„Ryto“ pagrindinėje mokykloje – papildoma pirmokų klasė

Asociatyvi nuotrauka
Šiais mokslo metais „Ryto“ pagrindinė mokykla praturtės dar viena pirmokų klase
Kiekvienais metais iki gegužės 31 dienos Savivaldybės taryba nustato klasių rajono mokyklose komplektų ir mokinių jose skaičių. Pavasarį gauti duomenys apie klasių ir mokinių skaičius iki naujų mokslo metų dar tikslinami. Ne išimtis ir šie metai. Peržiūrėjus dabartinius mokinių srautus ir būsimųjų pirmokų, penktokų, devintokų ir vienuoliktokų tėvų prašymus dėl mokyklos pasirinkimo ateinantiems mokslo metams, paaiškėjo, jog Plungės „Ryto“ pagrindinėje mokykloje teks steigti papildomą pirmokų klasę. Keičiasi situacija ir Liepijų mokyklos Šateikių skyriuje – šis naujus mokslo metus, pagal naujausius duomenis, pradės be devintokų ir dešimtokų.

Situacija pasikeitė

Pirminiai duomenys rodė, jog kitais mokslo metais į Plungės miesto ir rajono mokyklų klases sugužės 3 788 moksleiviai. Pagal tai buvo nustatytas ir klasių komplektų skaičius – rugsėjo pirmąją, remiantis ankstesniais duomenimis, mūsų krašto mokyklose turėjo būti 178 klasių komplektai.

Turtingiausiomis mokinių, kaip ir ankstesniais metais, pavasarį įvardytos Plungės „Ryto“ pagrindinė ir Senamiesčio mokyklos. Kaip rodė pirminiai skaičiavimai, pastarosios duris turėjo praverti 853 mokiniai, tarp kurių – 96 pirmokėliai, o „Ryto“ pagrindinėje mokykloje planuoti 842 mokiniai, iš kurių taip pat 96 pirmokai.

Peržiūrėjus dabartinius mokinių srautus ir būsimųjų pirmokų, penktokų, devintokų ir vienuoliktokų tėvų prašymus dėl mokyklos pasirinkimo ateinantiems mokslo metams, situacija pasikeitė. Keitėsi ne tik bendras mokinių skaičius Plungės krašto mokyklose, bet ir moksleivių skaičius atskirose įstaigose. Kiek kitoks ir klasių komplektų skaičius.

Remiantis naujausiais duomenimis, kuriuos per neseniai vykusį Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdį pristatė Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė Dangirutė Vaškienė, naujus mokslo metus Plungės miesto ir rajono mokyklose pasitiks ne 3 788, kaip planuota, o 3 745 moksleiviai. Šis mokinių skaičius pasiskirstys į 179 klasių komplektus – vienu daugiau nei rodė pirminiai skaičiai.

Klasių komplektų skaičius išaugo dėl to, kad įvykdžius pirmą ir antrą priėmimo į mokyklas etapą, matyti, jog gauta daugiau prašymų mokytis „Ryto“ pagrindinės mokyklos pirmoje klasėje. Šiai įstaigai pavasarį buvo patvirtinti keturi pirmos klasės komplektai, tačiau visi šioje mokykloje mokytis pageidaujantys pirmokėliai į keturias klases nesutelpa. Dėl to, anot specialistės, būtina sudaryti dar vieną klasę. D. Vaškienė patikino, kad visi būsimieji pirmokėliai šiai mokyklai priklauso pagal jai priskirtą teritoriją.

Peržiūrėjus visus tėvelių prašymus, matyti, jog norą savo atžalas leisti į „Ryto“ mokyklą išreiškė 100-o vaikų tėveliai. Kad visi jie galėtų mokytis šioje įstaigoje, būtini penki pirmų klasių komplektai, į kuriuos bus paskirstytas minėtas pirmokėlių šimtukas.

Atkreiptas dėmesys į tai, jog išaugus pirmokų skaičiui, bendras planuojamas „Ryto“ mokyklos mokinių skaičius nepadidėjo. Lyginant su pirminiais duomenimis, net sumažėjo – vietoje planuotų 842 moksleivių rugsėjo pirmąją į šią mokyklą turėtų ateiti 831 mokinys. Taip nutiko nubyrėjus penktos, septintos, aštuntos, devintos klasės moksleivių.

Turtingiausia mokinių išlieka Senamiesčio mokykla, kurią kitais mokslo metais, kaip ir planuota anksčiau, lankys 853 mokiniai.

Šateikių skyrius – be devintokų ir dešimtokų

Tikslinant klasių ir mokinių skaičius, pastebėta, jog keičiasi situacija ir Liepijų mokyklos Šateikių skyriuje – nesusirinkus pakankamam mokinių, nekomplektuojamos devinta ir dešimta klasės.

„Buvome numatę, kad turėsime 10-okų klasės komplektą, bet šis komplektas jau buvo subyrėjęs mokslo metų eigoje. Tad pernai neturėjome vienos klasės, o šiemet nebus jau dviejų – devintokų ir dešimtokų. Bet džiugina tai, kad bendras mokinių skaičius ženkliai nemažėja. Tiesa, šiek tiek rizikos yra su būsimaisiais aštuntokais, kurių šiemet – vos aštuoni, bet jie tikrai žada eiti į šią mokyklą, neiškeisti į jokią kitą“, – kalbėjo D. Vaškienė.

Tos pačios savaitės pabaigoje, Plungėje viešint naujajam švietimo, mokslo ir sporto ministrui Gintautui Jakštui, meras Audrius Klišonis užsiminė, kad Tarybai gali tekti dar šiemet spręsti būtent dėl Liepijų mokyklos statuso. Mažėjant mokinių, ją gali tekti pertvarkyti į progimnaziją.

Susipažinę su naujaisiais duomenimis posėdžiavusieji teiravosi, ar „Ryto“ mokykloje atsiras reikalingas pedagogas, kuris mokys penktąją pirmokų klasę. Anot D. Vaškienės, dėl to nuogąstauti tikrai nereikia, ši problema esą bus išspręsta, vos patikslintus skaičius „palaimins“ Savivaldybės taryba.

O štai komiteto narei Vidai Bondauskienei kilo pagrįstas nerimas dėl Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos. Politikė atkreipė dėmesį, kad patikslinus mokinių skaičius, šioje įstaigoje vietoje planuotų 26 vienuoliktokų liko vos 14. „Jei taip mažėsime, gimnazijos neturėsime, nes nuo kitų metų gimnazinėje klasėje turės būti ne mažiau 21 mokinio“, – nuogąstavo V. Bondauskienė ir teiravosi, ar tie mokiniai, kurie nutrupėjo, nepriglausti Plungės „Saulės“ gimnazijoje, kuri, perskaičiavus klases ir mokinius, staiga praturtėjo 13 trečios gimnazinės klasės moksleivių.

Tačiau D. Vaškienė patikino, jog tie 13 vienuoliktokų į miesto gimnaziją atkeliaus tikrai ne iš Alsėdžių.

Komiteto nariai neramiai žvelgė ir specialistės pateiktos lentelės pozicijas, kuriose atsispindi Kulių ir Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijų klasių ir mokinių skaičiai.

„Didžiulė baimė ir dėl šių mokyklų. Jei niekas nepasikeis, kaimiškosios gimnazijos žlugs“, – nuogąstavo posėdžiavusieji. Ir ne be reikalo, nes Žemaičių Kalvarijoje šiemet turėtų mokytis vos 17 vienuoliktokų ir 15 dvyliktokų. Dar prastesnė situacija Kulių gimnazijoje, kur naujus mokslo metus pradės tik 12 vienuoliktokų ir 13 dvyliktokų. Tiesa, žemesnėse klasėse skaičiai šiose įstaigose – ne tokie gąsdinantys.