Būrių rikiuotės konkurse geriausi – alsėdiškiai

Gintarės KARMONIENĖS nuotraukos
Visos trys laimėtojų komandos. Konkurso laureatai – centre
Penktadienį buvusiame Oginskių dvaro žirgyne, Plungėje, surengtas pirmasis respublikinis būrių rikiuotės konkursas, kuriame norą dalyvauti išreiškė net devynios komandos iš Kauno, Utenos, Klaipėdos, Mažeikių, Jurbarko rajone esančių Smalininkų ir net Golub-Dobžyno (Lenkija). Plungės kraštui atstovavo dvi renginio šeimininkų – Alsėdžių Stanislovo Narutavčiaus gimnazijos – komandos. Būtent viena jų ir pasipuošė nugalėtojų vardu, mat pademonstravo geriausius būrių rikiuotės elementus.
Renginį savo pasirodymu papuošė svečiai iš Lenkijos

Konkursas turi būti tęstinis

„Idėja tokiam konkursui atsirasti kilo Lenkijoje po atnaujintos bendradarbiavimo sutarties tarp Golub-Dobžyno Anos Vazos ir Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijų pasirašymo. Sutarta, kad bendradarbiavimas tarp jaunimo yra abiejų mokyklų prioritetas“, – kaip gimė būrių rikiuotės konkursas, „Žemaičiui“ pasakojo jo organizatoriai, kartu akcentuodami, jog toks renginys – pirmasis šalyje.

Tą patį, jau po renginio, kalbėjo ir Lietuvos šaulių sąjungos vadas Albertas Dapkus bei Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos vyr. puskarininkis Arūnas Daublys. Dėkodami už konkursą svečiai vylėsi, kad jis bus tęstinis, nes tokio renginio Lietuvoje nėra.

„Plungė – mažas miestas, bet po šio renginio matyti, kad tai – miestas su didele širdimi“, – sakė A. Daublys.

Alsėdžių gimnazijos iniciatyva gimusiu renginiu, ugdančiu jaunuolių pilietiškumą, pasidžiaugė ir Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis. Sveikindamas gausų būrį – per pusantro šimto – jaunuolių, vienijamų meilės gimtajam kraštui, atsakomybės prieš komandos draugus, pagarbos vienas kitam, jis priminė, kad jau netrukus bus metai, kai agresorė Rusija užpuolė Ukrainą, todėl mūsų pasirengimas, pilietinis pasiruošimas apginti savo šalį yra labai svarbus.

„Be galo smagu, kad vyksta toks konkursas, kad matome jaunus žmones, pasiryžusius, turinčius valios bei motyvacijos, esant reikalui, stovėti už mūsų valstybę. Džiugu, jog šalia mūsų – ir partneriai iš Lenkijos. Labai tikiuosi, kad šis renginys taps tradiciniu“, – kalbėjo A. Klišonis.

Merui antrino ir Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis bei Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė Vida Bondauskienė.

Apie tęstinumo svarbą kalbėjo ir Seimo narys, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys bei Ateities komiteto pirmininkas Raimundas Lopata. Anot jo, tokie renginiai ir pavyzdžiai daro poveikį, užkrečia kitus, o tai – labai svarbu, nes kalbant apie jaunąją kartą, į kurią krypsta akys, mąstant apie šalies gynybą, darosi neramu – net 44 procentai jaunuolių dėl savo fizinės būklės netinka karinei tarnybai. Dar labiau baugina kitas skaičius – tik maždaug 60 procentų jaunimo apskritai sutiktų ginti Lietuvos respubliką.

Būrių rikiuotės konkurso svarbą akcentavo ir Golub-Dobžyno savivaldybės meras Franciszekas Gutovskis, nepamiršęs padėkoti alsėdiškiams už kvietimą dalyvauti renginyje ir galimybę pristatyti savo komandą.

Alsėdiškiams – net dvi prizinės vietos

Iš viso konkurse, kaip minėta, dalyvavo devynios komandos: du būriai iš S. Narutavičiaus gimnazijos, Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės Viktoro Kuprevičiaus jaunieji šauliai, Utenos Prano Saladžiaus šaulių 9-oji rinktinė, Mažeikių Gabijos gimnazijos šaulių būrys, Lietuvos šaulių sąjungos Vakarų (Jūros) šaulių 3-oji rinktinė ir būriai iš Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus bei Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinės mokyklos.

Dalyvių gebėjimus vertino profesionali komisija: jos pirmininkas Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės kapitonas Edvardas Žilius, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos vyr. puskarininkis A. Daublys, Lietuvos šaulių sąjungos vado pavaduotojas Tadas Venckūnas, Lietuvos šaulių sąjungos Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės vadas Julius Svirušis.

Konkurse vertinta kiekvienos komandos bendra išvaizda ir laikysena, rikiuotės elementų vykdymo teisingumas, kokybė, darnumas, būrio vado komandavimas bei privalomi ir parodomieji rikiuotės elementai.

Buvo įdomu pamatyti visų komandų pasirodymus, kurių metu pademonstruoti rikiuotės elementai, skambėjo būrių skanduotės, susipažinti su būrių apranga. Ypač visiems patiko svečių iš Lenkijos pasirodymas, mat Golub-Dobžyno Anos Vazos gimnazijos Nr.1 karinę klasę tiesiogiai kuruoja Lenkijos kariuomenė, todėl ir konkursui jų parengta programa atspindėjo Lenkijos nacionalinius elementus, iš kurių ne visi naudojami kitose Europos Sąjungos šalyse.

Susumavus konkurso rezultatus paaiškėjo, jog daugiausiai komisijos balų surinko Alsėdžių S. Narutavičiaus gimnazijos komanda.

Antroji vieta taip pat atiteko mūsiškiams – Alsėdžių S. Narutavičiaus gimnazijos 8 klasės komandai. Trečiosios vietos taurė iškeliavo į Generolo P. Plechavičiaus kadetų mokyklą.

Tuščiomis iš Plungės neišvyko ir kitos komandos – joms įteiktos organizatorių atminimo dovanos.

Alsėdžių gimnazija džiaugiasi puikiai pavykusiu konkursu, kurio idėją palaikė ir Lietuvos šaulių sąjunga, ir Plungės rajono savivaldybė, ir Lietuvos kariuomenės mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas bei Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-oji rinktinė.