„Ryto“ mokykla jau pati maitina savo mokinius

Plungės rajono savivaldybės nuotraukos
Valgykloje – nauja ir kokybiška įranga bei įrankiai
Pavasarį rašėme apie Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos planus atsisakyti privatininkų paslaugų ir savo moksleivius maitinti savarankiškai, kviečiant juos į naujai sutvarkytą valgyklą. Šiandien gražūs ketinimai jau tapę „kūnu“ – mokykloje įrengta nauja valgykla, o joje sukiojasi penkios darbuotojos, mokiniams ruošiančios kokybišką ir sveiką maistą.

Mokykloje – šiuolaikiška valgykla

„Mūsų mokykla visada buvo tos nuomonės, kad maitinimą mokiniams vis tik reikia organizuoti patiems. Mums svarbu, kad vaikai gautų kuo geresnį maistą ir galėtų rinktis, ką valgyti“, – apie prieš keletą metų pradėtą ir šiandien jau išvystytą naujovę „Žemaičiui“ pasakojo mokyklos direktorius Stanislovas Ivanauskas.

Anot vadovo, valgykla jau laukia moksleivių, tačiau ne viską spėta iki rugsėjo pirmosios padaryti. Esą dar laukiama rugsėjo pirmąją savaitę turinčio atkeliauti baro stalviršio, kuris derintas prie kitų baldų, taip pat – kėdžių. Reikia pajungti ir vadinamąjį terminalą, prie kurio priėjęs mokinys galės užsisakyti norimą patiekalą ir iškart atsiskaityti banko kortele ar elektroniniu mokinio pažymėjimu (kitose aptarnavimo vietose bus galima mokėti ir grynaisiais). Liks tik nueiti prie bufeto pasiimti maisto.

„Viskas yra atvežta, infrastruktūra paruošta, liko tik pajungti. Mums labai svarbu, kad būtų įrengta kuo daugiau taškų užsisakyti maistą, taip bus išvengiama eilių, kurios neretai tampa priežastimi, kodėl vaikai aplenkia valgyklą“, – kalbėjo S. Ivanauskas.

Anot jo, vasara dėl gausybės darbų „Ryto“ mokykloje buvo karšta, tačiau užtat šiandien jau galima pasidžiaugti naujai įrengta šiuolaikiška valgykla.

O padaryta išties daug: sumontuotos šiuolaikiškos lubos su ekonomišku LED apšvietimu, atnaujintos sienos, įmontuotos garso kolonėlės, pastatytas televizorius, sutvarkytos rūsio patalpos, atnaujinta santechnika, supirkta virtuvės įranga, baldai, net įrankiai: šaukštai, šakutės, peiliai – nauji. Viskas – kad mokiniui būtų malonu užeiti į valgyklą pietų ar pabūti laisvu laiku.

Maistas – skanus ir kokybiškas

„Ačiū vieno moksleivio mamytei Karolinai Gibiežienei, kuri rūpinosi dizainu – nuo lubų iki baldų. Su ja konsultavomės, tarėmės, derinome. Daug vargome, kol radome geriausius baldus ir įrangą. Nauji stalai, kėdės, marmitai (anksčiau įsigyti), absoliučiai nauja virtuvės įranga, kuri pirkta ne pati brangiausia, bet itin aukštos klasės. Tiesa, ir programine įranga pasirūpinta, ji palengvins darbą“, – džiaugėsi direktorius ir prašė visų bent jau mėnesį nekritikuoti valgyklos darbo, nes iš pradžių tikrai bus ir techninių nesklandumų, ir kitokių trikdžių.

Svarbiausia, anot vadovo, yra tai, kad bus tiekiamas maistas, o visi kiti dalykai išsprendžiami. Esą pirmieji trūkumai jau užfiksuoti ir tvarkomi. Jie pastebėti dar iki rugsėjo pirmosios paleidus įrangą, kuomet maitinimą išbandė mokytojai. S. Ivanauskas tikino, jog kolektyvas maistu nenusivylė, atvirkščiai – gyrė.

Nuo pirmadienio valgykloje maitinami ir mokiniai. Vadovas ragina tėvelius savo atžaloms parūpinti banko korteles, kurias bankuose galima išsiimti nemokamai. Alternatyva – elektroniniai mokinio pažymėjimai, tačiau jie šiek tiek gali užtrukti, nes, kaip minėjo direktorius, ne viskas priklauso nuo mokyklos, yra dalykų, kurių paprasčiausiai nepaskubinsi.

S. Ivanauskas tikisi, kad valgykla taps mokinių mėgiama vieta, kurioje galima ne tik pavalgyti, bet ir užsukti per laisvą pamoką ar net ir po pamokų. Maistas ruošiamas kokybiškas ir sveikas, todėl moksleiviai esą turėtų noriai traukti į valgyklą. Žinoma, kebabų ir mėsainių gerbėjams, kaip pastebėjo vadovas, gal valgykla ir nebus patraukli, tačiau mokykloje toks maistas tiesiog negali būti tiekiamas.

Skaniu ir sočiu valgiu rūpinsis penkios valgyklos darbuotojos: trys virėjos, maitinimo administratorė ir pagalbinė darbuotoja.

Kad mokykla galėtų įsirengti šiuolaikišką valgyklą, kurioje ne samdyta įmonė, o pati įstaiga tiektų maitinimą, Savivaldybė skyrė 80 tūkst. eurų. Tačiau šių pinigų, kaip sakė direktorius, nepakako, nes atsirado nenumatytų darbų.

„Stengėmės iki smulkmenų viską padaryti. Senos liks tik grindys. Nors jos nėra prastos, bet gal ateityje pavyks ir jas pakeisti. Taip pat planuose ir elektroninis meniu, bet kad jį turėtume, reikia dar bemaž 2 tūkst. eurų. Viskas remiasi į pinigus. Tiesa, valgykloje numatytas ir dar vienas terminalas, kad būtų kuo daugiau aptarnaujančių taškų. Infrastruktūra tam sukurta, tikimės ateityje visus planus įgyvendinti“, – kalbėjo S. Ivanauskas.