
Naujausios
Atvykus į įvykio vietą gelbėtojų tarnyboms, vandens paviršiuje žmogaus jau nebesimatė. Pasak liudininkų, vyras jau kuris laikas buvo paniręs po vandeniu. Skenduolio paieška buvo atliekama iš valties, ugniagesiui vilkint hidrokostiumą ir kabliu tikrinant tvenkinio dugną.
Kiek netrukus 1971 metais gimusio vyriškio kūnas buvo rastas 15 metrų nuo kranto (7 metrai nuo prieplaukos) atstumu, maždaug 2-jų metrų gylyje. Skenduolis buvo ištrauktas į krantą ir perduotas Plungės greitosios pagalbos darbuotojams. Jie konstatavo mirtį.
Kaip informavo Plungės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkė Ingrida Juškaitė, kūnas buvo be išorinių smurto žymių. Pasak jos, įvykį matę liudininkai nurodė, kad vyras buvo vienas, be kompanijos, ir įtariama – neblaivus. Detalesnę informaciją nustatys teismo medicinos ekspertai. Jie ištirs ir tikslią mirties priežastį.
Klaipėdos apskrities pareigūnai primena, kad vaikams iki 14 metų būti prie vandens telkinių, o ypač maudytis, be suaugusiųjų priežiūros yra draudžiama. Prie jūros pirmiausia būtina įsitikinti, ar budi gelbėtojai, ar leidžiama maudytis. Tą pasako prie gelbėtojų stočių kabančios vėliavos – geltonos ir raudonos spalvų vėliava patvirtina, kad paplūdimį prižiūri gelbėtojai. Geltona vėliava skelbia, kad maudytis pavojinga, raudona – draudžiama. Plaukioti vieniems jūroje ant pripučiamų čiužinių, ratų ar kitokių daiktų taip pat yra draudžiama.
Prieš lipant į vandenį reikia įsitikinti, ar krantas yra palankus maudytis saugiai, ar nėra per gilu. Pulti į vandenį iškart, nors diena ir labai karšta, negalima. Būtina saugotis stiprios srovės, o plaukiant valtimi – sėdėti ramiai, nes išdykaujant ar vaikštant ji gali apvirsti.
Pamačius skęstantį žmogų, policijos pareigūnai pataria nedelsiant kviesti gelbėjimo tarnybas telefonu 112. Labai svarbu kuo tiksliau nurodyti vietą, kurioje atsitiko nelaimė. Saugiausia padėti skęstančiajam – numesti ar priplaukus per atstumą paduoti kokį nors plūduriuojantį daiktą, į kurį jis galėtų įsikibti ir laikytis virš vandens.
Klaipėdos policijos pareigūnai taip pat įspėja niekada nelipti į vandenį apsvaigus nuo alkoholio ar kitų svaigiųjų medžiagų – apsvaigęs žmogus aplinką ir savo galimybes vertinti gali neadekvačiai, o iki nelaimės tokiu atveju – vos vienas žingsnis.