Gintarės KARMONIENĖS nuotraukos
„Saulės“ gimnazijos 4e klasės abiturientai ir jų auklėtoja Ramutė Damulienė
Praėjusią savaitę šalies abiturientus į jau rytoj prasidėsiančią egzaminų sesiją išlydėjo Paskutinio skambučio šventė. Ji vyksta pačiu gražiausiu metų laiku – kai gamtoje gausybė žydėjimo, spalvų, sodrios žalumos. Šiais metais tą pačią dieną atsisveikinta ir su pavasariu, stebinusiu karščio bangomis, perkūnija ir kruša. Gamta abiturientams tarsi priminė, jog žengdami į savarankišką gyvenimą jie būtų pasiruošę džiaugtis maloniomis staigmenomis ir nugalėti iššūkius.
Kartu su visos šalies dvyliktokais Paskutinio skambučio šventę minėjo ir Plungės rajono bei Rietavo savivaldybės gimnazijos.
nuotrauka
Su „Saulės“ gimnazija šiemet atsisveikins 155 abiturientai
 

Gausiausia abiturientų – „Saulės“ gimnazija

Kaip ir kiekvienais metais, gausiausią būrį jaunų žmonių į gyvenimą išleis Plungės „Saulės“ gimnazija, kuriai šiais mokslo metais „sudie“ ištars 155 dvyliktokai. Tai – 56-oji laida.

Prieš oficialią Paskutinio skambučio šventės dalį gimnazijoje abiturientai tradiciškai rikiavosi aikštelėje prie Mykolo Oginskio dvaro žirgyno, iš kur netrukus nusidriekė ilga įvairiai išpuoštų automobilių kolona. Gimnazistai, lydimi policijos pareigūnų, leidosi į triukšmingą kelionę miesto gatvėmis, taip skelbdami žinią apie jiems svarbią šventę.

Moksleivius sveikinusi gimnazijos direktorė Dalia Uščinienė linkėjo sėkmingo starto brandos egzaminų sesijoje ir kad ją vainikuotų puikūs rezultatai.

Naujam skrydžiui besiruošiančius ir jau visai netrukus su mokykliniu suolu atsisveikinsiančius abiturientus pasveikino ir mokinių prezidentas Aleksandras Piepalius bei visas būrys renginį vedusių vienuoliktokų. Gražių žodžių nestokojo ir patys dvyliktokai, anot kurių, jiems gimnazija tapo antrais namais, o mokytojai – lyg antra šeima. Klasių auklėtojoms abiturientai dėkojo ne tik už perteiktas žinias, bet ir už gyvenimiškas pamokas, už paguodos ir padrąsinimo žodžius, už buvimą kartu.

Šventė ir kitos mokyklos

Šventinio šurmulio gegužės 31-ąją netrūko ir Kulių gimnazijoje, kurią šiemet baigs 13 abiturientų. Paskutinis skambutis nuaidėjo ir 14-ai Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos dvyliktokų.

Penkiolika dvyliktokų į naują gyvenimą, įveikę brandos egzaminus, sparnus pakels ir iš Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos. Šiųmetė abiturientų laida šiai įstaigai – jubiliejinė, 70-oji.

Anot mokyklos bendruomenės, šiais mokslo metais gimnaziją paliks aktyvūs, žinių ištroškę, paslaugūs, gyvenimo iššūkius nebijantys priimti gimnazistai.

Į netrukus prasidėsiančią naują kelionę alsėdiškius dvyliktokus išlydėjo ne tik kitų klasių gimnazistai, bet ir tik šiais metais čia mokytis pradėję pirmokėliai, visus 12 metų lydėję pedagogai, tėvai, kiti artimieji.

Gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, pavaduojanti gimnazijos direktorių Daiva Gramalienė supažindino su įsakymu, kokius egzaminus alsėdiškiai laikys valstybinių brandos egzaminų sesijos metu. Aktyviausiems, geriausiai besimokantiems, gimnazijos vardą garsinusiems mokiniams įteiktos padėkos. Atskiros padėkos skirtos Jaunimo savanoriškos tarnybos savanorėms Nedai Rutkutei ir Skaivai Arlauskytei.

Su buvusiais Platelių meno mokyklos mokiniais atvyko atsisveikinti šios ugdymo įstaigos direktoriaus pavaduotoja Justė Tulickienė, linkėjusi išeinantiems nepamiršti, jog kūrybiškumas dažnai gelbsti įvairiose situacijose. Jai antrino ir buvusi pirmoji mokytoja Silvija Petrikienė.

Daug gražių padėkos žodžių abiturientams, ypač gimnaziją baigiantiems jauniesiems šauliams Rusnei Vakdarytei, Rasai Pociūtei, Arnui Maziliauskiui ir Viliui Jonušui, išsakė gimnazijos karybos mokytojas Ričardas Ruškys ir Lietuvos šaulių sąjungos Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės neformaliojo ugdymo mokytoja Aušra Ruškienė.

Rietavikškius abiturientus išlydėjo orkestrinė muzika

nuotrauka
Rietaviškius abiturientus į Paskutinio skambučio šventę lydėjo pirmokai/ Rietavo savivaldybės nuotrauka

Gegužės 31-ąją šventinio šurmulio būta ir Rietave, kur Lauryno Ivinskio gimnazijos abiturientai sujudo nuo pat ankstyvo ryto. Sustoję į eiseną jie, lydimi Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos orkestro, klasės auklėtojos Rasuolės Mockienės ir pirmųjų mokytojų – Elenos Gedmintienės ir Genovaitės Varpiotienės, iš Laisvės aikštės keliavo ten, kur kvietė aidėjęs mokyklos skambučio garsas.

30 jaunų žmonių, su jauduliu žvelgiančių į nepažįstamą rytojų, sveikino Lauryno Ivinskio gimnazijos direktorė Alma Lengvenienė. Prasmingos šventės metu sulaukta svečių iš Savivaldybės – mokyklą baigiančius dvyliktokus sveikino vicemerė Kristina Krasauskienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Jolanta Grevienė, prie sveikinimų prisidėjo ir Rietavo parapijos klebonas Antanas Gutkauskas, tėvelių bendruomenės atstovai ir, žinoma, visa gimnazijos bendruomenė.

Šventės metu gimnazijos direktorė įteikė moksleiviams padėkas už aktyvią veiklą, bendradarbiavimą, savanorystę. Už puikų mokymąsi ir pavyzdingą elgesį apdovanotas Nojus Daukšas.

Dvyliktokai dėkojo mokytojams, tėvams ir visai bendruomenei už kartu praleistus metus, skambėjo jų dainos, šokiai, perskaitytas testamentas, o jaunesnei laidai perduotas simbolinis gimnazijos raktas.

nuotrauka
Gimnazistų šventinis transportas