nėra vėlu kalbėti apie žmonių teises, nes jomis turim galėti naudotis jau šiandien. Jie taip pat mano, kad vidiniai nesutarimai, ginčai yra galimi ir net neišvengiami – tai skatina demokratijos vystymąsi šalyje.
Aš pats asmeniškai turiu tvirtą poziciją dėl šio įstatymo. Visgi šiandien norėčiau skaitytojams pateikti keletą gyvenimiškų situacijų, kurios per ilgus metus galbūt tapo tam tikro neigiamo požiūrio į partnerystę priežastimi.
Beveik nieko nestebina, kai dvi giminaitės, draugės ar kaimynės kartu vaikšto parke, eina bažnyčion į pamaldas, sėdi pietų pertraukos metu kavinėje ir gurkšnoja kavą. Visiškai kitaip kalbame ar apkalbame, jei tai daro du vyrai. Plungės parke vaikščiodamas su žmona niekados nemačiau, kad du vyriškiai sėdėtų ant suoliuko ir šnekučiuotųsi apie politiką, sportą ar verslą. Dar labiau tabu būtų, jei du bičiuliai kartu eitų į bažnyčią ar į teatro spektaklį. Aš pats, sėdėdamas vienais metais Mokytojų dienos proga surengtame koncerte šalia vieno Švietimo skyriaus darbuotojo, niekaip nesiryžau susikibti rankomis ir linguoti girdimu ritmu, kai visa salė ūžė nuo linksmybės. Išimtis gal tik buvimas kartu sporto rungtynėse.
Juk prisimenate, kad pasaulyje ne taip seniai ir moterys negalėdavo vienos pasirodyti be vyrų palydos. Dar ir dabar šis draudimas tebegalioja kai kuriose šalyse. Visgi viskas palengvėle keičiasi. Gal ir mes tapsime tolerantiškesni, o tada ir baimių dėl įstatymais numatomos partnerystės bus mažiau.
Vaikščiokime gatvėmis kaip Vincas Krėvė su Baliu Sruoga ir į nieką nekreipkime dėmesio...