Naujausios
Į šokius atvedė mama
Nojus gimė ir užaugo Rietave, Tomo ir Daivos Daukšų šeimoje, kartu su mažąja sesute Liepa, intensyviai besidominčia gimnastika, be galo mylinčia gyvūnus ir rudenį lankysiančia septintą klasę. Mama dirba pedagoge Rietavo lopšelyje-darželyje. Tėvelis didžiąją gyvenimo dalį dirbo Rietavo policijos komisariato apylinkės inspektoriumi, o paskutinius dvejus savo gyvenimo metus vadovavo Rietavo seniūnijai. Deja, 2021 metais šeimą ir visą Rietavą ištiko skaudi netektis – Tomas Daukšas išlydėtas Anapilin.
Paklaustas apie mėgiamas veiklas Nojus papasakojo, kad net 11 metų lankė sportinius šokius, į kuriuos jį penkiametį atvedė mama, kad pagerintų sūnaus laikyseną. Neilgtrukus berniukas įniko į šią sporto šaką. Vėliau dvejus metus net teko dirbti treneriu ir šokio subtilybių mokyti kitus.
„Per tuos metus su skirtingomis partnerėmis ne vieną kartą tapome Lietuvos ir tarptautinių varžybų nugalėtojais. Tos akimirkos – išties nuostabios. Vėliau Rietave pradėjau šokio mokyti ir kitus vaikus, labai patiko dalintis savo žiniomis“, – prisiminimais dalinosi vaikinas.
Nutrūkus šokių karjerai, Nojus sporto neapleido. Iki šiol kiekvieną dieną aktyviai sportuoja ir stengiasi išlaikyti gerą fizinę formą.
Kelionė už Atlanto
Kas kitas, jeigu ne akylūs pedagogai, kiekvieną dieną bendraudami su savo mokiniais, pastebi jų išskirtinius talentus, būdo bruožus bei darbštumą ir reikiamu momentu įkvepia drąsos. Taip nutiko ir Nojui. 2021 metais, lankydamas dešimtą klasę, auklėtojos Rasuolės Mockienės ir mamos pastūmėtas vaikinas užpildė paraišką ir pats to nesitikėdamas laimėjo stipendiją pagal kultūrinių mainų programą FLEX ir metus laiko praleido JAV.
Norą dalyvauti šiame konkurse buvo pareiškę kone 600 jaunuolių iš visos Lietuvos, o finalininkai išrinkti tik 22. Tarp jų atsidūrė ir rietaviškis.
„Įveikiau daugybę įvairiausių atrankų, interviu, rašiau motyvacinius laiškus ir atsitiko taip, kad laimė nusišypsojo būtent man. Iš kelių šimtų kandidatų jie pasirinko mane. Dar kurį laiką negalėjau atsitokėti ir patikėti savo sėkme. Atsidūriau Teksaso valstijoje, Raund Roko miestelyje šalia Ostino ir gyvenau paauglio amerikiečio gyvenimą: ėjau į pamokas, turėjau įvairių užsiėmimų, taip pat lankiau lengvąją atletiką. Iki šiol šie prisiminimai gyvi mano širdyje. JAV praleisti metai buvo nepakartojami.“
JAV remiamos kultūrinių mainų programos FLEX pagrindinis tikslas yra supažindinti europiečius su amerikietiška kultūra, o amerikiečius moksleivius – su europietiška.
Raund Roko vidurinėje mokykloje mokosi per keturis tūkstančius mokinių, akademiškai tai labai stipri mokykla, bet kartu didelis dėmesys skiriamas ir sportui. Nojaus gyvenime sportas taip pat užima svarbią vietą, tad jam nebuvo sunku rasti bendrą kalbą su amerikiečiais bendraamžiais.
Dar viena veikla, kuria penktoje klasėje Nojų sudomino mokytoja Rima Černeckienė, – astronomija. Vaikinas pasakojo, kad labiausiai jam patikdavo spręsti sudėtingus astrofizikos uždavinius ir pro teleskopą stebėti bekraštį dangų. Paskatintas tos pačios mokytojos, Nojus dalyvavo respublikinėje astronomijos olimpiadoje ir laimėjo ketvirtą vietą.
Nori lygiuotis į savo tėvus
Rietaviškis atviravo, kad per visus dvylika mokslo metų jo svajonės ir norai kito. Norėjo būti treneriu, aeronautikos inžinieriumi, psichoterapeutu ir net neurochirurgu. Tačiau galiausiai mintys nukrypo į matematikos sritį. Vaikinas užsiminė galvojantis apie studijas Vilniaus universitete, taip pat neatmetantis galimybės vieną dieną sugrįžti į JAV. Bet sakė esantis tikras dėl vieno – visą gyvenimą autoritetu ir kelrode žvaigžde laikys savo tėvus, kurie jam – didžiausias pavyzdys.
Geriausius brandos egzaminų rezultatus tarp rietaviškių moksleivių šiais metais parodžiusiam abiturientui Nojui meras Antanas Černeckis įteikė Rietavo kraštiečių klubo įsteigtą 300 eurų premiją.
„Visada siekiau ir siekiu būti geriausia savo paties versija, niekada nelyginau savęs su kitais. Tačiau šito nebūčiau pasiekęs be artimųjų, kai kurių mokytojų bei draugų pagalbos ir palaikymo, už tai jiems esu labai dėkingas“, – kalbėjo Nojus.
Visiems jaunuoliams vaikinas sakė norintis palinkėti niekada nebijoti išlipti iš komforto zonos, nes tik tada svajonės tampa tikslais, o vaizduotė – planais.