
Naujausios
Žalos pridaryta daug. Visi takai nubarstyti smulkiomis ir stambesnėmis šakelėmis, kurios tarsi sužeisti medžio vaisiai krito nelygioje kovoje. Baisiau, kai kelyje mačiau didžiulius jaunus ir jau senesnius medžius, kurie linko ir lūžo kovodami su ypač galingu ir jokių taisyklių nesilaikiusiu priešu – uraganu.
Vieni jų paguldyti, išrovus su šaknimis, kitų kamienai tarsi degtukai perlaužti pusiau. Vieni krisdami atsirėmė į greta augusius ir juos nulenkė ar net nulaužė, kiti atsigulė visu ūgiu skersai kelių ir takų. Nors apėjau tik dalį parko, tokių kritusių suskaičiavau keturiolika. Gaila, labai gaila. Dar ilgai jie galėjo džiuginti mūsų akis ir širdis...
Akis užkliuvo ir už kito reiškinio. Parko teritorija takais ir takeliais suskirstyta tarsi į regionus: čia rasi ir stačiakampio, ir trapecijos, ir trikampio formos sklypelių, teritorijų – tarsi žemėlapyje. Vienose jų – kurmių namai. Dauguma jų vienodo aukščio ir platumo, nors yra ir išskirtinių, kurie, matyt, kokiems nors „viršininkams“ ar mėgėjams pajuokauti priklauso.
Nereikėjo tiems namams jokio architekto projekto, jokio derinimo Savivaldybėje, jokių visuomenėje priimtų normų laikymosi. Aklieji statybininkai statė, kas kaip mokėjo: svarbu, kad kelyje kuo daugiau kirmėlaičių sau ir savo šeimai atrastų. Toks šios bendruomenės gyvenimo credo.
Buvo parke žemės lopinėlių, kur gražiai žaliavo pernykštė žolė ir kurmių pėdsakų nė su žiburiu negalėjai rasti. Matyt, tai dėl to, kad šios „gyvenvietės“ viena nuo kitos atskirtos dirbtine riba: kietai suplūktais parko takais. Neįveikiamos šios kliūtys kurmiams, juo labiau kad jie bijo į žemės paviršių išlįsti ir takelį perbėgti. Sliekai nebijo, toli nukeliauja maisto ieškodami, kurmiai taip ir lieka gimtinėje. Štai ką pamačiau tą bjaurią popietę gražiame parke.
P. S. Autoriaus minčių sutapimai su kitais sausio įvykiais – atsitiktinumas.