
Naujausios
Nesureikšmina savo negalios
R. Rojus gimė Plungėje, o vaikystę praleido nedideliame, bet, pasak sportininko, vis gražėjančiame ir labai jaukiame Narvaišių kaime. Ten iki šiol gyvena vaikino tėvai, kuriuos jis dažnai aplanko.
Baigęs dešimtmetę Narvaišiuose, Ramūnas tęsė mokslus Plungės „Saulės" gimnazijoje. Po to įstojo į Žemaitijos kolegiją Rietave, įgijo informacinių technologijų inžinerijos bakalaurą. Vėliau Klaipėdos universitete baigė ir magistro studijas.
„Buvau aktyvus, nuo mažų dienų mėgau krepšinį. Kaip ir kiekvienas Lietuvos vaikas, kamuolį mėtydavau ištisas dienas. Pagrindinėje mokykloje turėjome teniso stalą, tai didesnis dėmesys buvo šiai sporto šakai. Net rajono varžybose teko žaisti už Narvaišių mokyklą. Vėliau sportas buvo apleistas, nes lankiau Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklą ir tiesiog nebelikdavo laiko“, – pasakojo sportininkas.
Gimnazijoje R. Rojus dėl negalios buvo atleistas nuo kūno kultūros pamokų, vietoj jų vaikinui teko rinktis šaškių užsiėmimus. Anot pašnekovo, ir su šaškėmis sekėsi neblogai, ne kartą teko garbė atstovauti Narvaišių pagrindinei mokyklai ir „Saulės“ gimnazijai.
R. Rojus savo negalios niekada nesureikšmino, kadangi viską pasidaryti savarankiškai gali ir pats. Sportininkas pasakojo, kad vaikystėje jam labai pasisekė, nes turėjo labai gerų draugų.
„Laksčiau su draugais, važinėjom dviračiais, ėjom su draugais į šokius ir viską dariau, ką ir draugai. Kas nesikeitė nuo vaikystės iki dabar, kad kojos protezas po ilgų vaikščiojimų ima trinti, bet ir tai manęs nesustabdo veikti ir siekti tikslų. Negaliu tik prabėgti maratono, bet daug žmonių to nedaro, tad nieko neprarandu“, – teigė plungiškis.
Visą straipsnį skaitykite laikraščio „Žemaitis“ priede „Vakarų Lietuva“ 2025 m. balandžio 1 d. numeryje (Nr. 25).