Į fi­nalą ke­liau­ja ir alsė­diš­kiai bei kal­va­riš­kiai

Gin­tarės KAR­MO­NIENĖS nuo­trau­ka
Alsėd­žių S. Na­ru­ta­vi­čiaus gim­na­zi­jos ko­man­da džiau­gia­si pui­kiu re­zul­ta­tu
Ket­vir­ta­dienį jau tre­čią kartą Plungės tech­no­lo­gijų ir vers­lo mo­kyk­lo­je rin­ko­si į ko­man­das su­si­būrę mūsų kraš­to švie­ti­mo įstaigų stip­riau­si pro­tai. Juos čia su­kvietė „Že­mai­čio“ ren­gia­ma „Pa­va­sa­rinė pro­tų ko­va“, ku­rią tra­di­ciš­kai vedė žod­žio ki­šenė­je neieš­kan­tis Ri­man­tas Gent­vi­las. Jo pa­teik­tus klau­si­mus šįkart bandė įveik­ti pen­kios ko­man­dos, at­vy­ku­sios iš Plungės „Bab­run­go“ pro­gim­na­zi­jos, „Saulės“ gim­na­zi­jos, Plungės tre­čio­jo am­žiaus uni­ver­si­te­to (TAU) bei Že­mai­čių Kal­va­ri­jos Mo­tie­jaus Va­lan­čiaus ir Alsėd­žių Sta­nis­lo­vo Na­ru­ta­vi­čiaus gim­na­zijų. Pas­ta­ra­jai ly­gių ne­bu­vo – alsė­diš­kiai už­tik­rin­tai iš­ko­vo­jo ga­li­mybę da­ly­vau­ti šian­dien va­ka­re vyk­sian­čia­me pro­tų kovų fi­na­le. Į jį pa­te­ko ir ant­ri likę kal­va­riš­kiai.



Alsėd­žių gim­na­zi­jos ko­man­da – stip­riau­sia

Tie­sa, Že­mai­čių Kal­va­ri­jos ko­man­da, į pro­tų mūšį at­si­ve­žu­si ir gim­na­zi­jos va­dovę Rasą Pa­kal­niš­kienę, ant­ra vie­ta da­li­jo­si su Tre­čio­jo am­žiaus uni­ver­si­te­tu, mat tiek vie­ni, tiek ki­ti su­rin­ko po 34 taš­kus. Ta­čiau sen­jo­rai pa­reiškė, jog tei­sin­giau­sia bus, jei į fi­nalą ke­liaus kal­va­riš­kiai. „Su jau­ni­mu ne­pa­kon­ku­ruo­sim – lėčiau mąstom, reak­ci­ja jau ne ta“, – juo­ka­vo TAU ko­lek­ty­vas, nu­ste­binęs spren­di­mu ne­si­rung­ti dėl ge­riau­siųjų var­do fi­na­le, nes per visą pro­tų mūšį žymė­jo­si kiek­vieną at­sa­kymą ir tik­ri­no, ar tiks­liai su­su­muo­ja­mi taš­kai.

O alsė­diš­kiai, ku­riems pa­vy­ko su­rink­ti net 41 balą iš 49 ga­limų, pro­tų mūšy­je da­ly­va­vo at­si­pa­lai­davę. Ir vi­sai ne­keis­ta, kai su­bur­ta to­kia stip­ri ko­man­da, ku­rio­je – ne tik gim­na­zi­jos va­do­vas Re­gi­man­tas Ka­va­liaus­kas ir jo pa­va­duo­to­ja Dai­va Gra­ma­lienė, bet ir būrys sa­vo sri­ties spe­cia­listų – so­lidų is­to­ri­jos ži­nių ba­gažą su­kaupęs is­to­ri­jos mo­ky­to­jas Pet­ras Smil­ge­vi­čius, apie sportą daug ži­nan­tis fi­zi­nio ug­dy­mo mo­ky­to­jas Au­ri­mas Gry­baus­kas, vis­kuo be­si­do­min­ti pra­di­nių kla­sių mo­ky­to­ja Vir­gi­ni­ja Vir­maus­kienė, geog­ra­fi­jos mo­ky­to­ja Lai­ma Uo­sytė, che­mi­jos mo­ky­to­ja As­ta Vait­kienė ir anglų kalbą pui­kiai iš­ma­nan­ti Vik­to­ri­ja Pet­ru­tienė.

Ži­no­ma, ne ką pra­stesnės bu­vo ir ki­tos ko­man­dos, tik sėkmė vie­nu me­tu ne­galė­jo šyp­so­tis vi­soms. Šįkart ji bu­vo pa­lan­ki alsė­diš­kiams. Ta­čiau tai, kad Alsėd­žiai be­veik visą laiką pir­ma­vo, ki­tiems da­ly­viams nuo­tai­kos ne­su­ga­di­no. At­virkš­čiai – jie vis gyrė alsė­diš­kius už jų ži­nias ir lo­ginį mąstymą bei at­si­pa­lai­davę sma­giai lei­do laiką, tik­rin­da­mie­si, ką ži­no ir džiaug­da­mie­si, ką nau­jo iš­gir­do.


Su­si­rungs 7 ko­man­dos

Ypač nuo­tai­kin­gai ket­vir­ta­dienį bu­vo nu­si­tei­ku­si „Saulės“ gim­na­zi­jos ko­man­da, prie ku­rios pri­si­jungė ir mo­kyk­los di­rek­to­rius Al­gi­man­tas Bud­rys. Nuo jos sta­liu­ko skli­do juo­kas ir pa­ki­li nuo­tai­ka, ku­ria, pa­skel­bus per­traukėlę, šios ko­man­dos na­riai no­riai da­li­jo­si ir su kon­ku­ren­tais. A. Bud­rys ko­ne prie kiek­vie­no pri­ėjo, linkė­jo ge­ro va­ka­ro ir sėkmės at­sa­kinė­jant į klau­si­mus.

O jos tik­rai pri­reikė, nes to­li gra­žu ne vi­si klau­si­mai bu­vo pa­pras­ti. Į vie­nus at­sa­kant reikė­jo rem­tis ma­te­ma­tinė­mis ži­nio­mis, į ki­tus – lie­tu­vių kal­bos, is­to­ri­jos, mu­zi­kos, spor­to. Ki­taip sa­kant, reikė­jo dau­giau ar ma­žiau būti pa­si­kaus­čius kiek­vie­no­je sri­ty­je. Ne­re­tai gelbė­jo ir lo­gi­nis mąsty­mas.


Nors be­veik kiek­vie­nas R. Gent­vi­lo pa­teik­tas klau­si­mas ko­mandų na­rius pro­vo­ka­vo tar­pu­sa­vio dis­ku­si­joms, be­ne karščiausiai diskutuota iš­gir­dus klau­simą apie šalį, ga­mi­nan­čią dau­giau­siai deg­tinės vie­nam žmo­gui. To­li gra­žu ne vi­si ži­no­jo, jog tai – Lie­tu­va.

Pa­si­gin­čy­ti pri­vertė ir klau­si­mai apie že­mai­tiškų žod­žių reikš­mes. Net TAU ko­man­da ne vi­sa­da ži­no­jo, ko­kia reikšmė sly­pi po vie­nu ar ki­tu se­no­viš­ku že­mai­tiš­ku žod­žiu. „To­kių žod­žių nėra!“ – šaukė sen­jo­rai, ta­čiau pro­tų ko­vos vedė­jas R. Gent­vi­las juo­kau­da­mas jiems at­sakė: „Jei Tre­čio­jo am­žiaus uni­ver­si­te­tas ne­ži­no, ne­reiš­kia, kad to­kio žod­žio nėra.“

Tre­čio­jo­je „Pa­va­sa­rinė­je pro­tų ko­vo­je“ su­si­rungė iš­ties stip­rios ko­man­dos, bet nėra žai­di­mo, ku­ria­me ne­būtų pra­laimė­ju­sių. Šįkart ma­žiau sekė­si „Saulės“ gim­na­zi­jai ir „Bab­run­go“ pro­gim­na­zi­jai, nors pa­sta­ro­ji pirmąjį klau­simų ratą už­baigė be­ne aukš­čiau­siu re­zul­ta­tu.

O ku­ri ko­man­da iš da­ly­va­vu­siųjų „Pa­va­sa­rinė­se pro­tų ko­vo­se“ pa­ti stip­riau­sia, paaiškės po šį va­karą įvyk­sian­čio fi­na­lo. Ja­me var­žy­sis net 7-ios ko­man­dos: Alsėd­žių, Že­mai­čių Kal­va­ri­jos, Tverų ir Ku­lių gim­na­zijų, Plungės tech­no­lo­gijų ir vers­lo bei Lie­pijų mo­kyklų, taip pat – Sa­vi­val­dybės Švie­ti­mo ir spor­to sky­riaus. Kaip joms sek­sis, skai­ty­ki­te ki­ta­me „Že­mai­čio“ nu­me­ry­je.

logo