Šią savaitę ypač ryškiai pamatėme, kokia galinga jėga yra žiniasklaida. Nors ji visuomenės apklausose nepasižymi ypač aukštais vertinimais, bet net tie, kurie feisbuko platybėse keikia pagrindinius naujienų portalus lrytas.lt, 15min.lt, delfi.lt ar kitus, nenustoja dalintis jų straipsniais. Gal pats dalinimosi procesas jiems teikia pasitenkinimą?

Bet kaip tik bene labiausiai keikiamas „Laisvės TV“ veidas Andrius Tapinas paskelbė duomenis, kaip buvusios kadencijos Tarybų nariai naudojosi savivaldybių pinigais. Kokio būta išradingumo, gaunant lėšas už posėdžių lankymą, už kurą, neva išvažinėtą lankant rinkėjus, už automobilių remontus. Pasirodo, išrinktieji per kadenciją nuvažiavo milijonus kilometrų, aplankė ir susitiko savo rajonuose su tūkstančiais rinkėjų. Puiku, kad buvę Plungės savivaldybės tarybos nariai kol kas paminėti tik iš geros pusės. Argi tokių faktų paviešinimas – tai ne žiniasklaidos nuopelnas?

Kitas spaudos „atradimas“ – LRT atskleisti slapti Rusijos dokumentai, kuriuose planai, kaip sumažinti NATO vaidmenį Pabaltijo šalyse. Čia ir nurodymai, kaip per atskirus valdžios žmones, atskiras žiniasklaidos grupes veikti visuomenės nuomonę, kaip, vadovaujantis meno žmonėmis, sustabdyti paminklų nukėlimus ir dar daug veikimo krypčių. Visa tai, mano supratimu, dalyje mūsų visuomenės jau vyksta. Lieka tik pamatyti, kas ir kodėl tuos procesus palaiko. Žinoma, ir tie, kurie elgiasi per daug iššaukiančiai, turėtų likti stebėjimo lauke.

Kaip tik šią savaitę JAV prezidentas Džo Baidenas paskelbė, jog sieks dar vienos kadencijos. Iš karto po šio pareiškimo pasipylė kritika bei pasvarstymai apie šį žmogų. Pagrindiniu trūkumu nurodomas pretendento amžius. Nors aš – prieš diskriminaciją amžiaus atžvilgiu, bet suprantu, jog kito ryškaus kandidato, kuris galėtų pasipriešinti respublikonams, demokratai neturi. Va, čia ir išryškėja tam tikra tendencija JAV, kitose šalyse, taip pat Lietuvoje, jos savivaldybėse, ne išimtis ir Plungė. Partijos ir politiniai judėjimai nesistengia, kad jaunimas aktyviai reikštųsi politikoje ar visuomeniniame gyvenime, todėl prieš rinkimus tenka per galvą verstis, kad atkreiptų būsimų rinkėjų dėmesį.

Žmones, kaip ir medžius, reikia auginti.