Dovilės VANAGIENĖS nuotrauka
Šventės dalyviai vaišinti gardžiu plovu
Šiluma ir maloniai skruostus bučiuojantys saulės spinduliai praėjusį penktadienį į gamtą išviliojo Plungės lopšelio-darželio „Nykštukas“ bendruomenę – būrį pedagogų, darželinukų ir jų tėvelių. Pasipuošę šypsenomis ir gera nuotaika jie rinkosi Kaušėnuose, prie vadinamosios Plungės jūros, kur surengta smagi bendrystės šventė. Jos metu netrūko įdomių veiklų tiek mažiesiems, tiek juos atlydėjusiems suaugusiesiems.

Moko vaikus sveikos gyvensenos

Kaip sako darželio direktorė Violeta Einikienė, itin svarbu, kad mažieji suprastų, jog sveikata yra viena iš esminių vertybių, lemiančių kiekvieno iš mūsų gerovę bei gyvenimo kokybę. Tad ne veltui įstaiga dalyvauja Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos priemonių projekte „Emocijų traukinukas“. Įgyvendinant jį skatinamas vaikų socialinis sąmoningumas, atsakingumas rūpinantis fizine ir psichine sveikata.

„Mums svarbu, kad vaikai nuo pat mažų dienų pradėtų kaupti žinias apie sveikatos stiprinimą, suprastų sveikos gyvensenos principus, išmoktų tausoti savo fizinę ir psichinę sveikatą, aplinką, išvengti ligų ir pavojų“, – teigia „Nykštuko“ darželinukais besirūpinantys pedagogai.

Džiaugėsi turtinga renginio programa

Gegužės 31-ąją netradicinėje aplinkoje vykęs smagus renginys – minėto projekto dalis. Įstaigos gamtosauginiu himnu prasidėjęs renginys, kurį drąsiai galima vadinti aktyvumo ir bendrystės švente, krūvon sukvietė platų ratą darželinukų, pedagogų ir tėvelių.

„Šiandien mes – tarsi viena didelė šeima“, – pastebėjo ne vienas tėvelis. O septynmečio Gabrieliaus ir trejų Elijaus mama Dovilė Vanagienė pasidžiaugė ne tik tądien kiekvieno širdį užliejusiu bendruomeniškumo jausmu, bet ir iki smulkmenų apgalvota renginio programa, įtraukusia tiek mažuosius, tiek jų tėvelius.

„Patys geriausi įspūdžiai apie šią šventę. Nepaprastai smagiai praleidome laiką su mažyliais. Atlikome daug įdomių užduočių, pasinėrėme į daugybę žaidimų, mėgavomės vaišėmis. Patenkinti liko ne tik vaikai, bet ir mes, tėveliai“, – po renginio įspūdžiais su „Žemaičiu“ dalijosi plungiškė.

Kvietė daugybė veiklų

Ir išties tądien „Nykštuko“ gausiai bendruomenei nuobodžiauti nebuvo kada – vienos veiklos keitė kitas, tad tik reikėjo spėti suktis, kad nepraleistum kurio nors žaidimo ar užduoties. Mažieji drauge su futbolo treneriu Aurelijumi pademonstravo, ką išmoko per futboliuko treniruotes. Vėliau visų grupių auklėtiniai futbolą žaidė kartu su šeimos nariais ir visomis išgalėmis stengėsi įrodyti esantys geriausi.

O štai šokių mokytojas Giedrius ir šokių studijos „Žingsnis“ mokytoja Greta užkūrė tikrą vakarėlį – jų parodyti šokių judesiai taip visus „užkabino“, kad, ko gero, neliko nė vieno nešokusio.

Pailsėti nuo šokio susirinkusieji galėjo įsitraukę į Plungės „Robotikos“ akademijos atstovės surengtas konstravimo veiklas arba pasinėrę į dailės terapiją. O kur dar „Mažųjų Išradėjų“ būrelio eksperimentai, piešimo ant veidukų pramogos bei smagios estafečių rungtys, kurias lydėjo ne tik mažųjų, bet ir tėvelių juokas. Šventėje netrūko ir vaišių. Susirinkusieji buvo pavaišinti ne tik „Nykštuko“ virėjų gardžių plovu, bet ir ledais.

Po pietų visų laukė apdovanojimai – šventės dalyviams buvo įteikti Bendruomeniškumo dienos atminimo medaliai.