Duris atvėrė „Vėrinėlis“

Gintarės KARMONIENĖS nuotr.
„Raudonkepuraitės“ auklėtiniai atidarymo šventę papuošė eilėmis, dainomis ir šokiais
Ketvirtadienį buvusioje Plungės vyskupo Motiejaus Valančiaus pradinėje mokyklėlėje, kuri po reorganizacijos prijungta prie kaimynystėje esančios Akademiko Adolfo Jucio progimnazijos, duris atvėrė naujas darželis – po lopšelio-darželio „Raudonkepuraitė“ sparnu priglaustas „Vėrinėlio“ skyrius. Pasidžiaugti mažiesiems Plungės gyventojams pritaikytomis erdvėmis, kuriose jau nuo trečiadienio šurmuliuoja mažyliai, atvyko būrys vietos valdžios atstovų.

Jau šurmuliuoja darželinukai

Remonto darbai, pritaikant buvusios mokyklėlės patalpas darželinukams, baigti visai neseniai. Mažiesiems plungiškiams skirtos erdvės įkurdintos pirmame buvusios pradinės mokyklos aukšte. Čia – dvi jaukiai ir šiuolaikiškai įrengtos grupės, virtuvė.

„Vėrinėlio“ skyriuje nuo trečiadienio šeimininkauja lopšelinukai, kurių kiekvienoje grupėje – po bemaž penkiolika. Su jais dirba keturios auklėtojos ir padėjėjos. Mažieji darželio ugdytiniai su didžiuliu susidomėjimu tyrinėja aplinką, mėgaujasi jiems skirtais žaislais ir pedagogių dėmesiu.

Planuose – dar dvi grupės

Galbūt ateityje „Vėrinėlis“ praturtės dar pora grupių, kurias norima įrengti antrame pastato aukšte. Kol kas ten šurmuliuoja minėtos progimnazijos dvi ketvirtokų klasės ir viena trečiokų. Tačiau šie darbai – ateičiai, kol kas rinktasi pasidžiaugti jau nuveiktais darbais, kurių dėka dalis ikimokyklinio amžiaus vaikus auginančių plungiškių šeimų pagaliau gali lengviau atsikvėpti – jų atžalos priimtos į darželį.

Niekam nėra paslaptis, jog Plungės mieste situacija dėl vietų darželiuose – sudėtinga. Dalis vaikų negali lankyti ikimokyklinio ugdymo įstaigų, nes jose nėra laisvų vietų.

Būtent šią problemą sprendžiant ir atidarytas „Vėrinėlio“ skyrius. Į jo atidarymo šventę rinkosi ir vyresnieji „Raudonkepuraitę“ lankantys vaikai, renginį papuošę gražia ir linksma meninine programa, ir rajono valdžios atstovai, negalėję atsidžiaugti taip gražiai sutvarkytomis lopšelinukų grupėmis, modernia valgykla, kurios įrengimas kainavo ne vieną dešimtį tūkstančių eurų, bei žinia, jog žaidimų erdvė mažiesiems bus įrengta ir lauke.

Linkėjo tapti viena didele šeima

Tiek Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, tiek administracijos direktorius Mindaugas Kaunas bei Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto pirmininkas Adomas Zamulskis pasidžiaugė, jog Plungėje mažais žingsneliais plečiamas darželių tinklas. Visi vylėsi, jog ketvirtadienį perkirpta simbolinė juostelė – tik įžanga į „Vėrinėlio“ pradžią, mat tikimasi, jog kitąmet šiose patalpose šurmuliuos dar daugiau vaikų, nes bus įrengtos dar dvi darželio grupės.

Kaip sakė Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis, didžiausią ačiū reikia tarti „Vėrinėlį“ globojančios „Raudonkepuraitės“ direktorei Daivai Valužienei, pavaduotojai ugdymui Akvilei Domarkienei ir pavaduotojai ūkio reikalams Rimai Lukošienei. Esą jos dienomis ir vakarais po darbo, neskaičiuodamos valandų, triūsė čia, derindamos kiekvieną smulkmeną, kad tik viskas būtų geriau.

„Jei ne jūs, gal čia niekas dar net nebūtų prasidėję“, – dėkodamas lopšelio-darželio administracijai kalbėjo G. Rimeikis, vildamasis, jog „Vėrinėlio“ skyrius prigis prie „Raudonkepuraitės“ ir abi įstaigos taps viena didele šeima.

Tėvų džiaugsmas

Mažuosius jau subūrusiomis „Ežiukų“ ir „Žirniukų“ grupėmis džiaugėsi ir „Raudonkepuraitės“ direktorė. Ji dėkojo už pasitikėjimą jos vadovaujama įstaiga, priskiriant naująjį skyrių. Jai antrino ir pavaduotoja A. Domarkienė, žadėjusi, jog čia dirbantys pedagogai dės visas pastangas, jog „Vėrinėlyje“ skambėtų tik garsus mažųjų juokas, kad dėmesys ir nuoširdus rūpestis neaplenktų nė vieno mažylio.

Tačiau užvis labiausiai naujuoju darželiu džiaugėsi darželinukų tėvai. Beveik pusantrų metukų berniuką ketvirtadienį atvedusi plungiškė mamytė pasakojo esanti laiminga ne tik dėl to, jog gavo vietą darželyje, bet ir todėl, kad šis – naujai įrengtas, estetiškas, be to, jame dirba jaunos pedagogės, moters žodžiais, nuo pirmos dienos apdalijusios vaikučius globa ir rūpesčiu.