
Naujausios
Per įvairias Plungės erdves nusidriekusi šventinių renginių programa prasidėjo penktadienio popietę vykusiu iškilmingu Savivaldybės tarybos posėdžiu, kurio metu tradiciškai pasveikintas naujasis Plungės garbės pilietis Remigijus Žaliūnas bei pagerbti mūsų krašto kultūros ir meno puoselėtojai (apie tai skaitykite kitame „Žemaičio“ numeryje).
Tos pačios dienos vakarą surengtos ir miesto šventės bei 17-ąjį savo istorijos puslapį šiemet verčiančio pučiamųjų orkestrų festivalio atidarymo iškilmės. Jas papuošė Ievos ir Pauliaus Lygnugarių vadovaujamo Plungės kultūros centro simfoninio orkestro atliekama muzika, jos garsuose ypatingai suskambęs solistės Gabrielės Urbonaitės balsas bei istorinių šokių studijos „Il ballo della luna“ pasirodymas.
Kartu su orkestru koncertavo ir Donatas Bukauskas (vokalas, trombonas) bei trimitininkas Vytautas Mileška. Jų visų dėka Babrungo slėnis net ir vėjuotą vakarą tapo užburiančios muzikos oaze. Dar įspūdingiau ši erdvė atrodė sutemus, kuomet susirinkusieji turėjo progą pamatyti išskirtinį šviesų, ugnies ir pirotechnikos spektaklį „Aš galiu“.
Atidarymo iškilmėse dalyvavęs meras Audrius Klišonis džiaugėsi sugrįžusia miesto švente ir dėkojo kultūros žmonėms, net ir pandemijos akivaizdoje neišsižadantiems pašaukimo kurti. Meras dėkojo ir vėjuoto oro napabūgusiems bei atėjusiems plungiškiams: „Kūrėjui jūs esate tarsi vanduo ištroškusiajam. Menininkas be žiūrovo, be jo emocijų yra skurstantis kūrėjas. Džiaukimės pagaliau vėl prieinama bendryste.“
Pagrindinę miesto šventės dieną – šeštadienį – jau nuo ryto centrinės Plungės gatvės šurmuliavo nuo žmonių, pulkeliais traukiančių mėgautis iš sąstingio pabudusiu gyvenimu. Apsilankęs Vytauto gatve nusidriekusioje prekybininkų, tautodailininkų ir amatininkų mugėje galėjai įsigyti ne tik gardžios mėsos šmotą, pyrago ar kitų skanėstų, bet ir įvairiausių rankdarbių, knygų, suvenyrų, papuošalų, molinukų, žaislų. Nuo ant prekystalių išdėliotų prekių raibo ne tik mažųjų, bet ir suaugusiųjų akys.
Judesio netruko ir kitur. Antai prie vaikų bibliotekos spietėsi fotografijos meno puoselėtojai, kvietę apžiūrėti jų darbus, Senamiesčio aikštėje – pučiamųjų orkestrai, miesto širdį užtvindę gražiausiomis iškilmingai skambančiomis melodijomis. Orkestrinė muzika skambėjo ir Babrungo slėnyje.
Iš viso miesto šventės metu pasirodė per puspenkto šimto orkestrantų bei šokėjų, Plungėn sugužėjusių iš įvairių šalies vietovių. Įspūdingi buvo ne tik jų koncertai, bet ir Vytauto gatve bei Laisvės alėja nusidriekusios šventinės eitynės, šiemet pakeitusios tradicinę teatralizuotą Plungės miesto šventės eiseną.
Gyvybės netruko ir parke, į kurį užsukęs šeštadienio popietę galėjai pasijusti it grįžęs į laikus, kuomet Plungėje gyveno Oginskiai. Po parką sukiojosi rūmų damos, dvariškai, tarnaitės. Galėjai sutikti ir rūmų dailininką bei kitus personažus. O kur dar ausį maloninusi didinga orkestrų muzika...
Ką veikti buvo ir mažiesiems šventės dalyviams – jų parke laukė animatoriai, pasakų personažai, konkursai, žaidimai bei kiti užsiėmimai, į kuriuos įtraukė teatro „Saula“ aktoriai.
Ne vienas kalbėjo, jog Plungė seniai buvo mačiusi tiek žmonių. Didžiausio jų antplūdžio sulaukta šeštadienio vakarą, kai slėnį sudrebino Justino Jaručio bei Jessicos Shy, jų grupių ir Jovani pasirodymai.
Šventinis savaitgalis baigėsi sekmadienį vykusia bendruomenių iškyla prie Mykolo Oginskio rūmų, kur susirinkusieji aptarė patirtus įspūdžius, labiausiai patikusius renginius bei pasimėgavo Plungės kultūros centro kolektyvų pasirodymais.