Naujausios
Išimtis – tik turintiems „iPhon'us“
„Mes sulaukėme paraginimo į savo asmeninius mobiliuosius telefonus įsidiegti tam tikrą programą ir skenuoti kiekvieno vaiko, dalyvaujančio pamokoje, mokinio pažymėjimą. Ar tam tikslui neturėtų būti nupirkti darbiniai telefonai? Puikiai suprantamas rajono valdžios noras tiksliai žinoti, kas ir kokius būrelius ar užklasines veiklas lanko, bet kodėl tam tinkamai nepasiruošta, kodėl darbui turime naudoti savo asmeninius mobiliuosius?“ – retoriškai klausia vienas pedagogas (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut.).
Pasak jo, dėl tokios tvarkos kolektyve jau senokai jaučiamas nepasitenkinimas. Esą žibalo į ugnį šliūkštelėjo ir pasigirdęs gandas, kad mokykla darbui skirtais mobiliaisiais aprūpins tik tuos mokytojus, kurie naudojasi pačiais brangiausiais – „iPhone“ – telefonais, nes šiuose esą negalima įdiegti reikiamos programos. Suprask – jei gali sau leisti įsigyti patį brangiausią mobilųjį, darbovietė tavimi pasirūpins ir darbui nupirks kitą, o visi kiti, kuriems tokios prabangos prekės neįkandamos, lai ir toliau „drožia“ savo asmeninius telefonus.
Problema – ne lėšose
Norėdamas išsiaiškinti, kaip pasiruošta neformaliojo vaikų švietimo apskaitos sistemos diegimui, „Žemaitis“ pirmiausia susisiekė su Plungės rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėju Gintautu Rimeikiu. Jis patikino, kad pedagogams nerimauti nereikėtų – Savivaldybė švietimo įstaigoms pažadėjo kompensuoti mobiliųjų telefonų įsigijimo išlaidas.
Plungės Mykolo Oginskio ir Platelių meno mokyklos, taip pat Plungės sporto ir rekreacijos centras dar praėjusį pavasarį turėjo atlikti savo pedagogų apklausas ir išsiaiškinti, kiek iš jų mokinių apskaitos sistemą žada diegti į savo asmeninius mobiliuosius telefonus, o kiek nori tam reikalui gauti naują darbinį mobilųjį.
Suskaičiuota, kad iš viso šios trys įstaigos turės įsigyti 93 mobiliuosius telefonus. Kodėl pirkimai iki šiol yra neįvykę ir mokytojai pyksta, kad yra spaudžiami moksleivių pažymėjimus, nori to ar ne, skenuoti savo asmeniniais telefonais?
„Man sunku pasakyti, kurioje vietoje švietimo įstaigos patyrė trukdžių ir kodėl iki šiol telefonai nenupirkti. Savivaldybė pažadėjo įstaigoms šias išlaidas kompensuoti visu 100-u procentų, tad lėšų trūkumo klausimas įstaigoms tikrai neturėtų kilti. Bet kokiu atveju ši užduotis yra įtraukta į įstaigų vadovų metines užduotis ir vertinant, kaip pavyko jas įgyvendinti, į tai neabejotinai bus atsižvelgta“, – nedviprasmišką žinutę pasiuntė G. Rimeikis.
Kokia situacija mokyklose?
Pirmoji aprūpinti savo mokytojus moksleivių pažymėjimams nuskaityti reikalingais mobiliaisiais telefonais suskubo Platelių meno mokykla. Kaip sakė jos vadovas Linas Senkus, viešasis pirkimas įvykdytas dar rugpjūtį. Išsiaiškinta, kad iš 27-ių mokytojų darbui reikalingus atskirus telefonus norėtų turėti 20. Tiek mobiliųjų ir nupirkta. Apklausus tiekėjus pasirinktas pigiausias variantas – už vieną įrenginį sumokėti 105 eurai.
Plungės sporto ir rekreacijos centras šiuo metu ruošiasi pirkti taip pat apie 20 mobiliųjų telefonų. Esą atlikus trenerių apklausą tik 4 pasakė tam reikalui naudosiantys savo asmeninius telefonus, tuo tarpu kiti pageidavo turėti darbinį įrenginį. Šiuo metu kaip tik vertinami gauti tiekėjų pasiūlymai, bus renkamasi taip pat pagal mažiausią kainą. Svarbu, pasak centro direktoriaus Alvydo Viršilo, kad įrenginiai atitiktų reikiamas specifikacijas – kad į juos būtų galima įdiegti mokinių apskaitai reikalingą programą.
Gerokai daugiau nežinios ir sumaišties dabar – Plungės M. Oginskio meno mokykloje. Kaip sakė įstaigos vadovė Rita Urniežienė, atlikus mokytojų apklausą suskaičiuota, kad reikia įsigyti 50 mobiliųjų. Nors Savivaldybė pažadėjo kompensuoti išlaidas, mokykla pirkimą turi padaryti savo lėšomis ir jai tai – nemaža suma, todėl esą svarstoma įrenginius pirkti etapais.
„Pirmiausia mobiliaisiais telefonais aprūpinsime tuos darbuotojus, kurie savo turimuose telefonuose negali įsidiegti reikiamos programos, o vėliau, galbūt antruoju etapu, juos gaus ir visi kiti. Kada tai įvyks? Iki spalio, manau, turėtų viskas išsispręsti“, – kalbėjo R. Urniežienė ir patikino, kad nė vienas mokyklos pedagogas nebus verčiamas darbinių užduočių atlikinėti savo asmeniniu telefonu.