
Naujausios

Gondingos papėdėje
Konkursinę parodą Aurimas praturtino septyniomis šventųjų skulptūromis, į kurias pasižiūrėjus, nė nepagalvotum, kad jos gimė jauno kūrėjo rankose. Visi šventieji – tarsi nuglostyti ir dvelkia tikrosiomis žemaitiško liaudies meno tradicijomis. Už šį grožį A. Jurgaičiui atiteko ne tik diplomas, bet ir Lietuvos kultūros tarybos įsteigta piniginė premija. Ja pamalonintas ir jaunuolio mokytojas V. Raibužis.
Pastarasis didžiuojasi, kad jo mokinys buvo pastebėtas ir įvertintas. Anot mokytojo, tai parodo, kad Aurimas auga kaip drožėjas, kad jis puikiai valdo dar antroje klasėje į rankas paimtą medžio pliauską ir skaptuką.
Tiesa, šis laimėjimas Aurimui – ne pirmas. 2015-aisiais jis tapo Žemaitijos regiono moksleivių parodos-konkurso „Stanislovas Riauba – Žemaitijos Andersenas“ nugalėtoju. Net du kartus jis yra pripažintas Lietuvos moksleivių dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ laureatu. Prizininku A. Jurgaitis yra tapęs ir L. Šepkos premijai laimėti skirtame konkurse.
V. Raibužis pasidžiaugė, kad neliko nepastebėti ir kito jo mokinio Edgaro Budrio darbai. Plungės „Babrungo“ progimnazijoje besimokantis Edgaras apdovanotas kaip jauniausias drožėjas. Jam atiteko rėmėjų prizas.
Ilgiau nei mėnesį Rokiškyje veikusioje respublikinėje konkursinėje medžio drožėjų kūrinių parodoje gerai sekėsi ir vyresniesiems mūsų krašto drožėjams – Kaziui Striaupai ir Vytui Jaugėla. Pastarajam už žemaitiškos tradicijos tęstinumą įteiktas rėmėjų prizas. Tokį pat namo iš Rokiškio parsivežė ir K. Striaupa. Šis liaudies meistras girtas už istorinę tematiką skulptūroje.
Pauliui Mikštai, Evaldui Klenauskiui bei Deividui Paulauskui, kaip ir visiems parodos dalyviams, apie konkursą primins dalyvio diplomai, muziejaus leidiniai „Pažįstamas ir nepažįstamas Lionginas Šepka“ bei proginiai magnetukai.
Tiek konkursinės parodos dalyviai, tiek rengėjai džiaugiasi du dešimtmečius gyvuojančiu renginiu, kurio metu prisimenamas Rokiškio rajone gyvenęs ir kūręs garsiausias XX a. dievdirbys, drožybos virtuozas ir improvizatorius L. Šepka. Anot organizatorių, ši paroda – ne tik proga pagerbti žinomą kūrėją, bet ir populiarinti drožybą.
Svarbu ir tai, kad savo darbus vienu metu pristato tiek jaunieji drožėjai, tiek vyresnės kartos liaudies meistrai. Šiemet gražiai sutapo, kad iš 36 parodos autorių jauniausias buvo minėtasis keturiolikmetis E. Budrys, o vyriausias – 87-erių K. Striaupa: abu iš Plungės krašto.
