
Naujausios
„Žemaitis“ jau rašė, kad dar praėjusią savaitę, vos prasidėjus Rusijos karinei invazijai į Ukrainą, Plungės rajono meras Audrius Klišonis išsiuntė raštą Krasnogorsko miesto merui, kuriuo informavo apie nutraukiamą partnerystės sutartį. Pasak A. Klišonio, sprendimas dėl to jau priimtas, beliko atlikti formalumus – pirma įspėti minėto miesto valdžią, kas jau padaryta, po to sušaukti Komisiją ryšiams su užsieniu, kad ši pritartų sutarties nutraukimui, ir galiausiai įtvirtinti šį sprendimą Taryboje.
Kaip minėta, pirmas žingsnis jau žengtas – įspėjimas Krasnogorskui išsiųstas. Ilgai ties šiuo klausimu negaišo ir ketvirtadienį posėdžiavusi Komisija ryšiams su užsieniu.
Komisijai pirmininkaujanti Asta Beierle-Eigirdienė priminė, kad Krasnogorsko ir Plungės miestų susigiminiavimo sutartis tuomečio Plungės mero Viganto Danilavičiaus ir Krasnogorsko rajono vadovo Boriso Jegorovičiaus Raskazovo buvo pasirašyta 2003 metais ir atnaujinta 2013 m. birželį.
„Vienintelis pagrindimas yra, kad nutraukiam sutartį, ką daro ir visas pasaulis, dėl karinės agresijos, kuri prasidėjo vasario 24 d. ir tęsiasi iki šiol. Aš neturiu kokio kito paaiškinimo. Tik tiek, kad šiandien tą sutartį kai skaitai, tai ji atrodo ir netikra. Kalbama apie besigiminiuojančių miestų partnerystę, susipažįstant su tos tautos gyvenimu, kultūra, istorija, tradicijomis, papročiais, įtraukiant plačius visuomenės sluoksnius. Skambiai kalbama ir 2013 metų atnaujintoje sutartyje apie galimybes bendradarbiauti tautoms, bet realybė šiandien yra kitokia“, – kalbėjo vicemerė.
O štai „Vieningos Plungės“ atstovė, pedagogė ir istorikė Vida Bondauskienė sakė apgailestaujanti, kad tai daroma per vėlai.
„Ją reikėjo nutraukti pirmosios Rusijos invazijos į Ukrainą metu. Ir kai 2017 m. mes dar matėme Plungės moksleivius vykstančius į Krasnogorską ir beveik žygiuojančius Raudonojoje aikštėje, mokinius karo muziejuje ir susitinkant su „Naktiniais vilkais“ (baikerių klubu, nevengiančiu demonstruoti sovietinę simboliką – aut.), jau tada buvo gėda matyti ir skaityti. Gerai bent tai, kad mes neturime tos lentos su miestų partnerių herbais, kaip kai kurios savivaldybės, kurios dabar plėšia tuos herbus. Nors tiek sau gėdos nepasidarėm“, – kalbėjo V. Bondauskienė.
Reaguodama į jos pasisakymą
A. Beierle-Eigirdienė sakė ir tada pasisakiusi už sutarties nutraukimą, tačiau esą tam nepritarė meras A. Klišonis. Dabar, panašu, savo nuomonę jis pakeitė. Kad būtina nutraukti sutartį, vienbalsiai pritarė ir visi Komisijos ryšiams su užsieniu nariai.
Po šio klausimo pereita prie kiek linksmesnio – pasiruošimo šiemet per miesto šventę paminėti 230 metų Magdeburgo teisių suteikimo Plungei sukaktį. Komisijos teirautasi, ar ši pritarianti, kad į miesto šventės renginius būtų kviečiamos ir oficialios miestų partnerių delegacijos.
„Kokia gi gimimo diena be svečių“, – sutiko posėdžiaujantieji. Sutarta taupant lėšas iš kiekvienos šalies kviesti tik po du asmenis, bei, esant poreikiui, apgyvendinti ir kartu atvykusį vairuotoją.