
Naujausios
Grasino „padaryti ant pinigų“
M. Kamaldinovas žurnalistams pasakojo, kad pirmąja kibirkštimi tapo klaipėdiškio jiems nuomojami žemės sklypai. Esą V. Sasnauskas liko labai nepatenkintas, kai tas klaipėdiškis už tam tikras paslaugas visą žemės plotą pažadėjo išnuomoti M. Kamaldinovui.
Lopaitiškis aiškino, kad Tverų ūkininkas dėl to labai užsirūstino ir ėmė prie jo kabinėtis, o ypač tada, kai po atliktų matavimų išsiaiškino, kad
M. Kamaldinovas su savo žeme „užlipęs“ ant jo sklypo. M. Kamaldinovas teigė iš ūkininko sulaukęs nedviprasmiškų grasinimų. Neva V. Sasnauskas ji gąsdino „padarysiantis bent ant pinigų“.
Bet, kaip liaudyje sakoma, vienos teisybės nebūna, todėl aiškinantis bet kokią konfliktinę situaciją būtina išklausyti ir kitą pusę. O gal viskas ne taip, kaip pasirodė iš pirmo žvilgsnio? Tad, sužinoję V. Sasnausko telefono numerį, su juo susisiekėme. Supratęs, kad ši istorija jau pasiekė ir žurnalistų ausis, ūkininkas kiek sutriko. Tarsi bandydamas išvengti pokalbio, aiškino, jog vairuoja, todėl negali šiuo metu kalbėti.
Paliko spręsti teismui
Bet, matyt, smalsumas nugalėjo, nes netrukus jis pasiteiravo, ką konkrečiai mes norime išgirsti. Paaiškinome žinantys apie jo ir M. Kamaldinovo istoriją, kad pastarasis mums pateikė savo versiją, tad dabar norėtume išgirsti jo.
„Jis mane sumušė. Pats tai puikiai žino, tik neprisipažįsta. Bet aš nežinau, ar galiu apie tai kalbėti. Man reikia pasitarti su savo advokatu. Susisieksiu su juo ir jums perskambinsiu“, – patikino V. Sausnauskas.
O vėliau pranešė, kad pasikonsultavęs su advokatu pasirinko tylėti. „Tam yra teismai, kad aiškintųsi, kaip viskas įvyko“, – tepasakė dar sykį pakalbintas.
Žinoma, jo teisė rinktis. Tad apie šią istoriją iš antrojo jos dalyvio lūpų neišgirsime. Šiek tiek daugiau konflikto detalių nušviesta M. Kamaldinovui įteiktame kaltinamajame akte. Ten juodu ant balto išdėstyti ir V. Sasnausko parodymai, kuriais grindžiamas kaltinimas.
Skausmą malšino degtine
Apklausiamas tveriškis neneigė praėjusių metų balandžio 19-ąją keturračiu lankęsis Kamaldinovų sodyboje. Esą norėjo paprašyti, kad M. Kamaldinovas pagaliau iš jo sklypo iškeltų savo tvora. Tačiau neradęs namų šeimininko neva tuoj išvažiavo, paprašęs jo žmonos perduoti sutuoktiniui, kad šis padarytų, kas jo prašoma.
Apklausos protokole užfiksuota, kad V. Sasnauskas, jo teigimu, iš Kamaldinovų kiemo išvažiavo į laukus. Riedėdamas keturračiu neva pastebėjo jį parsivejantį „Volvo“, kuris kone rėmėsi į galinę keturračio dalį. Tai pamatęs
V. Sasnauskas aiškino sustojęs ir nusiėmęs šalmą. O tuo tarpu iš mašinos iššoko M. Kamaldinovas, pripuolęs ėmė šaukti, kodėl šis grasina jo žmonai.
Negana to, M. Kamaldinovas esą jį pastūmė ir iš keturračio užvedimo spynelės ištraukė raktelius bei nusviedė juos į pievą. Tada smogė V. Sasnauskui į smakrą. Nuo smūgio jis aiškino nukritęs, o kas įvyko toliau – nepamena. Vėliau dėstė atsigavęs ir M. Kamaldinovo paklausęs, kodėl šis taip elgiasi, bei prašęs surasti raktelius. Juos atgavęs išvažiavo namo.
Tveriškis aiškino, kad vos atsigavęs jautė skausmą galvos srityje, apatinėje smakro dalyje ir dešiniam petyje. Skausmas nedingo ir grįžus namo, tad ūkininkas nutarė jį malšinti. Tik ne vaistais, o degtine. Šiai nepadėjus, susiruošė vykti į ligoninę.
Ten jam buvo nustatytas dešinio raktikaulio petinio galo išnirimas, galvos ir dešinės plaštakos sumušimas, dviejų viršutinių priekinių dantų lūžis.
Prašo solidžių sumų
Dėl patirtų sužalojimų V. Sasnauskas buvo operuotas ir savaitę praleido ligoninėje. Sugadinta sveikata, užsitęsęs gydymas neva sujaukė ir jo ūkio darbus. Civiliniame ieškinyje nurodoma, kad po operacijos vyrui buvo išduotas nedarbingumo pažymėjimas. Esą dėl sužaloto peties jis negalėjo vairuoti traktoriaus ir dirbti žemės ūkio darbų. Dėl to neva turėjo ieškoti, kas jį pakeistų ūkyje.
Įdomu tai, kad ūkininko darbus perėmė ir už tai solidžias pinigų sumas gavo ne kas kitas, o Jonavos rajone gyvenantis jo brolis, kuris – taip pat ūkininkas. Iš pateiktų PVM sąskaitų faktūrų, kurių kopijas gavo ir M. Kamaldinovas, matyti, kad jam tveriškis sumokėjo nemenkus pinigus – daugiau nei 20 tūkst. eurų.
Civiliniame ieškinyje – ir kitos V. Sasnausko išlaidos, susijusios su gydymu bei teisminiu procesu. Žinoma, nepamiršta ir moralinė žala, kuri įvertinta 10 tūkst. eurų.
„Mašiną tikrai mačiau vairuojant“
Tokios sumos ne juokais išgąsdino M. Kamaldinovą. Jo žodžiais, vietiniai žmonės ne kartą matė V. Sasnauską patį vairuojantį traktorių ir besidarbuojantį ūkyje. Išgirdę tai, nutarėme Tverų seniūnijos vadovo Antano Zalepūgo pasiteirauti, gal šis kada matė ūkininką po galimo sumušimo besidarbuojantį? Juk seniūnas darbo reikalais dažnai po Tverus ir jo apylinkes zuja, tad tikrai turėtų žinoti, kas kuo užsiima.
Išgirdęs, kokiu klausimu skambiname, seniūnas kiek nustebo. Iš pradžių aiškino, kad jam nėra pavesta kontroliuoti ūkininkų, bet vėliau patikino, kad kombainą vairuojant V. Sasnausko tikrai nematė. Tik dėl traktoriaus nebuvo tikras. „Gal ir vairavo traktorių. Negaliu pasakyti. Bet va prie mašinos vairo mačiau“, – sakė seniūnas.
Seniūno teiravomės ir dėl V. Sasnausko brolio – ar matė jį plušant tveriškio ūkyje. Tačiau A. Zalepūgas sakė tikrai nežinantis, ar jonaviškis darbavosi Tverų apylinkėse. „Aš nepažįstu kiekvieno žmogaus. Sasnauskas samdo ne vieną žmogų, ne visus juos žinau. Gal tarp jų buvo ir jo brolis. Šito tikrai nepasakysiu“, – teigė jis.
Visas šias aplinkybes neabejotinai aiškinsis teismas. Artimiausias jo posėdis numatytas balandžio mėnesį, mat turėjęs įvykti užpraėjusį pirmadienį buvo atidėtas.