
Naujausios
Pristatė tylųjį meną
Atkurtos Plungės vaikų muzikos mokyklos 60-ies metų sukakties paminėjimas šeštadienio popietę pradėtas Vaikų bibliotekoje, kur atidaryta mokyklos dailės skyriaus mokinių darbų paroda. Pristatydama ją skyriui vadovaujanti Laima Danilevičienė pasidžiaugė, kad mokykla savo sukakties minėjimą nutarė pradėti nuo tyliojo meno – dailės.
33-ečius metus skaičiuojančio dailės skyriaus duris vaikai praveria dar būdami darželinukai, tad čia dirbantys pedagogai L. Danilevičienė, Valdas Simutis, Živilė Meištininkienė, Lina Montvydaitė-Barcevičienė ir Silva Galvadiškytė neretai jiems atstoja ir mamas bei tėčius, kantriai lydi meno keliu iki vėlyvos paauglystės, padėdami skleistis talentui, ugdyti ištvermę, atsakomybę, plėsti žinių bagažą.
Kokie šio ilgamečio ir kantraus darbo rezultatai, buvo galima pamatyti užsukus į parodų salę Vaikų bibliotekoje. O pasigrožėjus čia eksponuotais mokinių darbais, visi kviesti per parką keliauti į Mykolo Oginskio rūmų žirgyną, kur dėmesio laukė beprasidedantis šventinis koncertas.
Viva musica!
Koncertą vedę Saida Mikailienė ir Mindaugas Rumšas visus susirinkusiuosius, tarp kurių buvo ir nemažai buvusių mokinių bei mokytojų, pakvietė pirmiausia mintimis atsigręžti atgal ir prisiminti galbūt vienus gražiausių gyvenimo metų. Tarsi primindami tuos nedrąsius pirmuosius žingsnius meno mokykloje ir vaikiškas išdaigas, koncertą pradėjo patys mažiausi jos mokiniai – jungtinis jaunučių choras, diriguojamas mokytojos Kornelijos Kiseliovos.
Į renginio programą gražiai įsipynė ne tik esamų, bet ir buvusių mokinių bei mokytojų pasirodymai. O vienas kolektyvas sulaukė itin daug palaikymo plojimų – smagų kūrinį liaudies instrumentais atliko tik šiam koncertui susibūręs buvusių ir esamų mokytojų kolektyvas, prie kurio prisijungė ir tuometei Plungės vaikų muzikos mokyklai vadovavęs Pranas Škimelis.
Kūriniui pasibaigus, padėjęs į šalį būgną ir paėmęs mikrofoną jis prisiminė, kad atkurtai mokyklai gana sunkiai sekėsi pradėti veiklą. Norinčiųjų mokytis muzikos buvo daug, tačiau mokykla turėjo vos kelis pedagogus, tad teko atsirinkti pačius gabiausius vaikus. Jų neatbaidė net apgailėtinos sąlygos, mat atkurtoji mokykla prisiglaudė buvusiuose žydų maldos namuose – sename medinuke centrinėje miesto dalyje.
„Man malonu prisiminti tuos mokinius, kurie dabar – garsūs muzikantai. Tai – Petras Vyšniauskas: kai kam jau mokytojas, o man vis dar mokinys. Praaugo mane. Taip pat Artūras Urniežius, Romas Jasas, Andrius Kulikauskas... Visų negaliu išvardinti, bet kiekvienu džiaugiuosi. Viva musica!“ – kalbėjo buvęs mokyklos direktorius ir ilgametis pedagogas.
Koncerte dalyvavo ir maestro P. Škimelio paminėtas Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, Plungės garbės pilietis ir buvęs muzikos mokyklos mokinys P. Vyšniauskas. Tardamas mokyklai sveikinimo žodį jis sakė visad su malonumu sugrįžtantis į Plungę, o šis sugrįžimas – dvigubai malonesnis, mat pasitaikė reta galimybė sutikti ne vienerius metus muzikos jį mokiusius pedagogus.
„Aš baigiau akordeono 5-ias klases ir man trūko metų, kad galėčiau važiuoti į Klaipėdą toliau mokytis. Po to dar metus mokiausi groti klarnetu, nors mano svajonė buvo būti smuikininku, bet Plungėje nebuvo tokio mokytojo. O prieš tai svajojau groti fortepijonu, bet mes mokykloj neturėjom pianino. Tokia istorija“, – trumpai, bet vaizdžiai apie savo kelią į muzikos pasaulį ir didžiąsias scenas papasakojo garsus saksofonininkas.
Garsina Plungę Lietuvoje ir užsienyje
Ir išties per tuos šešis dešimtmečius mokykla nepažįstamai pasikeitė ir išaugo, persikėlė į naujas patalas Laisvės gatvėje. Dabar ją lanko apie 580 mokinių, dirba 53 pedagogai. Mokykla palaiko glaudžius ryšius su šalies ir užsienio meno mokyklomis bei organizacijomis, įžymiais atlikėjais, rengia bendrus projektus, vysto aktyvią koncertinę ir švietėjišką veiklą.
Fortepijono skyrius kas antrus metus rengia Klaipėdos krašto fortepijonininkų ansamblių konkursą-festivalį „Muzika sujungia mus“, o prieš kelerius metus kartu su Palangos ir Klaipėdos meno mokyklų pianistais pradėjo rengti edukacinį projektą „Piešiu muziką, kuriu“.
Išskirtinę kūrybinę veiklą puoselėja mokytojos Loretos Ramelienės įkurtas senovinės muzikos ansamblis „Muzika freska“. Tai – mokytojų kolektyvas, 2019 m. sužavėjęs net Prancūzijos publiką.
Tautinis skyrius daug koncertuoja su liaudiškos muzikos kapela „Mykoliukai“, kuriai vadovauja mokytoja Rita Džiaugienė, o kur dar mokinių pamėgtas Žemaitijos ir Klaipėdos krašto tautinių instrumentų ansamblių ir orkestrų festivalis „Trimitatis“, skaičiuojantis jau 30-us metus. Du kartus šis festivalis vyko ir Plungėje.
Mokyklos chorai dalyvauja visuose moksleivių dainų šventėse, vasarą rengia jaunimo kūrybines ir poilsines stovyklas, koncertuoja miesto šventėse, nepraleidžia ir konkurso „Dainų dainelė“.
Jungtinis Žemaitijos muzikos ir meno mokyklų styginių orkestras kasmet per tarptautinį M. Oginskio festivalį dovanoja koncertą „Rudens akvarelė M. K. Čiurlionui“. Ne vienas Plungės M. Oginskio meno mokyklos moksleivis šiame koncerte jau yra griežęs ir pirmuoju smuiku.
Mokykla organizuoja ir atvirų durų dienas – „Menų labirintus“, kuriais kviečia paklajoti jaunuosius plungiškius, susipažinti su muzikos instrumentais, aplankyti dailės skyriaus ir šokių pamokų klases.
Šiemet – 60, kitąmet – 150
„60 metų – ilgas laiko tarpas. Iš jų 32-ejus mokyklai vadovavau aš. Tai buvo patys gražiausi mano gyvenimo ir darbo metai. Aukso amžius, – sveikindama mokyklą su gražia sukaktimi sakė buvusi ilgametė jos vadovė, Plungės garbės pilietė Genovaitė Žiobakienė. – Noriu nuoširdžiai padėkoti visiems kolegoms, su kuriais teko dirbti. Mums kartu pavyko šį tą nuveikti. Muzikos mokykla tapo meno mokykla, o kai pajutome, kad esam verti didesnio įvertinimo, jai suteiktas Mykolo Oginskio vardas. Tai – didelė garbė ir atsakomybė.“
O štai prie mikrofono stojusi dabartinė mokyklos vadovė Rita Urniežienė prasitarė, kad kitąmet mokykla švęs kitą, dar solidesnę – 150-ies metų – sukaktį. Mat sueis tiek metų nuo tada, kai Plungėje kunigaikščio M. Oginskio rūpesčiu buvo įkurta orkestro mokykla. „Jei nebūtų tų žmonių, kurie sugalvojo atkurti mokyklą, tai ta 150-ies metų sukaktis galbūt būtų įrašyta tik kokiame metraštyje“, – pastebėjo direktorė.
Ji dėkojo visiems, atėjusiems į koncertą, o ypač mokyklos bendruomenei, sukūrusiai tokią nuostabią šventę. Su glėbiu padėkos raštų bei gėlių į sceną lipo ir rajono meras Audrius Klišonis. Jis perdavė švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės padėkas už ilgametį pedagoginį darbą Daivai Šimkienei ir Daliai Stasikėlienei, o asmeniškai nuo savęs sveikino ir dėkojo nemažai kitų mokyklos pedagogų.
Po mero pasveikinti mokyklos kolektyvo prie scenos rikiavosi ir daugybė kitų sveikintojų. Visi mokyklai linkėjo kuo geriausios kloties bei gyvuoti dar daug kartų po 60 metų.