Naujausios
– Priminkite, kada buvo įkurtas Rietavo miesto Bogdano Oginskio orkestras? Kaip kilo mintis jį suburti?
– Mūsų kolektyvas susibūrė praėjusių metų vasarį. Rietavo miesto Bogdano Oginskio pučiamųjų instrumentų orkestro įkūrimas sutapo su Rietavo 770 metų jubiliejumi. Kolektyve groja tiek meno mokyklą lankę, tiek savarankiškai groję, tiek ir instrumento rankose neturėję suaugę muzikantai.
Ši idėja gimė mano galvoje, tačiau prie jos įgyvendinimo prisidėjo daugiau žmonių. Visų pirma – pučiamųjų mokytojas Algimantas Krėpšta. Jis labai solidžiai prisidėjo prie orkestrinio muzikavimo ugdydamas jaunuosius orkestro narius. Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos orkestrui daug metų vadovavo Sigitas Saukalas. Šiuo metu jis dirba Klaipėdoje, tačiau jo indėlis į mokinių ugdymą Rietave išlieka svarbus ir aktualus. Orkestrui talkina ir mokytojai Martynas Ratas bei Tadas Česnauskas, šiuo metu prie miesto orkestro auginimo prisideda ir Gediminas Norvilas.
– Pasinaudokite proga ir pasigirkite, kokiuose renginiuose ar konkursuose orkestras jau spėjo sudalyvauti?
– Esame netradicinio formato kolektyvas. Pirmasis mūsų koncertas vyko 2023 m. liepos 6 d. Giliogirio dvare, ruošiantis tam kartais tekdavo rengti net po keturias repeticijas per dieną. Vėliau pasirodėme Mykolinių šventėje, kurios metu minėtas Rietavo 770 metų jubiliejus. Tada ant scenos grojo net 43 muzikantai
Nors susibūrėme ne taip seniai, jau spėjome sudalyvauti ir „Duokim garo“ laidoje ir reprezentuoti Rietavą. Pavyko pasirodyti iš tiesų sėkmingai. Laidos filmavime dalyvavo daugiau nei 40 muzikantų, vos tilpome ant scenos.
Dar vienas didžiulis mūsų pasirodymas, surengtas kartu su meno mokyklos orkestru, buvo šimtmečio Dainų šventėje „Kad giria žaliuotų“. Kartu su G. Norvilo vadovaujamu Kulių orkestru žygiavome Dainų šventės eisenoje. Konkursuose kol kas nedalyvaujame, tačiau matome tai kaip ateities galimybę.
– O koks jūsų orkestro repertuaras?
– Mes orientuojamės į Techno Pop Brass stilių, renkamės lengvą, šiuolaikiškam žmogui suprantamą repertuarą, bet nepamirštame ir tradicinės orkestrinės muzikos. Visgi bandome koncentruotis į labiau modernų varinių instrumentų skambesį. Jame dominuoja stiprus ritmas bei motyvai su stipriu solo priešakyje.
– Užsiminėte apie pernykštes Mykolines. O kokie jūsų planai šioms Mykolinėms, kurios jau – nebe už kalnų?
– Kuriame tradiciją per Mykolines suburti visus kažkada Rietave grojusius muzikantus ir dovanoti koncertą šventės dalyviams. Kūrinių nesirenkame labai sudėtingų, svarbu, kad juos galėtų sugroti bet kokio pasiruošimo muzikantai. Tiesiog norime, kad visus užplūstų geros emocijos, kad būtų puoselėjamos Rietavo orkestrinio muzikavimo tradicijos ir kad susirinkusiuosius vienytų muzika.
Per šias Mykolines prie mūsų prisijungs ir buvę Rietavo meno mokyklos mokiniai, išsibarstę po visą Lietuvą. Planuojama, jog į šventę susirinks per 50 muzikantų, o ateity galbūt kada nors pavyks suburti ir dvigubai daugiau.
– Linkiu, kad šis noras išsipildytų. O kokių dar planų turite?
– Kitąmet norime išleisti pirmąjį miesto orkestro atliekamų kūrinių albumą bei įrašyti kelis muzikinius klipus. Tuo siekiame išlaikyti istorinę vertę – palikus įrašus ateities kartoms ir po daugelio metų bus galima prisiminti kolektyvo veiklą, pasidžiaugti Rietave gyvavusia unikalia orkestrinio muzikavimo tradicija.