
Naujausios
Šis Jazzu apsilankymas Krizių centre, plungiškių įprastai vadinamame Nakvynės namais, buvo jau antrasis. Prieš pat prasidedant pandemijai atlikėja tiek šio centro gyventojus, tiek partnerius ir bičiulius kvietė į koncertą M. Oginskio rūmuose.
O šįkart, atvykusi į Krizių centrą ir pasveikinta jos darbuotojų bei gyventojų šiltais plojimais, viešnia prisipažino tik ką persirgusi COVID-19 liga.
„Po viso šito, ką patyriau, dabar labiausiai noriu gyventi. Noriu būti čia, nes man tai yra svarbu. Jau du metus nesimatėm ir man labai gera pas jus sugrįžti“, – sakė atlikėja. Kaip visad, Plungės krizių centro gyventojus ji apdovanojo ne tik materialinėmis dovanomis (atvyko pripirkusi knygų, drabužių bei saldumynų), bet ir tuo, ko pastaraisiais pandeminiais metais visiems trūko labiausiai – nuoširdžiu pašnekesiu ir paprastu žmogišku dėmesiu.
Jazzu atlydėjęs bičiulis, organizacijos „Galiu gyventi“ atstovas, iš Plungės kilęs Girvydas Duoblys norėjo išgirsti, kodėl ji tai daranti – ieškanti dienos savo įtemptoje darbotvarkėje, pilnoje koncertų ir repeticijų (ir dieną prieš apsilankant Plungėje Jazzu savo dainomis drebino Palangos koncertų salę, o rytojui sakė turinti net du koncertus), kad galėtų aplankyti likimo nuskriaustus plungiškius, radusius laikiną prieglobstį Plungės krizių centre.
„Iš tikrųjų nežinau, kodėl. Gal aš taip užaugusi, gal tokia prigimtis ar nusistatymas, kad turiu rūpintis ne tik savimi, bet ir kitais žmonėmis“, – sakė atlikėja. Ji atskleidė, kad į Plungę atvyko iš vakaro, tad turėjo laiko apžiūrėti miestą ir pabendrauti su Plungės krizių centro direktoriumi Gintaru Armaliu.
Iš jo išgirdusi, kad Nakvynės namų gyventojai svajoja aplankyti Kryžių kalną, Jazzu pasišovė organizuoti šią išvyką ir prasitarė, kad ji galėtų įvykti jau vasarį. O labiau orams sušilus norėtų centro gyventojus pasikviesti į Vilnių, susitikti su broliais bernardinais, su kuriais ir pati bendraujanti, galiausiai – apsilankyti pas ją namuose, kur su restorano šefu visi kartu galėtų kažką skanaus pasigaminti vakarienei. Viešnia prasitarė, kad ši mintis jai gimė išgirdus, jog centro gyventojai kartą per savaitę mokosi šeimininkauti prie puodų. Esą dėl to jiems Plungės knygyne išrinkusi ir nupirkusi dovanų dvi receptų knygas šiems įgūdžiams tobulinti.
Susitikimas su atlikėja vyko Plungės krizių centro darbo terapijos kambaryje. Čia kasdien besisukanti auksarankė Ramutė Gedgaudienė prasitarė, kad atvėrę šio kambario duris centro gyventojai tarsi persimaino – nebelieka pykčio ir nerimo, kurie yra dažni gyvenimo išbandymų prislėgtų žmonių palydovai.
Būtent šiame kambaryje buvo sukurti ir advento vainikai, kuriuos Krizių centras prieš šventes išsiuntinėjo savo bičiuliams. Už šias dovanas dėkojo ir J. Arlauskaitė bei G. Duoblys, taip pat susitikime dalyvavęs meras Audrius Klišonis.
Kaip pasakojo R. Gedgaudienė, gaminti šiuos vainikus ruoštasi nuo pat vasaros – kas kankorėžius rinko, kas šieną džiovino ir karkasą pynė, kas dekoravo. Žodžiu, vienaip ar kitaip prisidėjo visi centro gyventojai.
Šia iniciatyva pasidžiaugusi atlikėja Jazzu kalbėjo, kad ir pati sunkiais momentais visad kabinasi į kūrybą.
„Man atrodo, kad per kūrybą žmonės ir remiasi į gyvenimą. Tikriausiai reikia išgyventi įvairius etapus, kad šitai suprastum – jog kūryba ir yra tas perpetuum mobile – amžinasis variklis, sukantis pasaulį. Todėl man labai gera girdėti, kad ir jūs kuriate“, – kalbėjo viešnia, tą vakarą Plungės krizių centrui dovanojusi ne vieną pačios kurtą dainą.