„Visi telpame po viena saule“

Gintarės KARMONIENĖS nuotraukos
Ypač nuotaikingai pasirodė Akademiko A. Jucio progimnazijos Vyskupo M. Valančiaus skyriaus trečiokai
Praėjusį ketvirtadienį Plungės specialiojo ugdymo centre skambėjo gražiausios dainos, skleidėsi šokio meno grožis, liejosi eilės, mat įstaigoje šurmuliavo įtraukusis festivalis-paroda „Nešuosi Lietuvą savo širdyje“. Trečiąkart vykęs renginys sukvietė būrį vaikų ne tik iš Plungės, bet ir iš aplinkinių vietovių – Platelių, Šateikių, Žemaičių Kalvarijos. Sulaukta dalyvių ir iš Kretingos bei Telšių. Šiuo festivaliu Specialiojo ugdymo centras drauge su bičiuliais paminėjo artėjančią Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.
Gerą nuotaiką dovanojo „Dainorėliai“

Festivalis gimė prieš 4 metus

Festivalio „Nešuosi Lietuvą savo širdyje“ sumanytoja – centro mokytoja Jurgita Arlauskienė. Ji „Žemaičiui“ pasakojo, jog mintis suorganizuoti tokio pobūdžio renginį kilo dalyvaujant kituose festivaliuose.

Taip į Specialiojo ugdymo centro gyvenimą įsiliejo šiemet jau ketvirtus metus vykęs festivalis-paroda. Tiesa, antrąjį festivalį dėl kovido pandemijos teko atšaukti, o trečiasis, vykęs pernai, surengtas nuotoliniu būdu. Tąkart gražią šventę per tiesioginę transliaciją sukūrė specialiųjų poreikių turintys vaikai iš Klaipėdos, Kauno, Šiaulių, Kuršėnų, Panevėžio ir, žinoma, Plungės.

Šiųmetis festivalis taip pat sulaukė didelio susidomėjimo – suvažiavo darželinukų ir mokinių ne tik iš Plungės krašto, bet ir iš Telšių bei Kretingos. Be to, šįkart scenoje gražiausias savo dainas, šokius ir eiles artėjančios Vasario 16-osios proga dovanojo jau ne tik specialiųjų poreikių turintys vaikai.

Gausybė pasirodymų

Garbė pradėti festivalį atiteko jo šeimininkams – Plungės specialiojo ugdymo centro solistui Deividui Kaniauskui. Klausytojų širdis jis užbūrė dainos „Skriski skriski Lietuvėlėn“ žodžiais bei nuostabiu savo balsu.

Po jo į sceną žengė įstaigos aštuntokai ir pristatė literatūrinę kompoziciją „Kur bėga Šešupė“. Renginio metu netrūko ir šokių. Polką „Keturinę“ sušoko Plungės lopšelio-darželio „Raudonkepuraitė“ priešmokyklinės „Nykštuko“ grupės šokėjėliai. O štai Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokyklos jungtinė lavinamųjų klasių šokių grupė dovanojo disko šokį „Autostopas“. Tos pačios mokyklos moksleiviai į Plungę atvežė ir muzikinį kūrinį „Linksmieji draugai“.

Festivalio metu gerą nuotaiką skleidė ir kiti dalyviai: nuostabiu balsu visus sužavėjusi Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos solistė Rugilė Griciutė, Liepijų mokyklos Šateikių skyriaus vaikų folkloro ansamblio „Blendžiavoka“ mažųjų ir merginų grupės bei Platelių skyriaus mokinė Milija Gražulytė, linksmieji Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazijos Vyskupo Motiejaus Valančiaus skyriaus trečiokai, Plungės „Saulės“ gimnazijos vokalinis ansamblis „Gimnazistai“ ir solistė Neda Petrauskytė bei Specialiojo ugdymo centro vokalinė grupė „Dainorėliai“.

Pasirodymus vainikavo jungtinis festivalio dalyvių choras, sudainavęs dainą „Svarbiausi žodžiai“.

Dėkojo dalyviams

Gausiai susirinkusius dalyvius, kurių šventės pabaigoje laukė padėkos raštai ir dovanėlės, pasveikino Specialiojo ugdymo centro direktorė Kamilė Kundrotaitė-Astreikienė. Ji pasidžiaugė švente, kurios dalyvių kaskart vis gausėja, kartu auga ir vaikų kūrybiškumas bei talentai.

nuotrauka
K. Kundrotaitė-Astreikienė (kairėje) ir J. Arlauskienė dėkojo dalyviams
 

Prie sveikinimų prisidėjo ir Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir kvalifikacijos tobulinimo skyriaus vedėja Laima Galvanauskienė, pasak kurios, labai gera būti lietuviais, kalbėti sava kalba bei puoselėti savas tradicijas.

Tuo džiaugėsi bei gausų būrį vaikų ir jaunimo subūrusiu festivaliu patenkinta buvo ir Švietimo pagalbos ir konsultavimo skyriaus vedėja Gintarė Vičienė. „Visai nesvarbu, ar esi neįgaliojo vežimėlyje, nesvarbu, kokia tavo plaukų spalva, koks tavo ūgis ar kokį gyvūnėlį augini namuose – mes visi telpame po vienu stogu, visi telpame po viena saule“, – kalbėjo ji, sveikindama dalyvius.

Nuskambėjus finalinei festivalio dainai, visų laukė vaišės, po jų – liaudies šokiai su mokytoja Loreta. O kur dar paroda, kurioje eksponuoti įvairūs meniniai darbeliai, vienijami temos „Nešuosi Lietuvą savo širdyje“.

Specialiojo ugdymo centro aštuntokų literatūrinė kompozicija „Kur bėga Šešupė“