Senamiesčio mokyklai – solidi investicija

Ruošiamasi iš pagrindų atnaujinti mokyklos stadioną
Plungės Senamiesčio mokykla džiaugiasi šiemet pagaliau sulaukusi savo eilės ir lėšų stadionui atnaujinti. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija tam yra numačiusi skirti 232 tūkst. eurų, dalį išlaidų iš savo biudžeto finansuos ir Savivaldybė, tad iš viso į mokyklos sporto aikštyno atnaujinimą šiemet ketinama investuoti beveik 300 tūkst. eurų.

Kaip „Žemaitį“ informavo Senamiesčio mokyklos direktorius Paulius Zakalskis, jo vadovaujama įstaiga į Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos sudarytą eilę sporto aikštynams atnaujinti atsistojo dar prieš kelerius metus, o šiemet sulaukė žinios, kad šiemet pagaliau gaus finansavimą darbams.

Ši naujiena buvo ypač laukta, mat Senamiesčio mokykla yra bene vienintelė rajone, pastaruoju dešimtmečiu negavusi rimtesnių investicijų į savo sporto aikštyną.

„Gal prieš 8 ar 9 metus buvo remontuojami bėgimo takai etapais po 30–40 metrų Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo lėšomis. Kiek išgalėdama mokykla ir pati bandė pagerinti sąlygas sportuojantiesiems: vis šį tą paremontuodavome, prieš porą metų šalia stadiono įrengėme treniruoklių aikštelę, tačiau daugiau galimybių atsinaujinti neturėjome“, – sakė direktoriaus.

Pasak jo, šiuo metu yra rengiamas naujo sporto aikštyno techninis projektas. Tikimasi kovo mėnesį jau turėti projektą bei sąmatą ir tada bus galima skelbti rangos darbų konkursą.

P. Zakalskis sakė turintis vilties, kad darbai sporto aikštyne prasidės jau vasaros pradžioje ir per šiuos metus bus užbaigti. Tiesa, koją gali pakišti atsiradusi būtinybė atlikti žvalgybinius archeologinius tyrimus, mat mokykla stūkso ant seno kapinyno ir nieko jau nestebina, kad pradėjus kasti tai vienoje vietoje, tai kitoje vietoje randama kaulų liekanų. Pastebėjus tokius radinius, būtina stabdyti darbus ir kviesti archeologus.

Naujai projektuojamame sporto aikštyne numatyta įrengti 2 286 kv. m ploto futbolo aikštelę su 250 metrų ilgio bėgimo taku, taip pat – šuolio į tolį, ieties metimo bei rutulio stūmimo sektorius. Šalia numatyta tinklinio aikštelė, tarp stadiono ir mokyklos – stoginės dviračiams bei paspirtukams su galimybe pasikrauti elektrinius paspirtukus. Dar viena stoginė su suoliukais bus įrengta žiūrovams prisėsti ar sportuojantiesiems atsipūsti.

nuotrauka
Šalia stadiono suprojektuotos stoginės dviračiams ir paspirtukams
 

Taip pat suplanuotas naujas viso sporto aikštyno apšvietimas. Naujai sutvarkyta teritorija, kaip sakė P. Zakalskis, bus stebima vaizdo kameromis, tačiau atvira ne tik Senamiesčio mokyklos moksleiviams, bet ir plačiajai visuomenei.

„Ir dabar esame atviri, netrūksta sportuojančiųjų tiek stadione, tiek treniruoklių aikštelėje. Jei pasiseks įrengti tokį apšvietimą, koks suplanuotas, mūsų sporto aikštyne bus galima sportuoti ir sutemus. Tikrai nežadame užsitverti ir užsidaryti nuo visuomenės“, – patikino P. Zakalskis.

nuotrauka
Pasak P. Zakalskio, žinios apie skiriamą finansavimą laukta ne vienerius metus.  „Žemaičio“ nuotrauka