
Naujausios
Už įrašą pasiūlė 250 eurų
Anksčiau neteistas plungiškis teisme atsidūrė po to, kai sausio 5-ąją Plungės rajono savivaldybės ligoninės Vakcinavimo centro administratorei pasiūlė 200 eurų kyšį bei 50 eurų vertės „Akropolio“ dovanų kortelę už tai, kad jam nesiskiepijant būtų išduotas skiepų pasas.
Vyras taip siekė išvengti trečiosios vakcinos dozės, mat pirmomis dviem jau buvo pasiskiepijęs. Antrąją vakciną V. S, kaip pats aiškino ikiteisminio tyrimo metu, buvo gavęs pernai birželio 9 dieną, tad sausio mėnesį pagal dabar galiojančią tvarką jam buvo reikalinga trečioji vakcina. Kitu atveju, kaip žinia, netenkama galimybių paso.
O šio dokumento, plungiškio teigimu, ne tiek jam, kiek darbdaviui reikėjo. Tiesa, nenorint trečiąkart skiepytis, buvo galimybė testuotis, tačiau šios vyras atsisakė, nes neva brangiai kainuoja.
Tada gimė planas bandyti susitarti su skiepijančiais medicinos darbuotojais, kad šie už pinigus suklastotų įrašą apie skiepą. Sausio 5-ąją keliaudamas į Vakcinavimo centrą V. S. dar nežinojo, kaip pasielgs, – vis tiek skiepysis ar bandys susitarti. Pamanė, kad elgsis pagal situaciją, bet labiau prie širdies buvo antrasis variantas, nes labai jau bijojo trečiojo skiepo. Kartu su savimi plungiškis pasiėmė pinigų ir 50 eurų vertės dovanų kortelę, kurią Kalėdų proga buvo gavęs iš darbovietės.
Plungiškis prisiminė, jog įėjus į vakcinavimo patalpas ir pamačius jų aplinką, baimė vis tik nugalėjo ir jis nutarė bandyti tartis dėl skiepų paso be skiepo. Priėjęs prie medicinos darbuotojos, kuri registruoja skiepus, tyliai paklausė, gal būtų galima susitarti. Už paslaugą jai plungiškis pasiūlė minėtą dovanų kortelę ir dar 200 eurų grynais. Tiesa, ne iškart – iš pradžių bandė išsiversti su 50 eurų, tačiau, darbuotojai nesileidžiant į kalbas, pridėjo dar 150. Pažadėto atlygio vyras nerodė, bet patikino, kad už įrašą tikrai taip atsilygins.
Tačiau tokiu pasiūlymu medicinos darbuotoja nesusigundė. Moteris, kaip prisiminė pats V. S., net sutriko, pradėjo panikuoti ir puolė skambinti policijai. Supratęs, kad jo planas neišdegs, plungiškis galiausiai pasiskiepijo trečiąja doze, bet nuo pareigūnų dėmesio vis tiek jau neišsisuko – buvo išvežtas į policijos komisariatą. Vyras gailėjosi taip netinkamai pasielgęs.
Teisinosi bloga sveikata
Ikiteisminio tyrimo metu apklausiama Vakcinavimo centro administratorė pasakojo, kad atvykęs vyriškis bandė aiškinti, kad nori skiepo įrašo, tačiau skiepytis nenori. Kaip priežastį vyras neva įvardijo blogą sveikatą, esą po skiepo jis prastai jaučiasi. O galimybių pasas jam neva žūtbūt reikalingas, nes be jo nebegalės dirbti.
Moteris prisiminė, kad V. S. iš pradžių jai pasiūlė 50 eurų vertės „Akropolio“ dovanų kortelę, vėliau, jai pasakius, kad jų įstaiga tokiais reikalais neužsiima, pareiškė, kad dar 200 eurų duos grynais. Tiesa, tų „dovanų“, anot moters, V. S. nebuvo ištraukęs, tik kalbėjo, koks atlygis laukia už prašomą paslaugą.
Tačiau administratorė nesutiko priimti net ir didesnio kyšio. Atvirkščiai – išaiškinusi, kad tokių paslaugų čia niekas neteikia, iškart susisiekė su koordinatore ir liepė iškviesti policiją. Vyriškis, anot jos, išgirdęs tai kaip mat persigalvojo ir pareiškė norįs skiepytis.
Apie V. S. bandymus susitarti dėl įrašo apie skiepą viena ausimi girdėjo ir Vakcinavimo centro bendrosios praktikos slaugytoja. Apklausiama ji patvirtino, kad kolegė vyrui liepė skiepytis arba eiti lauk. Po šių žodžių jis neva atėjo prie jos ir atsisėdo ant kėdės. Ji jau ruošėsi suleisti vakciną, kai šis ėmė mosikuoti rankomis ir šaukti „Ne, ne“. Pasak slaugytojos, vyras nurimo tik tada, kai suprato, jog netrukus pasirodys pareigūnai.
Už bandymą papirkti medicinos darbuotoją plungiškiui iškeltą baudžiamąją byla Plungės apylinkės teismas užbaigė baudžiamuoju įsakymu. V. S. buvo pripažintas kaltu. Kad už įrašą apie skiepą pasiūlė 250 eurų kyšį, teismas jam skyrė trečdaliu sumažintą 3 400 eurų baudą, kurią jis privalo padengti per metus. Priešingu atveju ji bus išieškoma priverstinai.
Jei su tokia bausme plungiškis nesutinka, per 14 dienų nuo baudžiamojo įsakymo gavimo dienos turi teisę paduoti teismui prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme. Tokiu atveju bylos nagrinėjimas teisme bus privalomai rengiamas. Nepasinaudojus šia teise, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.