
Naujausios
Neigė stūmęs
Negalią turintis plungiškis buvo kaltinamas tuo, kad 2019-ųjų rugsėjo 20-osios naktį Plungėje, viename iš vadinamųjų kareivinių daugiabučių, būdamas neblaivus konflikto metu pastūmė taip pat girtą ir dėl to sunkiai ant laiptų stovėjusį M. P. Pastarasis krito aukštielninkas, atsitrenkdamas galva į aikštelės tarp trečio ir antro aukšto betonines grindis. Pakaušyje atsivėrė žaizda, į smegenis išsiliejo kraujas, dėl to vyras paniro į komą, o iš jos nubudo jau ne toks, koks buvo iki nelaimės, – M. P. liko paralyžiuotas, jį kamuoja epilepsijos priepuoliai, širdies ligos ir kitos sveikatos problemos, dėl kurių jis neteko 85 procentus darbingumo.
Teisiamųjų suole atsidūręs neįgalus plungiškis su tokiais kaltinimais nesutiko ir prisimindamas lemtingą dieną pasakojo, jog susiskambinęs su R. G. nutarė užeiti pas ją į svečius išgerti. Pakeliui nusipirko brendžio, kokakolos, vaikams saldainių. Atvykęs į vietą, vežimėlį esą paliko laiptinėje, o į R. G. butą užlipo atsistumdamas rankomis ir keldamas užpakalį. Vyras prisiminė, kad jiems dviese begeriant, į namus parėjo M. P.
Teisiamasis tikino šio asmens nepažinojęs ir net nežinojęs, kad toks egzistuoja jo bičiulės gyvenime. Priešingu atveju tikino nebūtų ėjęs pas ją.
Vis dėlto tai jiems netrukdė toliau laiko leisti trijulėje. M. S. pasakojo, jog pažįstamos sugyventinis jam guodėsi prastais santykiais su R. G., tikino, kad ši žada jį išmesti lauk, jei nesiliaus gerti. Po kurio laiko, kaip prisiminė plungiškis, prie jų prisijungė ir dar daugiau asmenų. Vakarėliui įsisiūbavus, moteris ėmė bartis su sugyventiniu. Teisiamasis sakė girdėjęs, kaip ji grasino išvaryti M. P.
M. S. prisiminė kiekvieną to vakaro detalę: kaip ėjo pinigų į bankomatą, kaip viena pora išvažiavo namo ir svečiuose liko tik jis ir T. T., kaip tų namų šeimininkės sugyventinis buvo išprašytas iš buto ir likęs už durų beldėsi atgal. Vyras smulkiai pasakojo, kas tą vakarą nutikę. Prisiminė, kad jam išėjus į laiptinę, M. P. sėdėjo ant laiptų. Pamatęs, kad jis atsistojo, kaltinamasis prisiminė pradėjęs šliaužti atgal į butą, vis žiūrėdamas į kojas, mat bijojo užsigauti.
Anot neįgaliojo, jis buvo veidu į kambarį ir beveik peržengęs slenkstį, kai išgirdo stiprų garsą. Atsigręžęs pamatė, kad M. P. jau nėra. Kas nutiko, vyras negalėjo pasakyti, tik aiškino, kad jam einant į butą pastarasis kažką kalbėjosi su buto šeimininke. Plungiškis prisiminė nugirdęs T. T. sakant: „Jei nori, išmesiu“.
Esą po to visi suėjo atgal į butą. M. S. neva dar paklausė, ar nereikia greitosios, tačiau ši tik vėliau buvo iškviesta. Pasirodė ir policija, tik moteris jos neįsileido, bijodama, kad gali atimti jos vaikus. Teisiamasis prisiminė, kad vakarėlis tuo nesibaigė – visi toliau gėrė. Kai jis atsibudo, T. T. jau neva nebuvo.
Apklausiamas M. S. tikino nesuprantantis, kodėl R. G. ir T. T. apkaltino jį nustūmus
M. P. nuo laiptų. Vyras aiškino, kad nepasiremdamas rankomis neišlaiko pusiausvyros, vienos rankos apskritai nepakelia, tad pastumti žmogaus tikrai nebūtų pajėgęs.
Parodymus pakeitė
Nelaime pasibaigusias išgertuves buvo paprašyta prisiminti ir R. G. Moteris neneigė, kad savo sugyventinį tą vakarą išprašė iš buto. Pasakojo, kad taip pasielgė jam rykšte užvožus jos dukrytei. Moteris pasakojo, kad išvarytas iš namų M. P. prašėsi atgal, tačiau ji jo neįleido ir toliau gėrė su svečiais. Esą visą tą laiką sugyventinis beldė į duris, todėl galiausiai ji nusprendė išeiti su juo pasikalbėti. O tada ir kilo konfliktas.
R. G. aiškino, kad neįgalus svečias jos sugyventinį iš tikrųjų stumtelėjo, tačiau visa kita, jos žodžiais, padarė T. T., kuris neva smogė nelaimėliui. Moteris aiškino pirma parėjusi į butą, paskui ją parėjo ir M. S., o galiausiai ir T. T., pareiškęs, kad M. P. daugiau į jos butą nesibels, nes buvo „pamokytas“.
O paklausta, kodėl ikiteisminio tyrimo metu visus „nuopelnus“ dėl nelaimės vertė M. S., moteris aiškino, esą buvo įtikinta, jog būtent jis kaltas dėl nelaimės. Be to, tą vakarą, kai įvyko konfliktas, buvo stipriai padauginusi, dėl to daug ko neprisiminė.
Tardoma moteris sakė, kad greitoji jos sugyventiniui buvo iškviesta T. T. iniciatyva, kuris po konflikto laiptinėje buvo išsigandęs, jautėsi kaltas dėl to, kas įvyko. Ypač sunerimo, kai eidamas su ja į degalinę cigarečių, išvydo M. P. gulintį kraujo klane. Iki tol prie nelaimėlio nesiteikta prieiti.
O štai pats T. T. nebuvo linkęs prisiimti atsakomybės dėl M. P. sužalojimų. Teisme jis neneigė sudavęs vyrui, tačiau šis nuo laiptų esą nukrito tik po to, kai jį pastūmė M. S. Pasak T. T., pastarasis, nors ir yra neįgalus, puikiai juda pasiremdamas rankomis, tad pastumti M. P. jam esą nebuvo sudėtinga.
Norėdamas nupiešti kuo įtikinamesnį tos nakties vaizdą, T. T. aiškino girdėjęs, kaip nelaimėlis, pastumtas M. S., krito, kad griuvo aukštielninkas. Aiškino, jog nematė, kur tiksliai atsitrenkė, tik, pašvietęs telefonu, išvydo, kad guli kraujo klane galva atsirėmęs į radiatorių. Tiesa, toks vaizdelis T. T., matyt, nė kiek nesujaudino, mat nekreipdamas jokio dėmesio į sužalotą žmogų jis grįžo atgal į butą. Tik vėliau, eidamas cigarečių, pagalvojo, gal sužalotajam vis tik reikalinga pagalba, dėl to paskambino 112.
Nagrinėjant bylą buvo apklausti ir kiti liudytojai. Vienas iš jų prasitarė, jog moteris pasiguodė, kad T. T. jai prigrasinęs nepasakoti, kaip viskas iš tiesų įvyko. Esą ji prisipažino, kad ne M. S. nustūmė jos sugyventinį ir viską žadėjo teisme papasakoti.
Po nelaimės – kaip mažas vaikas
Buvo apklaustas ir per šį incidentą suluošinto vyro brolis. Jis sakė, jog brolis po nelaimės nevaikšto, reikia jį pakelti, tualeto reikalus atlieka lovoje. Ir susikalbėti neva neįmanoma – šneka nesąmones, kliedi. Apie iš esmės po traumos pasikeitusį M. P. gyvenimą pasakojo ir jo tėvas, pasidžiaugęs tik tuo, kad sūnus apskritai liko gyvas, nes iš pradžių gydytojai jokių vilčių neteikė.
Narpliojant šią neeilinę bylą remtasi ne tik liudytojų ir kaltinamojo parodymais, bet ir ekspertų išvadomis, rengtos akistatos. Visą bylos medžiagą kruopščiai išnagrinėjęs teismas nusprendė, kad M. S. nekaltas dėl M. P. sužalojimų. Vyrą nuspręsta išteisini, nes neįrodyta, kad jis dalyvavo padarant nusikalstamą veiką. Atitinkamai dėl to buvo atmesti ir Klaipėdos teritorinės ligonių kasos, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Klaipėdos skyriaus ir M. P. civiliniai ieškiniai.
Nuosprendžiui įsiteisėjus, baudžiamoji byla bus perduota prokurorui nusikalstamą veiką padariusiam asmeniui nustatyti.
Šis nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui.