
Naujausios
Posėdis vėl nukeltas
„Šitas nesibaigs, todėl prašau abiems į posėdį neatvykusiems kaltinamiesiems – neva sergančiam E. Šliožai ir V. Novokreščenovui – taikyti sankcijas, į kitą teismo posėdį juos atvesdinant su policija“, – siūlė valstybinį kaltinimą palaikanti prokurorė Irina Valadkienė.
Tam pritarė ir V. Novokreščenovo gynėjas Algimantas Ruginis, kuris net nežinojo, kodėl jo ginamasis nepasirodė teisme. „Atvesdinimas – ne tokia ir griežta sankcija, todėl sutinku, kad tiek vienas, tiek kitas į artimiausią posėdį būtų pristatyti su policija. Reikia baigti vieną kartą“, – nepatenkintas kalbėjo advokatas. Jo kolegė Virginija Pargaliauskienė, šioje byloje ginanti E. Šliožą, nebuvo linkusi su tuo sutikti ir aiškino, kad jos ginamasis, kuris esą šiuo metu serga, į kitą teismo posėdį gali atvykti ir be policijos pagalbos.
K. Klemausko advokatas Mindaugas Šatas, kuris pats vėlavo atvykti, o į vieną prieš tai vykusių posėdžių apskritai neatvyko bei dėl neva techninių kliūčių neprisijungė prie jo ir nuotoliniu būdu, taip pat nemanė, kad atvesdinimą reikia taikyti abiems neatvykusiems kaltinamiesiems. Esą E. Šlioža yra pateikęs neatvykimo priežastį, todėl sankcijos jo atžvilgiu nereikėtų taikyti.
Tačiau teismas nusprendė nebevilkinti šios bylos nagrinėjimo – į kitą teismo posėdį, kuris numatytas gegužės 4 dieną, tiek E. Šlioža, tiek V. Novokreščenovas bus atvesdinti policijos.
Padegė iš keršto
Lieka tikėtis, jog gegužės mėnesį ši rezonansinė byla pagaliau bus atversta ir, kaip sakė M. Kaunas, kurio šeimos automobilis buvo padegtas, nereikės laukti kitų metų, kol šioje istorijoje bus sudėlioti visi taškai.
Mat galimus padegėjus Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK KPONTV) pareigūnai išaiškino dar pernai kovo mėnesį. Pareigūnų dėmesys tada nukrypo į E. Šliožą ir V. Novokreščenovą. Netrukus buvo išsiaiškinta ir tai, kad šie gargždiškiai Plungės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus žmonos vardu registruotą automobilį padegė, galimai vykdydami būtent K. Klemausko užsakymą.
Įtariama, kad plungiškis, kuris šiuo metu suimtas už kitas galimas nusikalstamas veikas, M. Kauno sutuoktinės mašiną sumanė padegti kerštaudamas už jo įmonei nepalankią Savivaldybės skelbto viešojo pirkimo baigtį – Plungės rajono savivaldybės administracija remontuoti savo automobilius pasirinko ne K. Klemausko vadovaujamą, o kitą įmonę.
Iš pradžių šį reikalą K. Klemauskas bandė teisiškai spręsti – konkurso baigtį apskundė Klaipėdos apygardos teismui, o sulaukęs žinios, kad jo įmonės „Transfortas“ ieškinys ten buvo atmestas, kreipėsi ir į Lietuvos apeliacinį teismą. Tačiau čia vėl nieko nepešė. Neradęs „teisybės“ plungiškis galimai nutarė imtis nusikaltėlių pasaulyje žinomų metodų – sumanė atkeršyti administracijos vadovui, kuris yra ir Viešųjų pirkimų komisijos pirmininkas.
Norėdamas pamokyti M. Kauną, K. Klemauskas, kaip įtariama, sukurpė valdininko automobilio padegimo planą, į kurį įtraukė dvi spalvingas kriminalinio pasaulio asmenybes – minėtus gargždiškius. Jie ir tapo nusikaltimo, už kurį K. Klemauskas jiems sumokėjo... vos 80 eurų, vykdytojais. „Audi A7“ padegta užpraėjusių metų gegužės pradžioje.
Padegėjai – pasižymėję nusikaltėliai
Galimai K. Klemausko, kuris vis giliau klimpsta žmonių prekybos ir narkotikų „verslo“ istorijoje, pasamdyti gargždiškiai policijai – puikiai žinomi. V. Novokreščenovas reikalų su teisėsauga turėjęs dėl vagysčių, turto sunaikinimo ar sugadinimo, teismo sprendimo nevykdymo. Yra įkliuvęs ir dėl prekybos narkotikais.
E.Šlioža teismų slenksčius mynęs už vagystes, plėšimus, viešosios tvarkos pažeidimą, nesunkų sveikatos sutrikdymą, sunkų sveikatos sutrikdymą dėl neatsargumo bei neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.