
Naujausios
Suabejojo dėl amžiaus
Apie aikštelės likimą praėjusį antradienį kalbėta per Plungės rajono savivaldybės tarybos Ūkio, ekologijos ir kaimo reikalų komiteto posėdį, aptariant „Ryto“ mokyklos raštą, kuriuo prašoma leisti nurašyti aikštelę ir ją likviduoti.
Ne sykį girdėję kalbas, kad ieškoma lėšų rampai atnaujinti, komiteto nariai nustebo – kas atsitiko, kad staiga nutarta ją išardyti? Juolab kad sprendimo projekte juodu ant balto parašyta, jog aikštelė pastatyta 2018 metais – negi nepraėjus nė trejiems metams ji nebepataisomai nugyventa?
„Kiek kainuos išardymas? Gal tiek pat įdėjus ji vėl galėtų funkcionuoti?“ – teiravosi komiteto narys Česlovas Kerpauskas. Jam buvo atsakyta, kad dokumente įrašyti 2018 metai dėl to, kad tik tada rampa buvo įregistruota ir perduota valdyti „Ryto“ pagrindinei mokyklai, o įrengta ji gerokai anksčiau.
Ir minėtosios mokyklos interneto svetainėje, įstaigos istorijos skiltyje, įrašyta, kad aikštelė įrengta ir atidaryta 2013 m. gegužės 17 dieną. Vadinasi, miesto vaikus ir jaunimą ji džiugino lygiai 8-erius metus. Ir, panašu, savo jau atgyveno.
„Nieko kito ir nelieka, nes pagrindų jau nebėra – viskas supuvę. O ant nesaugaus pagrindo kažką formuoti neverta, būtų pinigų išmetimas į balą“, – esamą situaciją apibūdino Vietos ūkio skyriaus vedėjas Arvydas Liutika.
„Objektas kelia grėsmę bei pavojų mokyklos mokiniams ir visuomenei, gadina miesto estetinį vaizdą, aplinką ir prieigas, todėl yra griautinas“, – rašoma ir sprendimo projekte.
Žadėjo 5-is tūkst. eurų, o reikia 150-ies
Išgirdę, kodėl nuspręsta rampą išardyti, komiteto nariai klausimų dėl to nebeturėjo. Teirautasi tik, ar senosios vietoje iškils nauja? Juk visi plungiškiai žino, kokia ji buvo mėgstama vaikų ir jaunimo, o antros tokios aikštelės Plungėje nėra.
A. Liutika sutiko, kad nauja aikštelė tikrai yra reikalinga, tik suabejojo, ar toje pačioje vietoje, mat aplinkinių daugiabučių gyventojai skundėsi dėl triukšmo.
„Poreikis tikrai yra. Esam analizavę, ką yra pasidarę didieji miestai – Klaipėda ir Kaunas. Preliminari tokios aikštelės sąmata – apie 150 tūkstančių eurų. Už tiek jau būtų galima pasidaryti ilgaamžę“, – sakė Savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas.
Žinoma, pirmiausia reikia apsispręsti dėl vietos tokiai aikštelei. Direktoriaus nuomone, ji labai tiktų skvere tarp
A. Jucio ir J. Tumo-Vaižganto gatvių, šalia „Super miesto“ vaikų žaidimų aikštelės. Įrengus ten dar ir rampą riedutininkams bei riedlentininkams, toji laisvalaikio zona dar labiau prasiplėstų, būtų pritaikyta ne tik vaikams, bet ir jaunimui.
Pasak M. Kauno, parinkus vietą ir parengus aikštelės projektą, būtų galima ieškoti finansavimo šaltinio jai įrengti. O kur dingo vienos neįvardintos Plungės įmonės žadėta 5-ių tūkst. eurų parama kuriai nors miesto viešajai erdvei sutvarkyti? Praėjusį rudenį kalbėta, kad šias lėšas būtų galima skirti naujajai riedutininkų ir riedlentininkų rampai. Ar toji įmonė persigalvojo, kad kalbos apie tai staiga nutilo?
Kadangi M. Kaunas atsakė nieko apie tai nežinąs, šito pasiteiravome jo pavaduotojo Manto Česnausko. Pasak jo, skirti paramą tebeketinama, šiuo metu su ta įmone derinamas paramos gavimo sutarties projektas. Vis dėlto, net ir gavus žadėtuosius 5-is tūkst. eurų, jie būtų tik maža dalis naujai aikštelei įrengti reikalingos sumos.
„Patys vaikai ėmė plėšti“
„Nebenoriu nešti atsakomybės. Tos aikštelės būklė – avarinė. Kiek lopėm, kiek remontavom, niekas nebegelbėjo“, – pasiteiravus, kodėl kreipėsi dėl aikštelės išardymo, „Žemaičiui“ sakė „Ryto“ pagrindinės mokyklos direktorius Stanislovas Ivanauskas.
Jis prisiminė praėjusį rudenį spaudoje perskaitęs, kad galbūt yra kažkoks rėmėjas, kuris prisidės prie naujos aikštelės įrengimo. Per žiemą nesulaukęs jokių žinių, ne sykį kreipėsi į Savivaldybę prašydamas nurodyti, ką daryti – dar laukti ar griauti aikštelę, mat jos būklė buvusi avarinė.
„Sulaukus leidimo ardyti, patys vaikai ėmė plėšti. Sako – greičiau išardysim šitą seną, greičiau gausim naują“, – juokėsi direktorius. Ir pridūrė turįs viltį, kad naujai aikštelei nebus dairomasi kitos vietos. Esą vaikai ir jaunimas jau priprato rinktis čia. Būta aplinkinių namų gyventojų nusiskundimų dėl triukšmo, tačiau rimtų incidentų, į kuriuos būtų reikėję įsikišti policijai, nepasitaikė.
„Esam įpratę jau prie tos aikštelės, mums ji nekliūva. Be to, matom, kad jaunimui ji reikalinga. Juolab kad prie mokyklos jau yra susiformavęs tam tikras traukos centras – turim bėgimo takus, dirbtinės dangos futbolo aikštelę, erdvę paplūdimio tinkliniui, gimnastikos aikštelę. Tiesa, nemažai jau kas aptriušę, kai ką reikia keisti, remontuoti, nes laikas bėga, o lėšų priežiūrai gauname tik simboliškai – apie 800 eurų per metus. Su tiek kažko nenuveiksi... Bet viliamės ateity didesnio valdžios dėmesio“, – kalbėjo S. Ivanauskas.