
Naujausios
Rietavo Oginskių kultūros muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas papasakojo, kad M. K. Oginskis, gimęs 1765 metų rugsėjo 25 dieną, paliko neišdildomą muzikinį testamentą, kuris aktualus jau daugiau kaip du šimtus metų.
„Kada 2006 metais čia, Rietave, pirmą kartą sulaukėme M. K. Oginskio provaikaičio Ivo Zaluskio, jo koncerto metu Oginskių muzikinės kūrybos populiarintojas Andžejus Pileckis akcentavo, kad ši muzika yra muzikinis testamentas ir priminimas, o ne pramoga. XVIII a. pabaigoje įvyko didžiulė tragedija, žemėlapyje išnyko didžioji Rytų Europos valstybė – Abiejų Tautų Respublika, kurią sudarė Lietuva, Lenkija, Baltarusija ir Ukraina“, – kalbėjo V. Rutkauskas.
Muziejaus direktorius priminė, kad Rietavas turi pasididžiavimo simbolį – paminklą Oginskių giminės atminimui, o 2015 metais visa Europa minėjo M. K. Oginskio 250-ąsias gimimo metines. Šiemet, minint 259-ąsias metines, koncertinę programą dovanojo Katovicų (Lenkijos) Ekonomikos universiteto prof. habil. dr. Tadeušas Tčaskalikas, atvykęs į Lietuvą pristatyti savo muzikinį albumą „Klasikos akademija 8. Oginskiai“.
Renginį moderavęs A. Pileckis dėkojo muziejaus direktoriui V. Rutkauskui už demokratiją ir laisvę nesivaržant susirinkti į muziejaus patalpas ir klausytis skambių muzikos kūrinių.
A. Pileckis pasakojo, kad T. Tčaskalikas daug laiko skiria muzikinės kultūros istorijos tyrimams ir sklaidai Lenkijoje bei kitose šalyse. Bendradarbiaujant su Lenkijos radijo Katovicų studija, jis sudarė ir išleido seriją muzikinių albumų „Klasikos akademija“. Aštuntame profesoriaus albume pateikiama trumpa M. K. Oginskio ir kitų šios iškilios giminės asmenybių visuomeninės-muzikinės veiklos apžvalga. Kompaktinėje plokštelėje įrašyta dvidešimt fortepijoninių kūrinių.
Nemažą dalį jų buvo galima išgirsti svečio iš Lenkijos surengtame koncerte Rietave. Čia skambėjo ne tik M. K. Oginskio, bet ir jo dukters Amelijos, sūnaus Ksavero polonezai, menuetai, mazurkos, valsai ir kadriliai.