Plungė ir Rietavas išgarsėjo savo pasirinkimu

Kandidatų nuotraukos
Už T. Domarką (kairėje) balsavo 294-iais rinkėjais daugiau nei už J. Razmą
Sekmadienį vykusiame antrajame Seimo rinkimų ture savo populiarumą tarp rinkėjų dar sykį pasitikrino konservatorių atstovas Jurgis Razma ir naujo politinio darinio „Nemuno aušra“ narys Tomas Domarkas. Nepraėjus nė porai valandų po balsavimo apylinkių uždarymo paskelbta, kad sėkmė šįkart labiau šypsojosi pastarajam. Dar tą patį vakarą didieji šalies portalai ėmė skelbti, jog Plungės ir Rietavo rinkėjai į Seimą delegavo teistumų rekordininką.

Priminsime, kad pirmajame rinkimų ture, pradėjus skaičiuoti balsus, ilgą laiką pirmavo T. Domarkas, tačiau paskelbus didžiųjų Plungės ir Rietavo miestų apylinkių rezultatus jo persvara sumenko, o galiausiai ir visai ištirpo. Galiausiai paaiškėjo, kad į antrąjį rinkimų turą keliauja Seimo senbuvis J. Razma, surinkęs 21,22 proc. balsų, ir politikos naujokas T. Domarkas, kurį, nepaisant spalvingos kriminalinės praeities, 4-ių teistumų ir įspūdingų, net 1,8 mln. eurų siekiančių įsiskolinimų, palaikė 20,62 proc. rinkėjų.

Antrajame ture vis dėlto sėkmė labiau šypsojosi „Nemuno aušros“ atstovui. Už jį atiduota 51,11 proc. (arba 6 758) Plungės ir Rietavo apygardos rinkėjų balsų, už J. Razmą – 48,89 procento (arba 6 464).

Aktyviausiai T. Domarką palaikė Kantaučių apylinkės rinkėjai (čia už jį atiduota net 69,05 proc. balsų), ne daug atsiliko Gintališkė (68,64 proc.) ir Gegrėnai (67,65 proc.).

Tuo tarpu konservatorius J. Razma didžiausio palaikymo sulaukė Platelių apylinkėje (59,71 proc.), taip pat Daugėduose (58,54 proc.) ir Plungės miesto Laisvės apylinkėje (54,59 proc.).

Antrasis rinkimų turas pasižymėjo gana nedideliu rinkėjų aktyvumu: šalyje antrą kartą išreikšti savo valios prie balsadėžių atėjo 41,04 proc. rinkėjų, Plungės ir Rietavo apgardoje – 41,42 procento. Palyginimui pirmajame ture rinkėjų aktyvumo rodikliai buvo tokie: šalies – 52,06 proc., mūsų rinkimų apygardos – 50,44 procento.

Dar sekmadienio vakarą paskelbta ir galutinė naujai išrinkto Seimo sudėtis. Dabartiniame Seime opozicijoje dirbantys socialdemokratai naujajame Seime turės rekordinį skaičių mandatų – net 52. Konservatoriams atstovaus 28 Seimo nariai, „Nemuno aušrai“ – 20, Demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“ – 14, Liberalų sąjūdžiui – 12, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai – 8, Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai – 3. Po vieną mandatą gavo partija „Laisvė ir teisingumas“ bei Nacionalinis susivienijimas.