
Naujausios
Mušeiką atpažino iš nuotraukos
Smūgiais pasibaigęs kivirčas tarp baro „Sutemos“ lankytojų kilo vasario 13-ąją, apie pusę dviejų nakties. Kaip nustatė teismas, E. J. kartu su kitais neišaiškintais asmenimis įsivėlė į konfliktą su Ž. N. Dėl menkavertės priežasties kilęs barnis vien apsižodžiavimu nesibaigė – Ž. N. nuėjus už baro kampo, E. J. su kitu asmeniu jį pasivijo, parvertė ant žemės ir ėmė daužyti. Mušeikos savo aukai smūgiavo į galvą bei rankas. Užpultasis bandė stotis, tačiau vėl buvo pargriautas ir daužomas. Nukentėjusiajam lūžo dešinės plaštakos kaulai, nubrozdinta oda bei perpjauta dešinė plaštaka.
Į Plungę iš Rietavo smagiai praleisti laiką atvykęs Ž. N. dėl sužalojimų kreipėsi į Plungės ligoninę. Medikai iškart suprato, jog žmogus ne pats taip susižalojo, dėl to iškvietė policiją. Šiai vyras nurodė buvęs sumuštas prie baro „Sutemos“. Aiškino, kad jį daužė nepažįstami asmenys. Ž. N. tikino, kad muštynes matė kartu buvusi dukterėčia I. S., kuri, skirtingai nei jis, buvo blaivi, mat turėjo vairuoti.
Būtent ši moteris ir padėjo išaiškinti, kas sumušė jos dėdę. Vyrą, sumušusį jos giminaitį, ji atpažino iš policijos pateiktų nuotraukų. Tiesa, iš trijų mušeikų buvo nustatytas tik vienas – E. J. Kiti liko neišaiškinti, nes net pats E. J. nežinojo, kas jam talkino daužant Ž. N. Tad atsakyti už tai, kas įvyko už baro kampo, teko jam vienam.
Mažai ką prisiminė
Ikiteisminio tyrimo metu apklausiamas E. J. neneigė dalyvavęs muštynėse ir tikino, jog labai dėl to gailisi. Paprašytas prisiminti, kaip viskas įvyko, stogdengiu dirbantis ir anksčiau neteistas vyras aiškino tą naktį buvęs girtas. Esą kivirčas su nepažįstamu asmeniu kilo prie baro durų, laukiant, kol įleis į vidų.
E. J. prisiminė, kaip paskui nuėjo už baro kampo, kad ten pasuko ir asmuo, su kuriuo prieš akimirką buvo apsižodžiavęs. O kas įvyko tada, vyras nelabai prisiminė. Sakė, jog atmintyje išlikę tik tai, kad jis parvertė tą asmenį. Ar dar kas kartu buvo, irgi negalėjo pasakyti. Net paties mušimo fakto neprisiminė, tačiau neneigė galėjęs taip pasielgti.
Į barą atvyko jau girtas
Liūdnai pasibaigusį tą žiemos savaitgalį teko prisiminti ir Ž. N. Ikiteisminio tyrimo metu jis prisipažino, jog į „Sutemas“ kartu su žmona bei kompanija, kurioje buvo ir mušeiką vėliau atpažinusi I. S., atvyko jau būdamas gerokai įkaušęs. Dėl to nedaug tos nakties prisiminimų išlikę.
Sakė apie tą įvykį žinantis tik tiek, kiek girdėjo iš savo kompanijos. Esą prie jo lauke šalia baro ėmė kabinėtis trys vaikinai. Kuo jis jiems užkliuvo, Ž. N. nežinojo. Pats, nors ir būdamas girtas, esą nėra piktybiškas ar agresyvus.
Ž. N. neprisiminė nei to, kaip atsidūrė ligoninėje. Atsimena tik tai, kaip ligoninėje siuvo sužalotus pirštus, imobilizavo ranką. Vyras įsitikinęs, kad ši lūžo jam griūvant ant žemės.
Kartu buvusi jo žmona muštynių nematė. O štai I. S. apklausiama ikiteisminio tyrimo metu turėjo, ką pasakyti. Ji pasakojo, kad jos dėdė buvo apstotas trijų vaikinų, kurie iš pradžių nedraugiškai buvo nusiteikę ir jos atžvilgiu – kabinėjosi žodžiais. Vėliau savo pyktį esą nukreipė prieš Ž. N.
Pasak I. S., trijulė dėdę puolė be jokios priežasties. Viskas neva įvyko labai greitai. Kompaniją atvežusi moteris sakė, kad jos dėdė su niekuo nekonfliktavo, o visą košę užvirė minėtoji trijulė.
Apribojo laisvę
Šią bylą Plungės apylinkės teismas užbaigė teismo baudžiamuoju įsakymu. Juo E. J. pripažintas kaltu. Už tai, kad nesunkiai sutrikdė Ž. N. sveikatą, teismas jam skyrė trečdaliu sumažintą laisvės apribojimo šešiems mėnesiams bausmę, netaikant intensyvios priežiūros, bet įpareigojant pusmetį dalyvauti elgesio pataisos programoje bei uždraudžiant tris mėnesius vartoti psichiką veikiančias medžiagas.
E. J. išaiškinta, kad, nesutikdamas su teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta bausme, per 14 dienų nuo šio dokumento gavimo jis turi teisę paduoti teismui prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme. Nepasinaudojus šia teise, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.