Užrašai ir spynos

Besibaigiant rugsėjui su šeima ir bičiuliais nutarėm aplankyti Neringą. Ko nelankyti, jei nuo rugsėjo vidurio įvažiavimas automobiliu tris kartus pigesnis. Tad patraukėm...

Neringa kaip Neringa. Aplankėm Juodkrantę, Preilą, Pervalką ir, žinoma, gražuolę Nidą. Įspūdžių daug, bet įdomiausia nutiko, kai grįždami nutarėme pagrybauti. O kuo toliau į mišką, tuo grybų daugiau. Staiga prieš akis pamatėm lentelę su užrašu: „Alkanos erkės“. Ne piktos, ne užkrėstos, bet alkanos. Puikiai sugalvota – pasipurtėm kaip arkliai ir atgal į automobilį.

Prisiminiau, kaip įvažiuojant į Plungę iš visų pusių pasitikdavo stendas „Plungė tvarkosi. Atsiprašome“. Ne tvarkoma, o tvarkosi. Supraskite – visi tai noriai, pasiraitoję rankoves daro. Tegul tai ir avansu kai kam, nes ne paslaptis, jog kai kas tik trukdė kitiems.

Kiek tokių užrašų būna: „Atsargiai – dažyta“, „Nelipk – nutrenks“, „Būk mandagus“, „Padėk Ukrainai“, „Kelio nėra. Privati valda“, „Tik neįgaliesiems“, „Neužstatyk pravažiavimo“, „Piktas šuo“. Tiesiog malonu, kai žmogus papasakoja kitiems, kad jo šuo piktas, nors šis į švarko kišenę telpa. Niekas kažkodėl neparašo suprantamiau: „Čia mano turtas, kurį Aš uždirbau“. Ko čia tą šunėką kišti. Tegul loja sau.

Malonu, kai žmonės viena galvoja, o kita rašo. Ne taip, kaip feisbuke – ką galvoja, tą ir drebia. Daug malonių dalykų būna gyvenime.

Neseniai perskaičiau, jog nuo pagrindinio tilto į mūsų gražuolį parką visas spynas nupjovė. Jas jaunieji buvo pakabinę kaip simbolį nesugriaunamos savo meilės. Pats kelias poras esu lydėjęs į parką šiam darbui padaryti.

Kas dabar bus? Atvyks koks verslininkas iš sostinės su trečia žmona ir neras savo antrosios spynos. Skandalas. Kas pranešė, kad spynas nupjaus, kas terminą jas atsirakinti atsarginiu raktu ir parsivežti į meilės kampelį paskyrė? Niekas. Kaltininkai tikrai bus apkaltinti brangiųjų metalų vagyste bei ne sovietinių simbolių griovimu. O kas bus, jei dėl to sugrius šventa tradicinė šeima, už kurią trečdalis galvas guldo, o kiti – jau paguldę. Nežinau...