„Lietuvos mokytojo“ vardas – rietaviškei

„Žemaičio“ nuotr.
Regina Aužbikavičienė apdovanota konkurse „Lietuvos mokytojas 2024“
Kovo 1-osios vakarą Vytauto Didžiojo universitete Kaune paaiškėjo naujienų portalo lrytas.lt rengiamų apdovanojimų „Lietuvos mokytojas 2024“ nugalėtojai. Iš projekte nominuotų 412 mokytojų portalo skaitytojai ir kompetentinga vertinimo komisija išrinko 9 pedagogus, vertus kiekvienos iš devynių kategorijų nugalėtojo vardo. Vidurinio ugdymo (gimnazijos) mokytojo kategorijoje stipriausiai pasirodė ir įvertinimo sulaukė rietaviškė pedagogė Regina Aužbikavičienė.

Portalo lrytas.lt lankytojai balsuoti už labiausiai patikusį mokytoją kviesti sausio 9–vasario 8 dienomis. Pasibaigus balsavimui suskaičiuota, kad iš viso savo nuomonę išreiškė 370 236 skaitytojai.

Tačiau ne vien tik aktyvus balsuojančiųjų palaikymas lėmė pergalę „Lietuvos mokytojo 2024“ konkurse. Savo balus skyrė ir vertinimo komisija, kurią sudarė: Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius, ilgametis pedagogas, buvęs Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos direktorius Miša Jakobas, lektorė, Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos kanclerė prof. dr. Lina Kaminskienė, Pozityvios tėvystės laboratorijos įkūrėja doc. dr. Sigita Burvytė, Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė, Lietuvos savivaldybių asociacijos patarėjas švietimo ir kultūros klausimais Jonas Mickus bei portalo lrytas.lt vyriausiasis redaktorius Tautvydas Mikalajūnas.

Susumavus komisijos ir portalo lankytojų balsus už išskirtines pastangas ir atsidavimą mokytojo pašaukimui įvertinti devyni švietimo srities profesionalai. Kaip minėta, vidurinio ugdymo (gimnazijos) mokytojo kategorijos nugalėtoja tapo Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos mokytoja R. Aužbikavičienė.

Keturis dešimtmečius mokytoja dirbanti ir vaikus matematikos paslapčių mokanti Regina yra mylima mokinių, nes nuolat domisi inovatyviais mokymo metodais, matematiką dėsto išmaniai ir sumaniai. Jos auklėtiniai – respublikinių matematikos konkursų, olimpiadų dalyviai, diplomantai ir prizininkai. Be to, pedagogė randa laiko ne tik pamokoms, yra matematikos valstybinių egzaminų vertinimų komisijos narė, jos iniciatyva gimnazijoje organizuojama Kazio Šikšniaus, buvusio mokyklos matematikos mokytojo, respublikinė olimpiada.

„Galbūt mokytojo profesija ir žavi tuo, kad kai pradedi mokslo metus, atrodo, taip ramiai ir užbaigsi juos, bet paskui žiūri – tai į konkursą patenki, tai kokią knygą reikia recenzuoti – visokiausių iššūkių ir iš mokinių, ir iš tėvelių pusės“, – sako R. Aužbikavičienė.

Mokytoja teigia, kad žinia, jog kolegės buvo pasiūlyta „Lietuvos mokytojo 2024“ konkursui, jai buvusi ir džiugi, ir netikėta. Netikėta dėl to, jog niekada nesivaikiusi jokių titulų, o džiugi dėl to, kad buvo įvertinta ir sulaukė palaikymo iš kolegės, nors vyrauja nuomonė, kad tarp pedagogų tvyro itin konkurencingi santykiai.

Antras didelis netikėtumas laukė finaliniame konkurso renginyje Kaune kovo 1-ąją, į kurį rietaviškė vyko nenumanydama, jog teks lipti ant scenos atsiimti apdovanojimo. Esą po renginio reikėjo poros dienų pačiai priimti šią žinią ir... susitaikyti su lavina sveikinimo žinučių bei skambučių.

Sveikinimai plaukė ir pirmadienį atėjus į mokyklą. Toks dėmesys, pasak R. Aužbikaviečienės, irgi savotiškas išbandymas. „Prireikė laiko susivokti, kas vyksta, bet tas palaikymas negali nedžiuginti. Todėl vaikams kartoju, kad prisiminę savo buvusį mokytoją retkarčiais parašytų jam žinutę. Neįsivaizduojat, kaip mokytojui yra svarbu gauti bent kelis malonius žodžius iš buvusio mokinio, o pas mane atėjo gal 100 žinučių. Kažkas neįtikėtino“, – dar karštomis emocijomis dalijosi pedagogė.

Paklausta, ar pati jaučianti tą skepsį dėl pedagogo profesijos, kuriuo, atrodo, pastaruoju metu yra persisunkę tiek patys mokytojai, tiek visuomenė, R. Aužbikavičienė neslėpė, kad jis jai žinomas ir pažįstamas.

„Įsiminė vienos profesijos žodžiai, kad darbe ne vien atlygis yra svarbu. Ne mažiau svarbi ir savijauta. O dirbant mokykloje ji dažnai yra ne pati geriausia. Toks jausmas, lyg kažko būtum nepadaręs, lyg kaltas, lyg nuolat vejamas į kažkokias problemas, rūpesčius. Žinoma, nuosekliai dirbant ne pirmus metus ir ne antrus, mylint savo darbą to abejojimo ir nepasitenkinimo savimi lieka vis mažiau. Aš mokykloje pradėjau dirbti dar nebaigusi studijų, o rytoj minėsiu jau savo 60-mečio jubiliejų, tad patirties yra. O kai dar šitaip įvertina...“ – parodytu bendruomenės dėmesiu ir pelnytu apdovanojimu, kuris tapo savotiška dovana jubiliejaus proga, džiaugėsi R. Aužbikavičienė.