
Naujausios
Štai šiemet ne du geriausi pasaulio tenisininkai baigė savo sportinę karjerą. Pirmiausia tai padarė Serena Viljams, kuri buvo laimėjusi net 23 „Didžiojo kirčio“ varžybas, ilgą laiką buvo geriausių pasaulio tenisininkių sąrašo priekyje. Gražus atsisveikinimas su ašaromis ir su viltimi tęsti šeimynę laimę.
Panašiai atsisveikino ir 20-ies „Didžiojo kirčio“ varžybų nugalėtojas, pirmoji pasaulio raketė šveicaras Rodžeris Federelis. Organizmas išsenka, netiksliai klauso proto paliepimų, todėl ir tenka trauktis iš aktyvaus sporto. Tokie sportininkai palydimi plojimais.
Visiškai kitaip iš aukščiausio pakilimo taško pasitraukė buvusi Europos krepšinio čempionė Slovėnijos rinktinė su savo žvaigžde Luku Dončičium. Sakyčiau, toks pasitraukimas gali būti vadinamas išmetimu. Visi stebėjosi, kai buvusius čempionus nugalėjo lenkai, bet gailesčio nebuvo, nes slovėnai perdėtai ryškiai didžiavosi savo gebėjimais ir pastebimai nevertino savo varžovų. Tiesa, šiuose čempionatuose rinktinės po kiek metų gali vėl grįžti prie apdovanojimų. Gal su kitais žaidėjais ir kitais treneriais.
Visi šie žmonės buvo savo srities karaliai, tačiau didžiausia netektis tapo karalienės Elžbietos II mirtis. Jos buvo laukta, jai buvo ruošiamasi, tačiau vis vien tai buvo netikėta ir graudu. Kartais daug ko galime pasimokyti ne tik iš karalių gyvenimo ir veiklos, bet ir iš jų mirties. Laidotuvių ceremonijos, procesijos, rimtis bei susikaupimas. Net feisbukas kuriam laikui buvo visiškai pakeitęs savo veidą. Pagalvojau: mūsuose prezidentų portretus įstaigos ir organizacijos kone priverstinai kabina vadovų kabinetuose, o Britanijoje kiekviena save gerbianti šeima turėjo kampelį su karalienės nuotrauka ir degančiomis žvakelėmis...
Karaliai mirė, o jų gerbėjai ir mylėtojai verkė, prisiekdami jų neužmiršti.