Toliau tiesiamas kelias kadetų licėjui

Gintarės KARMONIENĖS nuotraukos
Meras A. Klišonis ir ministrė J. Šiugždinienė pasirašė ketinimų protokolą dėl Kadetų licėjaus įsteigimo Alsėdžiuose
Praėjęs penktadienis Alsėdžiams buvo ypatingas – čia šurmuliavo jubiliejinė – jau dešimtoji – Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos organizuojama Statutinių profesijų šventė, į kurios programą įsiliejo ir antrąkart vykęs kareiviškos košės virimo čempionatas. Alsėdiškius reikšmingą dieną savo vizitu pagerbė ne tik rajono valdžios atstovai, bet ir švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. Alsėdžiuose ji lankėsi ne šiaip sau – viešnagės čia metu pasirašytas ketinimų protokolas, bylojantis, jog nuo kitų mokslo metų gimnazija turės kadetų klases, o dar po metų taps Žemaitijos Stanislovo Narutavičiaus kadetų licėjumi.
Alsėdiškei Linai Saukei (centre) įteiktas padėkos raštas už pilietiškai auklėjamus vaikus

Pasirašytas reikšmingas dokumentas

„Džiugu čia lankytis. Šiandien dedame kertinį akmenį būsimam Kadetų licėjui. Iš tikrųjų manau ir jaučiu, jog Kadetų licėjaus dvasia jau seniai plevėsuoja šitoje gimnazijoje. Ir man labai džiugu, kad, tikėtina, šiemet čia atidarysime kadetų klases, o 2024-ųjų rugsėjo pirmąją plačiai duris atversime ir Kadetų licėjui. Tokia mūsų visų šiandien viltis. Tikrai labai džiaugiuosi, kad čia ugdote pilietišką jaunąją kartą, kad jaunimas, kurį šiandien matome, pasiruošęs ne tik dirbti mūsų šaliai, bet ir ją ginti bei saugoti. Tai ypatingai svarbu karo Ukrainoje kontekste. Svarbu, kad mes būtume pasirengę ne tik džiaugtis laisve, bet ir ją ginti. Didžiuojamės visais ir linkime, jog visiems mums kartu pavyktų pasiekti tai, ką šiandien užsibrėžiam – 2024 metais plačiai atverti Kadetų licėjaus duris“, – kalbėjo ministrė.

Prieš pasirašant į Alsėdžių gimnazijos bei viso miestelio istoriją įeisiantį dokumentą, į visus susirinkusiuosius kreipėsi ir Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis: „Niekas neatsiranda dykoje vietoje. Viskas prasidėjo prieš 23 metus – tuomet, gimnazijai pasirinkus gynybinio-pilietinio ugdymo kryptį, padėti pirmieji pamatai. Per tuos 23 metus išauginome kartą, kuri pilietiškai žiūri į savo valstybę, į pareigą. Šio memorandumo pasirašymas man yra didžiulė garbė. Tai daug vilčių teikiantis reikalas, ne kažkoks proginis veiksmas. Jis nukreiptas į mūsų valstybės saugumą ir į jaunosios kartos, kuri geba ne tik kalbėti, bet ir pastovėti už savo šalį taip, kaip šiandien tai daro ukrainiečiai.“

Pasidžiaugę išties neeiliniu įvykiu, ministrė ir meras sėdo prie stalo ir pasirašė ketinimų protokolą, nulemsiantį Alsėdžių gimnazijos likimą. Tiesa, kad jis būtų toks, koks visi tikisi, ši įstaiga turi atitikti ministerijos nustatytus kriterijus.

Pažintis su statutinėmis profesijomis

Penktadienį Alsėdžiuose vykusiame renginyje, skirtame paminėti Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną, viešėjusi ministrė J. Šiugždienienė drauge su alsėdiškiais bei iš kitur atvykusiais moksleiviais artimiau susipažino su statutinėmis profesijomis.

nuotrauka
Statutinių profesijų šventės metu netrūko įvairiausių varžybų
 

Jas pristatė Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Plungės priešgaisrinė tarnyba, Karinės jūrų pajėgos, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras, Telšių regiono profesinio rengimo centras, Lietuvos šaulių sąjunga, Klaipėdos jūrų kadetų mokykla ir Lietuvos policijos mokykla.

Ši galimybė itin svarbi moksleiviams, besirenkantiems profesiją. Tad jie su didžiuliu užsidegimu „matavosi“ kiekvieną profesiją: akimirkai tapo menamas liepsnas malšinančiais ugniagesiais, dirbtinį kvėpavimą atliekančiais paramedikais, pavyzdingais kariškiais ar policijos pareigūnais. Renginio metu buvo galima rankose palaikyti įvairiausius ginklus, išbandyti akies taiklumą ar panešti tikrai daug sveriančią kareivišką kuprinę.

nuotrauka
Susipažinti su ginklais norėjo tiek vaikinai, tiek merginos

Dešimtą kartą Alsėdžiuose šurmuliuojančiu renginiu džiaugėsi ne tik moksleivija, bet ir šventėje dalyvavę Seimo nariai Jurgis Razma ir Jonas Varkalys, meras bei kiti rajono valdžios atstovai.

nuotrauka
Mokiniai mokėsi atlikti dirbtinį kvėpavimą
 

Rinko skaniausią kareivišką košę

Tądien į Žvėrinyčią viliojo ne tik uniformuoti pareigūnai bei jų atsivežta amunicija, bet ir kone po visą miestelį pasklidęs gardus kvapas, kilęs iš puodų, kuriuose kunkuliavo skirtingos kareiviškos košės. Jas virė ir visus vaišino Alsėdžių gimnazijos „Gaspadinių“, Klaipėdos jūrų kadetų, Alsėdžių vaikų dienos centro, Alsėdžių bendruomenės, darželio, vietos medžiotojų, gimnazijos dešimtokų bei Platelių meno mokyklos komandos.

Kokių tik košių neprivirė antrąkart Alsėdžiuose vykusio kareiviškos košės čempionato dalyviai – žmonės apsilaižydami ragavo grikių, perlinių kruopų košių, pusmarškonės ir kitokių, gardintų spirgučių padažu ar kitais pagardais.

Prie puodų driekėsi ilgiausios norinčiųjų paragauti įvairiausių košių eilės. Čempionato dalyvių paruoštais skanėstas mėgavosi ir ministrė, prisipažinusi, jog pusmarškonę valgo pirmąkart.

Ypač atsakingai košes ragavo jų skonį vertinusi komisija, kuriai vadovavo Plungės turizmo informacijos centro direktorė Sandra Kasmauskienė. Komisija nusprendė, jog gardžiausią košę išvirė Alsėdžių medžiotojų klubo virėjai.

nuotrauka
Skaniausią košę išvirė Alsėdžių medžiotojų klubas
 

Ne ką prastesnė buvo ir Alsėdžių bendruomenės košė – ji čempionate užėmė antrąją vietą. Trečioji vieta atiteko Platelių meno mokyklos komandai.

nuotrauka
Prie puodo sukasi Alsėdžių gimnazijos „gaspadinės“
 

 

Prie košių puodų rikiavosi ir ministrė J. Šiugždinienė bei kiti valdžios atstovai