
Naujausios
Atvėrė širdis maldai
Prieš prasidedant Specialiojo ugdymo centro gimtadienio šventei, Plungės Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas bei dekanas Vytautas Gedvainis visus susirinkusiuosius – buvusius ir esamus įstaigos darbuotojus, auklėtinius, jų tėvelius bei valdžios atstovus – pakvietė maldai.
Mišių metu klebonas akcentavo, kokį svarbų darbą atlieka centre dirbantys žmonės – ugdo ypatingus vaikus, kuriems reikia išskirtinio dėmesio ir globos.
Kalbėdamas apie dabartinius centro pedagogus, kurie specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius vaikus moko su didžiuliu atsidavimu ir meile, V. Gedvainis nepamiršo ir tų, kurie jau atgulę amžinojo poilsio.
Specialiojo ugdymo centro sukakčiai skirtų Mišių metu ypatingą atmosferą padėjo sukurti muzikos mokytojos Jurgitos Arlauskienės suburtas Šateikių bažnytinis vaikų ir jaunimo choras „Žiburys“. Kolektyvo atliekamos giesmės ir jaunųjų atlikėjų balsai palietė kiekvieno šventės dalyvio širdį.
Žvilgsnis į praeitį
Pasibaigus šv. Mišioms, šventinio renginio vairą į savo rankas perėmė Specialiojo ugdymo centro istorijos mokytoja Birutė Kaminskienė, pakvietusi pavartyti įstaigos istorijos puslapius. Anot jos, gimtadienis – puiki proga stabtelėti, prisiminti gražiausias akimirkas, įsimintinus įvykius, žmones.
Pedagogė priminė, jog pirmieji mokiniai dabartinio Specialiojo ugdymo centro slenkstį peržengė 1977-aisiais. Į naujai pastatytą pastatą sugužėjo per 360 vaikų. Tiesa, tuomet mokinių bėdos, lyginant su šiandienine situacija, nebuvo tokios didelės.
Šiuo metu įstaigą, kurioje dirba 63 darbuotojai, lanko 92 moksleiviai, daugiau nei pusė jų gyvena centrui priklausančiame bendrabutyje. Kaip sakė renginį vedusi B. Kaminskienė, kiekvienas centro auklėtinis yra apdovanotas dėmesiu ir rūpesčiu, nes su jais dirba jautrūs, į kiekvieno bėdą įsiklausyti pasiruošę pedagogai. Jų dėka net centro sienos „kvėpuoja“ ramybe, jaukumu, šiluma.
„Visada gyvenome tarsi viena šeima, muzikuodami, dainuodami, sportuodami, bendraudami su kitomis mokyklomis, dalindamiesi pedagogų žiniomis ir patirtimi“, – kalbėjo B. Kaminskienė.
Renginio metu prisiminta, jog įstaiga ne kartą keitė pavadinimus, pavaldumą, per beveik pusšimtį metų patyrė daugybę pokyčių, ne vieną švietimo reformą, išlydėjo ne vieną mokinių kartą, bet visada išliko įstaiga, kurioje dirbantieji yra visada pasiruošę suprasti ir padėti kitokiems vaikams, kartu su tėveliais ieškoti kiekvieno vaiko gebėjimų, juos ugdyti ir puoselėti, ruošti kiek įmanoma savarankiškesniam gyvenimui.
Atlieka ypatingą misiją
Tiek metų gyvuojančia įstaiga renginio metu džiaugėsi ne tik gausus į šventę susirinkusių tėvelių ir svečių būrys, bet ir buvęs jos direktorius Rimantas Gentvilas bei dabartinė centro vadovė Kamilė Kundrotaitė-Astreikienė. Direktorė dėkojo savo kolektyvui – jos žodžiais, savo darbą mylintiems darbuotojams, kurie tiki savo mokiniais, atskleidžia jų talentus, dalijasi patirtimi su kitomis įstaigomis. Ir viskas dėl vieno bendro tikslo – sėkmingos mokinių integracijos į visuomenę.
Anot K. Kundrotaitės-Astreikienės, Specialiojo ugdymo centro auklėtiniai yra ypatingi vaikai, laukiantys čia dirbančių pedagogų šilumos, gero žodžio, padrąsinimo. „Mes esame viena šeima. Dėkoju, kolegos, už tai ir linkiu toliau siekti nepasiekiamo, mažų stebuklų bei tikėti, kad visada pasiseks. Mes esame reikalingi ir mūsų įstaigos misija yra ypatingai svarbi. O didžiausias mūsų darbo įvertinimas – tėvelių palaikymas, supratimas, padėka“, – kalbėjo vadovė.
Žodį tarė ir patys tėveliai. Visų jų vardu kalbėjęs tėvų komiteto pirmininkas Mindaugas Katkus dėkojo centro darbuotojams už kantrybę ir gerą širdį ugdant ypatingus vaikus.
Prie sveikinimų prisidėjo ir Seimo narys Jurgis Razma, Plungės rajono savivaldybės vicemerė Asta Beierle-Eigirdienė bei kiti vietos valdžios atstovai, pasak kurių, jie į šventę atėjo ne tik pasidžiaugti gražia sukaktimi, bet ir padėkoti su specialiųjų ugdymosi poreikių turinčiais vaikais dirbantiems pedagogams ir kitiems įstaigos darbuotojams.
Už nuoširdų, kantrų darbą, širdies šilumos dalinimą mero pasirašyti padėkos raštai įteikti J. Arlauskienei, Nijolei Jackūnienei, Loretai Kerpauskienei, Rimai Bagdonavičienei, B. Kaminskienei, Danutei Ažaneckienei, Daliai Budrienei, Stanislavai Kurmienei, Sigitai Černiauskienei, Silvijai Lukauskienei, Nijolei Vaitkuvienei, Inai Knašienei ir Gintarei Vičienei.