
Naujausios

Minint valstybės gimtadienį – įsimintinas koncertas
Mūsų šaliai reikšmingas įvykis įsirašė į 1918-ųjų vasario 16-osios istoriją, kuomet buvo pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas, skelbiantis apie demokratinę valstybę su sostine Vilniumi. Vasario 16-osios Aktas tapo tautos valstybingumo, jos tęstinumo ir vienybės simboliu.
Džiaugdamiesi galimybe gyventi laisvai ir savarankiškai, lietuviai kasmet švenčia Vasario 16-ąją – mūsų šalies gimtadienį. Plungėje tai progai skirti renginiai prasidėjo dar išvakarėse. Vienas pirmųjų – parodos „Lietuvos LAISVĖS metai po Vasario 16-osios“ atidarymas Plungės viešojoje bibliotekoje. Čia apsilankiusieji galėjo išvysti pirmosios Lietuvos Respublikos fotografijų, atvirukų, plakatų, knygų ir pinigų.
Vakare plungiškiai rinkosi į Plungės kultūros centrą, kur laukė įspūdingas koncertas „Kas mums yra Lietuva?“, dovanotas Plungės kultūros centro kamerinio choro, mišraus choro „Plungė“, Palangos kultūros centro kamerinio choro bei Šiaulių kultūros centro mišraus choro „Gija“, taip pat vaikų ir jaunimo teatro „Saula“ aktorių.

Salvės už Lietuvą, laisvę ir Lietuvos kariuomenę
Kitądien šventiniai renginiai mūsų mieste prasidėjo kiek neįprastai – žiemos maudynėmis Kaušėnuose, vadinamojoje Plungės jūroje. Plungės „ruonius“ ir visus visus, norinčius išbandyti ledines maudynes, pakvietė Inga Šakinė su bendraminčiais.
Vėliau visi rinkosi bendrai maldai Plungės šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje. Po mišių rikiuotasi iškilmingai eisenai Vytauto gatve su Žemaitijos 8 rinktinės Plungės 802 kuopos šaulių bei jaunųjų šaulių nešama didžiule trispalve.
Minėjimo prie Laisvės paminklo metu visus susirinkusiuosius pasveikino Seimo narys Jonas Varkalys, meras Audrius Klišonis ir kunigas Tomas Kaulius.
„1918 metais vasario 16 dieną 20 drąsių ir narsių Lietuvos vyrų pasirašė deklaraciją, pagal kurią buvo paskelbta Lietuvos nepriklausomybė. Šiandien tai turime kaip dovaną, kaip pasiekimą, bet tai nėra duotybė, dėl kurios nereikia dirbti ir kovoti kiekvieną dieną“, – nuskambėjus mūsų šalies himnui, kalbėjo Seimo narys J. Varkalys, priminęs karinius neramumus mūsų šalies pašonėje ir kvietęs būti budriais, vieningais bei džiaugtis ir saugoti tai, ką turime.
O A. Klišonis pasidžiaugė, jog tarp tų 20-ies žmonių, padėjusių savo parašus ant pačio svarbiausio mūsų valstybės dokumento, buvo du mūsų žemiečiai – Stanislovas Narutavičius ir Jonas Smilgevičius. Tos pavardės, anot mero, liks įrašytos mūsų valstybės garbės knygoje.
„Laisvė – tai jausmas, būsena, tai yra galimybė veikti, dirbti savo šaliai ir didžiuotis ja. Tą turime dėka savo bočių, probočių“, – kalbėjo A. Klišonis ir pakvietė ne mažiau gausiai rinktis ir vasario 24-ąją, 18.30 val., Senamiesčio aikštėje, kuomet vyks Ukrainai padėti skirta akcija „Laisvė šviečia RADAROM! 2024“.
Sveikinimo kalbas palydėjo skambios ir jautrios operos solistės Oksanos Auškalnytės-Mockuvienės dainos, o visą šventę vainikavo trys 303-iosios Plungės ir Rietavo pėstininkų kuopos salvės už Lietuvą, už laisvę ir Lietuvos kariuomenę.