Kai kurios klasės grįžta prie nuotolinio mokymo

„Unsplash“ nuotrauka
Daugėjant susirgimų kai kurios klasės grįžta prie nuotolinio mokymo
Ser­ga­mu­mui CO­VID-19 ša­ly­je te­beau­gant, kai ku­rios Plungės ra­jo­no sa­vi­val­dybės mo­kyk­los nu­tarė dalį kla­sių per­kel­ti į nuo­to­linį mo­kymą. O štai Rie­ta­vo sa­vi­val­dybės Tverų gim­na­zi­jos Me­dingėnų sky­riu­je va­kar į pa­mo­kas neatė­jo net du treč­da­liai mo­ki­nių, todėl vi­sas ug­dy­mas į vir­tua­lią erdvę čia per­kel­tas net dviem sa­vaitėms.


Ser­ga­mu­mas pa­siekė ne­regė­tas aukš­tu­mas

Sta­tis­ti­kos de­par­ta­men­to duo­me­ni­mis, va­kar ša­ly­je ko­ro­na­vi­ru­su sir­go 82 739 as­me­nys. Per pa­starąją par­ą nu­sta­ty­ti 5 793 nau­ji at­ve­jai. Tie­sa, šis au­gi­mas pa­sta­ro­sio­mis die­no­mis – vie­nas ma­žiau­sių. Re­kor­das fik­suo­tas pra­ėjusį penk­ta­dienį, kuo­met skelb­ta net apie 12 025 nau­jus su­si­rgi­mus. Ta­čiau spe­cia­lis­tai at­krei­pia dėmesį į tai, kad šie skai­čiai neats­pin­di rea­lios si­tua­ci­jos, mat mo­bi­lie­ji punk­tai ne­spėja tes­tuo­ti visų be­si­re­gist­ruo­jan­čiųjų, be to, da­lis ser­gan­čiųjų ap­skri­tai ne­si­ti­ria.
Did­žiau­si skai­čiai šiuo me­tu fik­suo­ja­mi Vil­niaus, Kau­no ir Šiau­lių miestų sa­vi­val­dybė­se. La­bai aukš­tas ser­ga­mu­mas ir mūsų kai­my­ninė­se Klaipė­dos mies­to bei Tel­šių sa­vi­val­dybė­se.
Lai­mei, Plungė ra­jo­nas kol kas ne­pris­ki­ria­mas prie pir­mau­jan­čių, nors ser­gan­čiųjų čia ir­gi kaip nie­kad daug. Va­kar die­nos duo­me­ni­mis, ko­ro­na­vi­ru­su ser­ga 838 ra­jo­no gy­ven­to­jai. Per pa­starąją par­ą Plungės ra­jo­ne nu­sta­ty­ti 104 nau­ji at­ve­jai. Ge­ra ži­nia ta, kad mi­ru­siųjų dėl CO­VID-19 skai­čius taip spar­čiai ne­beau­ga – ši li­ga nuo pan­de­mi­jos pra­džios ta­po 102-jų ra­jo­no gy­ven­tojų mir­ties prie­žas­ti­mi, pa­sku­ti­nis mir­ties at­ve­jis fik­suo­tas sau­sio 20-ąją.
Ser­gan­čiųjų skai­čius pra­ėju­sią sa­vaitę smar­kiai au­go ir Rie­ta­vo sa­vi­val­dybė­je. Šiuo me­tu šia vi­ru­si­ne li­ga ser­ga 127 as­me­nys, pa­sta­ro­sios pa­ros naujų at­vejų skai­čius – 4.
CO­VID-19 per pa­sta­ruo­sius po­rą metų nu­si­nešė 19-os sa­vi­val­dybės gy­ven­tojų gy­vy­bes (pa­sku­tinė mir­tis fik­suo­ta sau­sio 8 d.).


„Ko­vi­di­nis“ sky­rius pilnė­ja

Kaip va­kar „Že­mai­čiui“ sakė Plungės li­go­ninės di­rek­to­riaus pa­va­duo­to­ja Dan­guolė Luo­tienė, per pa­starąją sa­vaitę pa­daugė­jo ir į li­go­ninės va­di­namąjį ko­vi­dinį sky­rių pa­gul­domų pa­cientų. Šiuo me­tu čia gy­do­mi 35 li­go­niai ( o prie­š sa­vaitę gy­dy­ta 30 as­menų). Jau­niau­siam iš šiuo me­tu sky­riu­je gu­lin­čių pa­cientų – 55 me­tai, vy­riau­siam – 91.
„Ma­tom, kad da­bar jau ser­ga ir skie­py­ti, ir ne­skie­py­ti, ta­čiau ten­den­ci­ja iš­lie­ka ta, kad pa­si­skie­pi­ju­siems pa­ti li­gos ei­ga būna leng­vesnė, la­bai re­tai pri­rei­kia kreip­tis į me­di­kus ar gul­dy­ti į li­go­ninę. O tarp tų, ku­rie jau pa­puo­la pas mus, pa­si­tai­ko vi­so­kių at­vejų. Jei žmo­gus vy­res­nio am­žiaus, tu­rin­tis ša­lu­ti­nių ligų, kar­tais pri­rei­kia ir rea­ni­ma­ci­jos“, – kalbė­jo D. Luo­tienė.
Ji pa­si­džiaugė, kad bent tarp li­go­ninės per­so­na­lo vi­ru­sas ne­beį­sis­mar­kau­ja. Ser­ga pa­vie­niai dar­buo­to­jai, dėl to li­go­ninė tei­kia vi­sas pa­slau­gas. „Ir vak­ci­na­ci­ja sa­vo davė, ir galbūt iš­mo­ko­me la­biau sau­go­tis, neuž­sikrės­ti“, – svarstė pa­va­duo­to­ja.


Kai ku­rios klasės mo­ko­si iš namų

Di­desnė įtam­pa šiuo me­tu jun­ta­ma kai ku­rio­se ra­jo­no švie­ti­mo įstai­go­se. Kaip sakė Švie­ti­mo ir spor­to sky­riaus vedė­jas Gin­tau­tas Ri­mei­kis, pra­ėju­sią sa­vaitę Plungės „Ry­to“ mo­kyk­la pri­ėmė spren­dimą sa­vai­tei į nuo­to­linį mo­kymą iš­siųs­ti vi­sas 5–10 kla­ses.
Kol kas si­tua­ciją ste­bi ir pir­ma­dienį po pietų spren­dimą priim­ti turė­jo ir Se­na­mies­čio mo­kyk­la. Praė­ju­sios sa­vaitės pa­bai­go­je dėl CO­VID-19 pa­pli­ti­mo nuo­to­li­niu būdu mokė­si 7-ios šios mo­kyk­los klasės, „Bab­run­go“ pro­gim­na­zi­jos – 3, Aka­de­mi­ko A. Ju­cio pro­gim­na­zi­jos – ir­gi 3, Alsėd­žių Sta­nis­lo­vo Na­ru­ta­vi­čiaus gim­na­zi­jos – vie­na.
„Tiek Vy­riau­sybės, tiek mūsų Sa­vi­val­dybės va­dovų prin­ci­pinė po­zi­ci­ja yra kuo il­giau iš­lai­ky­ti kon­tak­tinį ug­dymą, todėl nu­tarė­me pa­čioms mo­kyk­loms leis­ti spręsti, ar būti­na pe­rei­ti prie nuo­to­li­nio mo­ky­mo ir ku­riam lai­kui. Ir pa­čių mo­kyklų va­dovų toks pra­šy­mas bu­vo, juo­lab kad mo­kyk­los da­bar tu­ri vi­sus inst­ru­men­tus or­ga­ni­zuo­ti ug­dymą taip, kaip joms tuo me­tu at­ro­do tiks­lin­ga“, – sakė G. Ri­mei­kis.
Pa­sak jo, ne­tiks­lin­ga būtų pa­skelb­ti nuo­to­linį mo­kymą vi­sa­me ra­jo­ne dar ir todėl, kad kai ku­rio­se mo­kyk­lo­se ser­gan­čiųjų yra la­bai ma­žai. An­tai pra­ėju­sios sa­vaitės pa­bai­go­je Lie­pijų mo­kyk­lo­je ko­ro­na­vi­ru­so at­vejų bu­vo fik­suo­ta tik vie­no­je klasė­je. Esą būtų ne­sąži­nin­ga dėl jos už­ra­kin­ti visą mo­kyklą.
Va­kar dieną bu­vo su­rink­ta duo­menų, kad ser­ga 306 ra­jo­no moks­lei­viai, 46 pe­da­go­gi­niai dar­buo­to­jai, 26 dar­že­li­nu­kai ir 6 prie­šmo­kyk­li­nu­kai. Ir nors skai­čiai – kaip nie­kad di­de­li, 
G. Ri­mei­kis pa­si­džiaugė, kad dau­giau­siai ser­ga­ma ne­sun­kiai, tad ir bend­ra si­tua­ci­ja nėra to­kia su­dėtin­ga, kaip ga­li at­ro­dy­ti.


Neatė­jo du treč­da­liai mo­ki­nių

„Že­mai­tis“ domė­jo­si, kaip dir­ba ir Rie­ta­vo švie­ti­mo įstai­gos. Kaip sakė Švie­ti­mo, kultū­ros ir spor­to sky­riaus vedė­ja Li­di­ja Rėka­šienė, su­dėtin­giau­sia si­tua­ci­ja šiuo me­tu – Tverų gim­na­zi­jos Me­dingėnų sky­riu­je.
„Šįryt į mo­kyklą Me­dingė­nuo­se neatė­jo du treč­da­liai mo­ki­nių, todėl mo­kyk­la pri­ėmė spren­dimą dviem sa­vaitėm pe­rei­ti prie nuo­to­li­nio mo­ky­mo. O ki­to­se mo­kyk­lo­se rei­ka­lai nėra to­kie pra­sti. Rie­ta­vo L. Ivins­kio gim­na­zi­jo­je per nuo­tolį pra­ėju­sios sa­vaitės pa­bai­go­je mokė­si tik vie­na klasė. Fak­tas, kad ser­gan­čiųjų daugė­ja, todėl šian­dien gal gau­siu jau ki­to­kius duo­me­nis“, – kalbė­jo vedė­ja.
Pa­sak jos, iki šiol vi­so­se sa­vi­val­dybės mo­kyk­lo­se fik­suo­ti pa­vie­niai su­si­rgi­mai. Daug kur tai­ky­tas hib­ri­di­nis mo­ky­mas. Jei mo­ki­niui pa­tvir­ti­na­mas ko­ro­na­vi­ru­sas, ta­čiau jis jau­čia­si ge­rai, su­da­ro­mos ga­li­mybės jung­tis prie pa­mokų iš namų ar­ba mo­ky­to­jai ski­ria sa­va­ran­kiš­kas už­duo­tis.