
Naujausios
Staiga praturtėjo
Kaip nustatė teismas, plungiškis pro neužrakintas duris pateko į namo šeimininkės, išnuomojusios jam ir sugyventinei gyvenamąjį plotą, kambarį ir iš sekcijos pavogė dėžutėje laikytus 8 040 eurų.
Kada tiksliai svetimuose namuose pasidarbavo ilgapirštis, nėra aišku, bet Varkaliuose gyvenanti moteris pinigų pasigedo šių metų vasario mėnesį, kai grįžusi iš miesto nusprendė į dėžutę, kurioje laikė santaupas, pasidėti ir parsineštą pensiją. Moteris pasakojo, jog įtarimų kilo vos tik paėmus minėtą dėžutę į rankas – ji pasirodė pernelyg lengva, nors joje turėjo būti į raudoną voką sudėti 3 tūkst. eurų ir dar apie 5 900 eurų, sudėtų į baltą voką.
Namų šeimininkės spėlionės pasitvirtino – dėžutėje ji berado vos 860 eurų. Kitų, kurių dalis buvo palikti velionio vyro, o likusieji gauti pardavus automobilį, nebuvo nė kvapo. Moteris iš pradžių nė nenumanė, kas ją galėjo apvogti, nes apie namuose laikomus pinigus ji niekam nebuvo pasakojusi.
Nuomininkai, norėdami patekti į jos gyvenamąją erdvę, turėjo pereiti per jos virtuvę, o to moteris teigė niekada nemačiusi. Be to, savo kambarį varkališkė, atsikrausčius nuomininkams, esą visada rakindavo. Tiesa, sykį moteris tikino pasigedusi rakto, bet tada pamanė, kad pati kur jį nukišo.
Įtartinai pasirodė ir tai, kad į nuomojamus kambarius priimti sugyventiniai ėmė vieną po kito pirkti baldus: dvigulę lovą, komodą, kūdikio lovytę, žaislų. Viskas esą buvo perkama nauja, nors prieš tai pora negalėjo pasigirti turį pinigų, net mašiną jiems esą nupirko P. P. motina.
Taip, narpliojant pinigų dingimo istoriją, siūlo galas atvedė prie nuomininkų. Paaiškėjo, kad būtent P. P. pavogė iš varkališkės daugiau nei 8 tūkst. eurų. Ant minėtos dėžutės buvo likę jo piršto atspaudų.
Ir visai nekeista, kad plungiškis susigundė svetimais pinigais. Dėl vagystčių jis jau buvo turėjęs reikalų su teisėsauga, ne kartą teistas ir už plėšimus, už turto sunaikinimą ar sugadinimą. 2015-aisiais P. P. už savo „žygdarbius“ net buvo pasiųstas į belangę, iš kurios lygtinai paleistas 2019-aisiais.
Pinigus ištaškė vienas
Pečius užgulus rimtiems įtarimams, P. P. iš pradžių bandė neigti savo kaltę dėl pavogtų pinigų. Nors vyras prisipažino kišęs nosį į namo šeimininkės sekciją, tačiau neigė ėmęs pinigus. Pasakojo, kad jo dėmesį patraukė tik alkoholinių gėrimų buteliai, bet ir jų neėmė.
Papildomai apklausiamas plungiškis atgaivino savo atmintį ir pasakojo, kad jo dėmesį patraukė ne tik alkoholis, bet ir sekcijoje buvusi dėžutė. Ją atidaręs rado piniginę, o joje – pinigus. P. P. aiškino juos ketinęs padėti atgal, tačiau netrukus pamatė toje pačioje dėžutėje esantį raudoną voką, pravėręs jį aptiko dar pinigų. Tada nutarė visus eurus susigriebti ir sekcijoje palikti tuščią dėžutę.
P. P. suokė neskaičiavęs, kiek pinigų susirinko, tačiau sakė, kad jų išties buvo daug. Praturtėjęs jis nutarė važiuoti iš namų ir leisti pinigus. Tik neatskleidė, kur juos ištaškė. Ilgapirštis tikino draugei apie „lobį“ nieko nesakęs ir vienas juo mėgavęsis, jokių baldų už juos nepirkęs ir skolų neatidavęs.
Vagišius gailėjosi apšvarinęs varkališkę ir žadėjo jai grąžini pavogtą pinigų sumą. Dalį jos – 2 200 eurų – vyras spėjo grąžinti iki teismo verdikto. Likusius pinigus sakė atiduosiantis dalimis, net susitarimą su apvogtąja pasirašė. Tą patvirtino ir varkališkė.
Narpliojant vagystės detales buvo apklausta ir P. P. sugyventinė, teigusi, jog tikrai apie jokius pavogtus pinigus nežinojusi ir jų nemačiusi. Moteris neigė ir su sugyventiniu pirkusi naujus baldus. Esą visi jie – dovanoti, tik lovytė – nauja, bet ją moteris aiškino pirkusi iš už dekretą gautų pinigų.
Apribojo laisvę
Šią bylą Plungės apylinkės teismas užbaigė baudžiamuoju įsakymu, kuriuo P. P. pripažintas kaltu apvogęs varkališkę. Už tai jam skirta trečdaliu sumažinta laisvės apribojimo bausmė aštuoniems mėnesiams, įpareigojant visą šį laikotarpį dalyvauti elgesio pataisos programoje ir tęsti darbą bei neatlygintinai per 4 mėnesius išdirbti 150 valandų sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.
Taip pat buvo patvirtintas plungiškio ir varkališkės susitarimas dėl žalos atlyginimo, kuriuo P. P. įsipareigojo grąžinti likusius 5 840 eurų, pirmą įmoką atliekant jau šių metų spalio mėnesį.
Vyrui išaiškinta, kad nesutikdamas su teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta bausme, per keturiolika dienų nuo dokumento gavimo dienos jis turi teisę paduoti teismui prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme. Jei kaltinamasis šia teise nepasinaudoja, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.