Žiema pralaimės

„Žemaičio“ nuotr.
Šioje savaitėje, prie kurios prisiliečia mūsų pasikalbėjimai, man labiausiai įsiminė du įvykiai: buvusio sekmadienio rinkimų rezultatai mūsų savivaldybėje bei pusnys kovo aštuntąją.

Pirmiausia, žinoma, apie rinkimų rezultatus. Reiškiu tik savo nuomonę. Tikrai tikėjau, kad mero rinkimus laimės Audrius Klišonis, bet tikrai netikėjau, kad tai įvyks po pirmojo turo. Taip pat nemaniau, kad Liberalų sąjūdžio narių bus tiek daug naujojoje Taryboje. Matyt, mero populiarumas padėjo ir Tarybos rinkimuose, o partija padėjo merui.

Visgi pamėginsiu išdėstyti svarbiausias priežastis, kodėl, mano supratimu, taip įvyko ir kodėl kitos partijos, o ypač komitetas „Vieninga Plungė“ bei jo kandidatas į mero postą, pasirodė žymiai silpniau, nei patys tikėjo ir kūrė mitą apie būsimą laimėjimą.

Pirmiausia apie laimėtojus. Išskirčiau tris pagrindines priežastis, dėl kurių sėkmė šypsojosi A. Klišoniui ir Liberalų sąjūdžiui. Pirma: per kadenciją buvo atlikta daugybė gerų darbų Plungėje ir rajone. Ir daugumai, kurie matė tą gerovės kilimą, net nekilo noras abejoti dėl mero indėlio tame. Antra: pati mero ir kandidatų į Tarybą rinkimų agitacija vyko įvairiapusiškai, pasinaudojus ir spauda, ir interneto galimybėmis, apsilankyta visose seniūnijose, jų renginiuose, kalbėta su gyventojais. Trečia: rinkiminės kampanijos metu išlaikytas ramus dalykinis tonas, nurodant kitų kandidatų trūkumus, bet nepažeidžiant jų orumo.

Kalbant apie pralaimėjusį komitetą bei jo atstovą į mero postą, taip pat išskirčiau tris priežastis. Pirma: darbų per kadenciją nebuvo atlikta tiek daug, kiek bandyta sau priskirti. Antra: nedideliame komitete buvo net keletas agresyvių asmenų, kartais kėlusių sąmyšį feisbuko platybėse ne tik tarp oponentų, bet ir tarp saviškių. Trečia: rinkimų kampanijos įtampos neatlaikė ir komiteto kandidatas į merus, paskutinėmis dienomis pats ar per pagalbininkus skelbęs įžeidžiančias žinutes apie varžovą.

Tikiu, kad laimėtojai ir pralaimėjusieji tų priežasčių žino daugiau ir įvairesnių. Tegul nagrinėja.

Apie kitas partijas ir jų kandidatus kalbėsiu kitą kartą, dabar pasakysiu trumpai: daug kas jų tik prajuokino. Kaip ir ta pūga, netikėtai užklupusi kovo aštuntąją: visi žinome, kad žiema pralaimės...