Metų mokytojo vardas – Specialiojo ugdymo centro pedagogei

Gintarės KARMONIENĖS nuotraukos
Šiemet metų mokytojo vardu pasipuošė muzikos mokytoja J. Arlauskienė
Medžių lapams puošiantis gražiausiomis rudens spalvomis, į švietimo įstaigų duris pasibeldžia viena gražiausių mokslo metų švenčių – Tarptautinė mokytojų diena, minima spalio penktąją. Ta proga visoje šalyje organizuojami koncertai ir renginiai, kurių metu dar kartą primenama pedagogo profesijos svarba ir indėlis į kiekvieną jauną žmogų.
Plungė Mokytojų dieną pažymėjo pagerbdama savo krašto šviesuolius bei jau ketvirtąkart išrinkdama metų mokytoją. Šiemet garbingu titulu pasipuošė Plungės specialiojo ugdymo centro muzikos mokytoja metodininkė Jurgita Arlauskienė. Ji simboline statulėle ir pinigine premija apdovanota per ketvirtadienį Plungės kultūros centre vykusį šventinį renginį.
nuotrauka
Iš kairės: Ž. Purauskis, J. Arlauskienė, D. Pečiulis ir G. Rimeikis

„Tai jūs mane mokote“

Kaip atskleidė Plungės rajono savivaldybės vicemeras Žydrūnas Purauskis, į metų mokytojo vardą šiemet pretendavo rekordinis skaičius mūsų krašto pedagogų. O pasirinkta mokytoja visus stebina sugebėjimu suburti ypatingus vaikus ir jaunimą.

Plungės specialiojo ugdymo centre dirbančiai J. Arlauskienei „Metų mokytojo 2023“ apdovanojimas atiteko už meninę, kūrybinę, projektinę bei metodinę veiklą, inovatyvumą, gebėjimą motyvuoti mokinius, atsižvelgiant į kiekvieno individualius poreikius, bei už nuoširdų atsidavimą pedagoginiam darbui.

Tokio įvertinimo sulaukusi J. Arlauskienė neslėpė susijaudinimo ir sakė nesijaučianti ypatinga, nes tiesiog dirbanti savo darbą. Perbėgdama prisiminimais ypatingo įvertinimo sulaukusi mokytoja pirmiausia dėkojo Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijai, kur ji pradėjo savo, kaip pedagogės, kelią. Prisiminė ir kitas darbovietes.

„Alsėdžių mokykla padėjo tvirtus pamatus, nors ten buvau tik kelerius metus. Ačiū, kad mane palaikėte, neišgąsdinote ir toliau tęsiau pedagogo kelią. Patį nuoširdžiausią ačiū siunčiu Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos bendruomenei. Ten praleisti dešimt metų leido prisiliesti prie profesionaliosios muzikos, o tai suteikia drąsos man ir šiandien su ypatingais vaikais žengti į tikrąją, profesionaliąją sceną“, – kalbėjo mokytoja.

O patį didžiausią ačiū sakė tarianti Plungės specialiojo ugdymo centro bendruomenei. „Keliaujam kartu jau penkiolika metų. Tai jūs mane mokote, jūs nuolat mane palaikote ir tiesiog džiaugiatės kartu pasiektais rezultatais. Mūsų darbas yra ypatingas, nes mūsų mokiniai yra ypatingi. Bet aš turiu patį nuostabiausią ugdymo įrankį, priemonę – muziką. Juk muzikalūs mes esame visi iš prigimties, juk pirmiausia vaikas išmoksta dainuoti, tik po to kalbėti, pirmiausiai išmoksta šokti, tik po to vaikščioti. Ir tie stebuklai vyksta Plungės specialiojo ugdymo centre“, – kalbėjo pedagogė, kartu pasidžiaugdama ir savo savanoriška veikla – darbu su pačios suburtu Šateikių vaikų ir jaunimo bažnytiniu choru „Žiburys“, kurį šateikiškiai lanko su didžiuliu užsidegimu.

Darbščiai, žinių bei profesinio tobulėjimo siekiančiai mokytojai, pasipuošusiai metų mokytojo vardu, įteikta simbolinė statūlėlė ir 1 000 eurų premija.

Gausybė apdovanojimų

Profesinės dienos proga pagerbti ir kiti Plungės krašto pedagogai. Šventėje dalyvavęs Seimo narys Jonas Varkalys padėkos raštais apdovanojo Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazijos direktoriaus pavaduotoją, dorinio ugdymo mokytoją metodininkę Danguolę Alčauskienę, Plungės „Saulės“ gimnazijos matematikos mokytoją metodininkę Elvyrą Klovienę ir Liepijų mokyklos dailės ir technologijų mokytoją Liudviką Švedę. Prie sveikinimų prisidėjo ir kitas Seimo narys Jurgis Razma.

nuotrauka
J. Varkalys įteikė (pirmas iš kairės) padėkos raštą įteikė D. Alčauskienei
 

Mokytojų bendruomenę sveikino ir vietos valdžios atstovai: Plungės rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Audrius Misiūnas, kalbėjęs apie būtinybę tvarkyti švietimo sistemą, vicemeras Ž. Purauskis, pedagogus prilyginęs „liktarnai“, kuri dega ir šviečia. Administracijos direktorius Dalius Pečiulis dėkojo mokytojams už darbą, žinias, meilę vaikams, o Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis pasidžiaugė, kad pedagogai atlikėjo Martyno Kavaliausko dėka sugebėjo atsipalaiduoti, pasimėgauti jiems skirtu koncertu. „Linkiu jums būti savimi ir bendraujant su vaikais“, – palinkėjo vedėjas.

nuotrauka
Mokytojų dienos proga Plungės krašto pedagogai rinkosi į jiems skirtą šventę
 

Netrukus į sceną vienas po kito žengė padėkos raštų už savo darbą nusipelnę mokytojai. Pirmiausia įteiktos švietimo, mokslo ir sporto ministro Gintauto Jakšto pasirašytos padėkos. Jos įteiktos Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos technologijų mokytojai ekspertei Irenai Platakienei, „Saulės“ gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros bei etninės kultūros mokytojai Ritai Barniškienei,

nuotrauka
R. Barniškienė: „Norėčiau, kad ateityje mokytojo vardą visi tartų su pagarba“
 

chemijos mokytojai ekspertei bei fizikos vyresniajai mokytojai Sigitai Žilinskienei, Kulių gimnazijos istorijos mokytojui metodininkui Kazimierui Garasimavičiui, pradinių klasių mokytojai metodininkei Jolantai Pieškuvienei.

Plungės rajono savivaldybės mero Audriaus Klišonio padėkos raštais apdovanoti Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos fizikos mokytoja metodininkė Birutė Gaižaitienė, kuri šiai įstaigai ištikima net 50 metų, Plungės Senamiesčio mokyklos muzikos mokytoja metodininkė Laima Domarkienė, Plungės technologijų ir verslo mokyklos vyriausiasis profesijos mokytojas Vytautas Krikščiukas, Liepijų mokyklos pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Vitalija Lukavičienė, vyriausioji muzikos mokytoja Diana Paulauskienė, pradinio ugdymo vyresnioji mokytoja Rimalda Beniušienė, „Saulės“ gimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė Vilhelma Kaktienė, Akademiko A. Jucio progimnazijos pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Laima Žilinskienė ir Plungės „Babrungo“ progimnazijos pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Virgina Ratienė.

Atsiimdami padėkos raštus mokytojai ne tik pasidalijo kasdienio darbo džiaugsmais, bet ir rūpesčiais, viltimis sulaukti geresnių darbo sąlygų ir atlyginimų.

Apie tai kalbėjo ir centrinės bei vietos valdžios atstovai, priminę, kad kol vieni švenčia, kiti pedagogai kovoja už geresnį rytojų.

Po energingo atlikėjo M. Kavaliausko pasirodymo bei apdovanojimų mokytojų laukė vaišės.

nuotrauka
M. Kavaliauskas sugebėjo taip išjudinti mokytojus, kad šie ne tik dainas plačia krūtine traukė, bet ir šoko