
Naujausios
Rado plungiškio paslėptą kokainą
Kaip praneša Klaipėdos vyriausiasis policijos komisariatas, pastarasis tyrimas atskirtas iš minėto itin didelės apimties teisėsaugos pareigūnų atliekamo tarptautinio tyrimo, kuriame organizuoto nusikalstamo susivienijimo nariai įtariami dideliais kiekiais platinę heroiną ir kitus kvaišalus Airijoje bei Šiaurės Airijoje (Jungtinėje Karalystėje), Lietuvoje verbavę ir išnaudoję nukentėjusius asmenis šiai nusikalstamai veikai užsienyje daryti.
Tyrimo metu aktyviai bendradarbiauta ir keistasi informacija su minėtų šalių pareigūnais. Tad dar 2020-ųjų rugpjūčio mėnesį uostamiesčio teisėsaugininkus pasiekė informacija apie K. Klemausko kelionę iš Plungės į Airiją. Kaip įtariama, į užsienį plungiškis vyko su konkrečiu tikslu – įsigyti didelių kiekių narkotinių medžiagų. Apie tokius įtarimus nedelsiant pranešta airių pareigūnams.
Atliekant minėtą sulaikymų ir kratų operaciją, gauta papildomų duomenų apie gaujos galva tituluojamo plungiškio Airijoje galimai paslėptas narkotines medžiagas. Paaiškėjo, kad informacija – ne iš piršto laužta, mat netrukus Dublino parke pareigūnai rado beveik 300 g (apie 150 g gryno) kokaino, kurį, kaip įtariama, ten paslėpė būtent K. Klemauskas. Suskaičiuota, kad šios narkotinės medžiagos kaina nelegalioje rinkoje yra apie 21 000 eurų.
Tyrimo metu surinkta duomenų, kad narkotikus vyrui įsigyti padėjo 40-metė jo sugyventinė, šiuo metu dirbanti vienoje iš jo įmonių. Moteris į teisėsaugos pareigūnų akiratį anksčiau nebuvo patekusi. Tyrimo duomenimis, abu bendrininkai kokainą įgijo su tikslu jį platinti Airijoje.
Įgyvendinus tarptautinius susitarimus, baudžiamasis persekiojimas pagal Lietuvos teisinės pagalbos prašymą buvo perimtas iš Airijos teisėsaugos institucijų. Tyrimas dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu buvo atskirtas į atskirą ikiteisminį tyrimą ir perduotas Klaipėdos apygardos teismui. Plungiškiui, kaip žinia, yra paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas.
Anot ikiteisminiam tyrimui vadovavusio, jį organizavusio bei valstybinį kaltinimą šioje byloje palaikysiančio Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro Ruslano Ušinsko, išaiškinti tarptautinio masto nusikaltimus pavyko bendradarbiaujant su pareigūnais užsienio valstybėse. „Tarptautinis bendradarbiavimas šioje byloje yra sektinas pavyzdys ir aiški siunčiama žinutė – mūsų teisėsauga yra pajėgi ištirti įvykdytus nusikaltimus ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų“,– teigė prokuroras.
Už neteisėtą disponavimą labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu numatytas laisvės atėmimas nuo 10 iki 15 metų.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 straipsniu, asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.
Sulaikyta 18 asmenų
„Žemaitis“ primena, kad 2020-ųjų rugpjūčio mėnesį pareigūnai skirtingose šalyse sulaikė net 18 organizuotai grupuotei priklausiusių asmenų, iš kurių 10 – Lietuvoje. Iš viso pareigūnai atliko kratas beveik septyniose dešimtyse vietų, tarp kurių – Plungėje, Rietavo gatvėje, esanti uždaroji bendrovė „Transfortas“, kuriai tuo metu vadovavo būtent K. Klemauskas.
Buvo atliktas ilgalaikis ir sudėtingas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis, pinigų plovimo, prekybos žmonėmis bei dalyvavimo nusikalstamo susivienijimo veikloje. Nustatyta, jog mažiausiai 65 žmonės prievarta buvo išnaudojami prekybai narkotikais minėtų šalių gatvėse. Daugiausia tai buvo lietuvių kilmės, socialiai pažeidžiami ar priklausomybių turintys asmenys.
Kratų metu aptikta daugiau nei 136 tūkst. eurų grynais pinigais, 12 400 Jungtinės Karalystės svarų. Apribotos nuosavybės teisės įtariamųjų turtui – žemės sklypams, butams, automobiliams, kurių rinkos vertė gali siekti apie 700 tūkst. eurų.
Gauja veikė nuo 2015 metų. Nuo to laiko prie šio nusikalstamo susivienijimo prisijungė arba atskiriems nusikaltimams daryti buvo pasitelkta ne mažiau kaip 20 asmenų. Tarp jų – ir moterys.
Nustatyta, kad plungiškis nusikalstamos grupuotės vadeiva iš pradžių veikė būdamas svetur, paskui laiką leido Lietuvoje legalizuodamas pinigus. Gyvendamas čia pirko žemės sklypus ir nekilnojamąjį turtą, kūrė autotransporto remonto įmones, pardavinėjo automobilius.
K. Klemausko pavardė figūruoja ir kituose tyrimuose. Iškelta baudžiamoji byla dėl Plungės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Mindaugo Kauno šeimos automobilio padegimo, kur jam tenka padegimo užsakovo vaidmuo. Taip pat jo pavardė linksniuojama ir tyrime dėl pinigų, galimai uždirbtų iš narkotikų verslo, legalizavimo: visai neseniai paviešinta, jog 61-erių K. Klemausko motina kreipėsi į advokatą, o vėliau ir antstolę, siekdama legalizuoti 150 tūkst. eurų, neva rastų savo namų rūsyje, kur juos galėjo paslėpti dabar jau miręs sutuoktinis.