
Naujausios
Kaip nekeista, bet grupės draugai renkamės kasmet. Susitikimuose kalbam ne tik apie šeimas, vaikus, anūkus, bet dalinamės ir idėjomis, kurios mūsų vis dar neapleidžia. Prieš porą metų draugo suformuluota idėja ir jo įdirbis neseniai leido laikraščiui „Žemaitis“ ir Gedimino technikos universitetui bei jo Matematinio modeliavimo katedrai pasirašyti bendradarbiavimo sutartį, kurios esmę žemiau ir išdėstysiu.
Dauguma mūsų naudojasi socialiniais tinklais, ypač feisbuku, kurio platybėse talpina savo gyvenimo akimirkas, dalinasi savo mintimis, komentuoja žiniasklaidos paviešintus faktus. Didžioji dalis, dalyvaujančių šiuose „žaidimuose“, dažnai stengiasi vienas kitam gerą žodį pasakyti. Visgi kai kurie kerta iš peties, nevaržydami nei savo komentarų turinio, nei formos, nei kalbos taisyklingumo. Ypač „drąsūs“ tie, kurie slepia savo asmenybę, vietoj savo įsidėję šuns ar kokios gėlelės nuotrauką. Kai kurie nesibodi panaudoti netgi svetimo žmogaus portretą. Pastarąjį variantą galima laikyti žmogaus teisių pažeidimu.
Tad laikraštis ir mokslininkai sutarė panaudojant naujai kuriamą programą išsiaiškinti, kas tie „drąsuoliai“ ir „teisuoliai“. „Žemaitis“ įsipareigojo savo aplinkoje parinkti pavyzdžių ir pateikti juos universiteto specialistams „perleisti“ per minėtąją programą, kuri padės nustatyti, kas iš tikrųjų slepiasi po apsimetėlių profiliais. Žinome, kad tokių yra ne vienas ir ne du. Iki artėjančių rinkimų apie juos parašysime plačiau.
Kad tai gali būti sėkminga, parodė kurį laiką Plungės merą aštriai kritikavusios pilietės Ingos Vaškytės, kuri pasinaudojo Kanados ministrės nuotrauka, demaskavimas. Nurodėme tai, profilis dingo, bet tie, kurie galėjo „privesti“ viską iki pasmerkimo ir atsakomybės, pabijojo arba patingėjo.
Nieko tokio. Pažiūrėsim ateity...