„Saulės“ gimnazijai – 25-eri

Gintarės KARMONIENĖS nuotraukos
A. Budrys naujajai gimnazijos vadovei padovanojo mokyklos istoriją menančių fotografijų
Šie mokslo metai Plungės „Saulės“ gimnazijai – ypatingi: įstaiga mini 25-erių metų sukaktį. Būtent tiek vandens nutekėjo nuo tos dienos, kai šiai mokyklai buvo suteiktas „Saulės“ gimnazijos vardas. Gražus jubiliejus ištisus mokslo metus lydimas įvairių renginių, tačiau didžiausias įvyko praėjusį penktadienį. Tądien gimnazijos švente pasidžiaugti susirinko ne tik visa mokyklos bendruomenė, bet ir buvę jos mokiniai, pedagogai, vietos valdžios atstovai. Visi pasipuošę geltonos – saulės – spalvos atributika.
Gimnazijos jubiliejus šįkart paminėtas kitaip – išėjus iš akademinės aplinkos į saulės nutviekstą stadioną

Žvilgsnis į praeitį

Penktadienio popietę net gamta jubiliejų mininčiai įstaigai siuntė dovanų – saulėtą dieną, kuri buvo apipinta gražiausiomis sveikinimo kalbomis, gimnazistų dainomis, šokiais, pasirodymais bei visa tai lydėjusiomis susirinkusiųjų šypsenomis.

Dainų bei muzikos fone skleidėsi ir mokyklos istorija, kuri neįsivaizduojama be čia dirbusių mokytojų bei vadovų. Visus juos puikiai prisimena prieš keletą mėnesių su gimnazijos direktoriaus kėde atsisveikinęs ir naujajai vadovei – Daliai Uščinienei – ją užleidęs Algimantas Budrys.

„Dėkoju direktorei, kad pakvietė į šventę. Vaikščiodamas tarp kolegų ir moksleivių, aš gyvenu prisiminimuose. Puikiai pamenu 1984-uosius, kai pravėriau mokyklos duris. Pamenu šią mokyklą ir prieš tai. Čia visada dirbo šaunūs mokytojai. Esu laimingas, kad pažinojau visus anksčiau čia dirbusius direktorius: 14 metų direktoriavusį, stačiusį mokyklos priestatus, bendrabutį Algimantą Kiseliūną, po to mokyklai vadovavusius Leoną Šiaulį, Alvydą Jonušą, Rimantą Varpiotą ir Juozą Milašių, šalia kurio ketvirtį amžiaus dirbau pavaduotoju bei kurio dėka tuomet vidurinė mokykla išsikovojo gimnazijos statusą. Tegu lengva jiems būna žemelė“, – kalbėjo buvęs „Saulės“ gimnazijos vadovas, paraginęs gimnazistus artimiau pažinti savo mokyklos praeitį, o savo įpėdinei padovanojęs istorinių gimnazijos nuotraukų.

Prisiminimais į praeitį nukeliavo ir buvę „Saulės“ gimnazijos mokiniai Mindaugas Kaunas bei Tomas Mašeckis, naujai išrinktos Plungės rajono savivaldybės tarybos nariai. Anot jų, lankydami šią įstaigą jie ne tik lietuvių kalbos, istorijos ir matematikos subtilybių išmoko, bet ir sutiko tikrų draugų, pažino draugystės, pakilimo, o kartais ir nusivylimo jausmus, užauginusius juos tokiais žmonėmis, kokie jie yra šiandien.

Padėka mokytojams

Didelę gimnazijos bendruomenę 25-mečio proga pasveikino ir Plungės rajono savivaldybės vicemeras Žydrūnas Purauskis, administracijos direktorius Dalius Pečiulis bei Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis.

„25 metai – brandi jaunystė. Su tuo jus ir sveikiname. Džiugu matyti, kad jūs šią šventę švenčiate kitaip – išeidami iš akademinės aplinkos į šiandien saulės taip gausiai apdovanotą pasaulį. Linkiu gimnazijos bendruomenei semti žinias iš tokio šaltinio, kuris būtų neišsemiamas“, – kalbėjo Ž. Puraukis.

Prie jo sveikinimo žodžių prisidėjo ir D. Pečiulis bei G. Rimeikis, gimnazijai linkėję dar ilgai gyvuoti, mokiniams – užsispyrimo, siekiant užsibrėžtų tikslų, o pedagogams – kantrybės, vedant gimnazistus nelengvu žinių ir mokslo keliu.

nuotrauka
(Iš kairės) G. Rimeikis, Ž. Puraukis ir D. Pečiulis dovanojo pintinę vaisių ir linkėjo dar ilgų gyvavimo metų
 

Į susirinkusiuosius kreipėsi ir „Saulės“ gimnazijos direktorė D.Uščinienė.

nuotrauka
Šventės dalyvius sveikino „Saulės“ gimnazijos direktorė D. Uščinienė
 

„Kas tie 25 metai? Žmogui – tai ketvirtis amžiaus, saulei – tai tokia maža atkarpa, kad laiko juostoje jos nebūtų įmanoma įžiūrėti, o gimnazijai – tai gražus jaunystės amžius. Šiandien noriu visiems čia esantiems palinkėti, kad saulė visomis prasmėmis visada degtų jūsų širdyse, kad jums visada užtektų šilumos, šviesos savo mintyse, stiprybės svajoti ir atkaklumo tas svajones išpildyti“, – kalbėjo D. Uščinienė ir dėkojo buvusiems mokytojams, kurie atidavė gražiausius metus gimnazijai. Dėkota ir šiuo metu įstaigoje dirbantiems pedagogams, kurie esą yra savo darbo juvelyrai, bei gimnazistams ir tėveliams, patikėjusiems gimnazija.

Atskirus padėkos žodžius direktorė tarė visiems prie šventinio renginio prisidėjusiems žmonėms bei tiems, kurie niekada neatsisako mokyklai padėti. Tarp tokių – Gražina Baužienė, Sanda Dubinskaitė-Briedienė ir Paulius Bartkevičius. Jiems D. Uščinienė už paramą ir bendrystę įteikė padėkos raštus.

Po sveikinimo kalbų tęsėsi mokinių koncertas, o tada visų laukė piknikas. Jo metu šventės dalyviai vaišinti koše.

nuotrauka
Jubiliejaus proga mokiniai buvo paruošę šventinę programą