
Naujausios
Suokė, jog tai – tėvo palikimas
Sausio viduryje Klaipėdos teisėsaugininkai, atlikę kratas minėtų keturių asmenų gyvenamosiose bei darbo vietose, rado per 60 tūkst. eurų grynaisiais bei tyrimui reikšmingų daiktų ir dokumentų.
Kaip įtaria pareigūnai, K. Klemauskas, pasitelkęs savo įmonės buhalterę, pas kurią ir rasti pinigai, kreipėsi į advokatą dėl pagalbos legalizuojant galimai iš narkotikų prekybos gautus pinigus. Teisininkas pagelbėti neatsisakė. Jam patarus, plungiškio motina kreipėsi į antstolę, ši sutiko surašyti faktinių aplinkybių konstatavimo dokumentą dėl jos buto rūsyje, Plungėje, neva rastų daugiau nei 150 tūkst. eurų. Aiškinta, kad nemenką pinigų sumelę paliko K. Klemausko tėvas.
Galimai suklastoto dokumento pagrindu plungiškio motinai notarų biure buvo išduotas paveldėjimo teisės į neva rastus pinigus liudijimas. Įtariama, kad dalis šių legalizuotų pinigų panaudoti vienoje iš K. Klemauskui priklausančių įmonių.
Akivaizdu, kad K. Klemausko planas legalizuoti galimai iš heroino ir kitų kvaišalų platinimo uždirbtus pinigus neišdegė. Įtarimai pareikšti visiems penkiems šios istorijos dalyviams. Trys moterys ne tik sulaikytos, bet ir uždarytos į areštinę. Tiesa, vėliau joms bei advokatui buvo paskirtos kitos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti. O K. Klemauskui, kaip žinia, taikoma griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas. Belangėje plungiškis – nuo 2020-ųjų rugpjūčio.
Tyrimas dėl nusikalstamu būdu gautų pinigų legalizavimo išskirtas į atskirą ikiteisminį tyrimą.
Įkliuvo dar 2020-aisiais
„Žemaitis“ primena, kad K. Klemauskas bei jo sugyventinė sulaikyti 2020 metų rugpjūčio 26 dieną, atliekant ikiteisminį tyrimą dėl narkotinių (psichotropinių) medžiagų platinimo labai dideliais kiekiais, nusikalstamu būdu įgytų pinigų legalizavimo bei prekybos žmonėmis.
Galimai plungiškio vadovauto organizuoto nusikalstamo susivienijimo nariai įtariami dideliais kiekiais platinę narkotines medžiagas Airijoje ir Jungtinėje Karalystėje (Šiaurės Airijoje). Kaip skelbta iškart po sulaikymo, įtariama, jog grupuotės galva, padedama dviejų kitų asmenų, verbavo asmenis Lietuvoje ir juos išnaudojo nusikalstamai veikai. Nustatyta, jog mažiausiai 65 žmonės prievarta buvo išnaudojami prekybai narkotikais minėtų šalių gatvėse.
Kaip iškart po kratų ir sulaikymo operacijos kalbėjo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas, kad būtų išaiškinta keliose šalyse veikusi grupuotė, prireikė tarptautinio tyrimo. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybai inicijavus šį ikiteisminį tyrimą, buvo sudaryta jungtinė tyrimo grupė, kurią koordinavo ir finansavimą skyrė Europos teisminio bendradarbiavimo padalinys.
Buvo realizuotas ilgas ir sudėtingas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis, pinigų plovimo, prekybos žmonėmis bei dalyvavimo nusikalstamo susivienijimo veikloje.
Beveik septyniose dešimtyse vietų 2020 m. atliktų kratų metu aptikta 136 tūkst. eurų grynaisiais bei 12 400 Jungtinės Karalystės svarų. Apribotos nuosavybės teisės įtariamųjų turtui – žemės sklypams, butams, automobiliams, kurių rinkos vertė gali siekti apie 700 tūkst. eurų.