Plungės technologijų ir verslo mokyklai – 35-eri

Gin­tarės KAR­MO­NIENĖS nuo­trau­kos
Plungės TVM jubiliejinės šventės dalyvius pakvietė nusikelti į kunigaikščių Oginskių laikus
Plungės technologijų ir verslo mokyklai (TVM) šie metai yra ypatingi – įstaiga mini 35-erių metų gyvavimo jubiliejų. Įprasmindama gražią sukaktį mokyklos bendruomenė praėjusį penktadienį surengė šventę, sukvietusią ne tik esamus ir buvusius pedagogus, mokinius, bet ir bičiulius iš kitų profesinių mokyklų bei būrį valdžios atstovų.
Gin­tarės KAR­MO­NIENĖS nuo­trau­ka
Šventinis renginys žavėjo savo neoficialia atmosfera

Mokyklos istorija

Plungės TVM duris pirmiesiems savo mokiniams atvėrė 1987-aisiais. Tiesa, tuomet įstaiga buvo žinoma Plungės 98-osios vidurinės profesinės mokyklos vardu. Per daugiau nei tris gyvavimo dešimtmečius ji ne sykį keitė savo pavadinimą: 1988-aisiais vadinosi Plungės profesine technikos mokykla, po metų – Plungės žemės ūkio mokykla, 2002-aisiais įstaigai suteiktas Plungės žemės ūkio ir verslo mokyklos vardas. Dabartiniu pavadinimu mokykla pasikrikštijo 2009-aisiais.

Tiesa, Plungės TVM ne mažiau svarbūs ir 2007-ieji – tais metais akredituota vidurinio ugdymo programa ir mokyklai suteiktas technologinės gimnazijos skyriaus statusas.

Pirmuoju mokyklos direktoriumi buvo paskirtas Vitas Klimas, įstaigai jis puikiai dirigavo iki pat 2005-ųjų. Šiam atgulus amžinojo poilsio, mokyklos vairą į savo rankas perėmė Audrius Misiūnas, nuo pirmųjų savo darbo dienų šioje įstaigoje siekęs aktyvaus bendradarbiavimo su įvairiais sektoriais, palaikęs glaudžius ryšius su vietos verslu bei daręs viską, kad ši mokykla būtų stipri, novatoriška, estetiška ir patraukli mokymo įstaiga, galinti jaunajai kartai užtikrinti aukšto lygio pagrindinį, vidurinį ir profesinį išsilavinimą bei norimą kvalifikaciją.

Ne veltui Plungės TVM baigę moksleiviai sėkmingai įsilieja į darbo rinką, dirbdami vietos ir apskrities įmonėse, arba tęsia mokslą kolegijose ir universitetuose.

Vartant jubiliejų šiemet mininčios mokyklos istorijos puslapius, būtina stabtelėti ties 2015-aisias – tais metais Plungės TVM įsteigtas Žemės ūkio technikos eksploatacijos, priežiūros ir remonto sektorinis centras, sudaryta galimybė regiono mokiniams, ūkininkams ir žemės ūkio bendrovių darbuotojams mokytis bei kelti kvalifikaciją, įgyti profesinei veiklai trūkstamų žinių ir gebėjimų.

Po metų įstaiga praturtėjo dar labiau – atidarytas filialas Rietave, kur veikia ir tęstinio profesinio mokymo skyrius, vykdomas suaugusiųjų tęstinis profesinis mokymas. Tokia galimybė, žinoma, yra ir Plungėje.

Dėmesys buvusiems darbuotojams

Svarbiausi Plungės TVM istorijos momentai prisiminti ir penktadienį vykusio renginio metu. Atsiversti vieną ar kitą įstaigos praeities puslapį kvietė mokyklos pedagogai, gausiai susirinkusiems renginio svečiams pateikę iš anksto nufilmuotus klausimus apie ankstesnius mokyklos pavadinimus, pirmąjį jos vadovą, dabartinio įstaigos logotipo reikšmę, garsiąją „Olimpo“ krepšinio komandą, kitus įstaigai reikšmingus momentus.

Žinoma, daugiausia apie mokyklą žinojo ilgamečiai jos pedagogai, tarp kurių – Bronislovas Pocius, Marijona Straukienė, Inga Klimaitė ir kiti.

Dėkota įstaigos darbuotojams

Jubiliejinė šventė, kurią vedė ne tik mokyklos moksleiviai, bet ir pats jos vadovas, buvo sustyguota taip, kad būtų kuo mažiau oficialumo ir jį dažnai lydinčios įtampos – visi bendravo lyg būtų savi.

Žinoma, visiškai išvengti oficialių pasisakymų nepavyko – gražios sukakties proga mokyklos bendruomenę sveikino šventėje dalyvavę Seimo nariai, Plungės rajono savivaldybės atstovai bei būrys Plungės TVM draugų iš kitų profesinių mokyklų.

Jubiliejaus proga įstaiga sulaukė sveikinimo bei padėkos iš pačios Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen, kuriuos perdavė Seimo narys Jonas Varkalys. Sveikindama mokyklą su švente Seimo pirmininkė dėkojo jai už svarų indėlį į šalies ekonomiką. Padėkos raštais Plungės TVM pedagogus pamalonino ir pats Seimo narys. Jo pasirašytos padėkos bei asmeninės dovanėlės už atsakingą požiūrį į darbą, nuoširdumą, visuomeniškumą ugdant jaunąją Lietuvos kartą, neišmatuojamą kantrybę, mokiniams perduotas žinias, patirtį ir dar daug kitų dalykų įteiktos mokytojoms Mildai Stonkienei, Irmai Dantei, Laimai Mockuvienei ir Aldonai Šarkauskienei.

J. Varkalys įteikė padėką mokytojai M. Stonkienei

Mero Audriaus Klišonio padėkos raštų sulaukė Plungės TVM mokytoja metodininkė, direktoriaus pavaduotoja Rigonda Pereverzeva, buhalterė Sigita Ivanauskienė, sekretorė Aušra Kaniavienė, profesijos mokytoja Rasa Galvanauskienė, santechnikas Alvydas Razgus ir Vystymo skyriaus vedėja Daiva Vaišnorienė.

Švenčiančią mokyklą sveikino ir būrys buvusių jos darbuotojų, tarp kurių – kompiuterių guru, dronų asu įvardintas Gediminas Stonys, kuris su humoru prisiminė mokykloje praleistus metus. Sveikinimo žodį tarė ir buvęs įstaigos mokinys Gintaras Ramonas, šiuo metu dirbantis Savivaldybėje paveldosaugininku.

Renginio metu skambėjo ne tik sveikinimai ir palinkėjimai, bet ir eilės, dovanotos mokyklos poezijos mylėtojų, bei dainos, kurias skyrė buvę ir esami mokiniai, būta ir šokių. Turtingoje renginio programoje – ir reklaminėmis pauzėmis vadinti intarpai, kurių metu perteikta mokyklos veikla, dėstomi dalykai, renginiai ir kitos įstaigos gyvenimo akimirkos.

Antra šventinio renginio dalis vyko Mykolo Oginskio rūmuose, kur šventės svečiai turėjo galimybę nusikelti į pačių kunigaikščių Oginskių laikus. Sukurti tuometę atmosferą padėjo ne tik tam laikmečiui būdingi drabužiai, muzika, bet ir vaišių gausus Oginskių laikų stalas, atkurtas mokyklos pedagogų ir moksleivių pastangomis.

Šventė išties buvo įspūdinga. Apie jos metu patirtus įspūdžius netrūko atsiliepimų ir viešojoje erdvėje. „Šventė buvo tobula. Iki smulkmenų sustyguota, taip, kaip aš ir mėgstu. Tokia sava ir kitokia. Jauki, be jokių oficialių kalbų, o tiesiog buvimas draugijoje. Ir tiek visi turėjome vienas kitam ką pasakyti.️ Apie antrąją šventės dalį išvis trūkstu žodžių... Gyvuokit dar ilgai ilgai. Išleiskit į gyvenimą pačius geriausius mokinius, kurie garsintų ir dirbtų vardan mūsų miesto Plungės“, – rašė Plungės TVM 2008-aisiais baigusi Aurika Matavičiūtė – prekinio ženklo „Stiliaus detalė“ įkūrėja, renginio metu mokyklą pasveikinusi visų Plungės smulkiojo verslo asociacijos narių vardu.