
Naujausios
Skaudi vaikystė be mamos
A. Bacevičius gimė ir augo Klaipėdos rajone, Laigių kaime, Endriejavo valsčiuje. Kartu su juo šeimoje augo viena sesuo ir dar du broliai. Būdamas visai mažas, septynerių metų, neteko pačio brangiausio ir artimiausio žmogaus – mamos. Nuo to momento reikėjo išmokti pačiam savimi pasirūpinti – ne tik valgyti pasidaryti, bet ir įvairius darbus nudirbti, mat tėvas buvo prašapęs ūkyje, valdė nemažai žemės.
„Nagingas vyras jis buvo, ko tik imdavosi, viską padarydavo. Ir visai nesvarbu – medis, geležis ar kas tik bebūtų – mokėjo viską“, – savo tėvelį prisiminė A. Bacevičius.
Tik sulaukęs devyniolikos jaunuolis paliko tėvo namus ir išvyko į Klaipėdą dažytojo-tinkuotojo amato mokytis. Mokslai truko pusę metų, o po jų privalėjo vykti į Kaliningradą remontuoti geležinkelio stotis. Už įgytus mokslus reikėjo atidirbti net trejus metus. Po jų buvo pakviestas tarnauti Ukrainoje.
„Nė vienos klasės nebaigiau ir mokyklos suole neteko pasėdėti nė dienos, bet skaityti ir rašyti vis tik moku“, – atskleidė budrikiškis.
Geriausias mūrininkas
Atradęs savo pašaukimą, Antanas 40 metų paskyrė mūrininko profesijai. Statė daugiabučius namus, fermas, krosnis, karvidžių kompleksus, kultūros namus. Iš pradžių dirbo paprastu mūrininku, o kiek vėliau pakilo pareigose ir tapo darbų vykdytoju.
Už kruopštų ir atsakingą darbą A. Bacevičius neliko nepastebėtas, jo fotografija net kabėjo garbės lentoje.
„Kiek per gyvenimą esu savo rankomis perkilnojęs plytų, tai sunku net ir įsivaizduoti“, – nusijuokė pašnekovas.
Šis auksinių rankų žmogus, nesibodėjęs sunkaus darbo, vienas pats sugebėjo sau net namą pasistatyti. O labiausiai iki pat šiol nemėgsta... sėdėti rankas sudėjęs. Sako, kad tai tikras laiko švaistymas.
Žmoną pripiršo pusbrolis
Sakoma, kai mažiausiai tikiesi, tai ir aplanko meilė nelaukta. Taip nutiko ir A. Bacevičiui.
Grįžęs iš armijos į Rietavą tuoj pat įsidarbino, dirbo įvairius remonto darbus ir į paneles nesidairė. Bet štai sykį pusbrolis ėmė piršti dailią mergelę Eugeniją. „Ir nuo to momento jau nebeišsiskyrėme, o po metų iškėlėme vestuves“, – prisiminimais dalinosi A. Bacevičius.
Nugyveno jiedu iš tiesų gražų ir laimingą gyvenimą, sutardami, vienas kitą paremdami – tiek užklupus vargui, tiek ir džiugesio akimirkomis. Užaugino keturis vaikus: tris dukras ir vieną sūnų. O dabar širdį džiugina septyni anūkai ir net šeši proanūkiai. Tik, deja, prieš keletą metų A. Bacevičius liko vienas – žmona Eugenija išėjo anapilin.
Nagingas meistras
Kas jau kas, bet A. Bacevičius tikrai turi kuo pasigirti. Tik gal šiek tiek kuklinasi, bet jo darbai kalba patys už save.
Vyras prisipažino visą gyvenimą mėgęs ką nors konstruoti – turbūt tą potraukį paveldėjęs iš savo tėvuko. Kaip ir šis, Antanas dirba tiek su medžiu, tiek su metalu.
Kad tai – gryna tiesa, įsitikinome jo pakviesti į daržinę apžiūrėti 1957 metais Vokietijoje gaminto ir kuo puikiausiai iki šiol veikiančio traktoriaus, prie kurio budrikiškis ūkio darbams sugalvojo sukonstruoti specialų vežimaitį. Dar praėjusiais metais su šiuo traktoriuku Antanas pats ir bulves darže pasisodino.
O žmonai buvo net padirbinęs specialias ožkos melžimo stakles, šitaip saugodamas jos nugarą ir palengvindamas darbą.
„Kam reikia lenkti nugarą ir vargintis? Tad ėmiau ir padariau tokias paaukštintas stakles. Įeina į vidų ožkelė, uždarau ją ir galima melžti“, – pasakojo A. Bacevičius.
Dar visai neseniai vaikai jam nupirko karutį, kad būtų patogu iš daržo moliūgus ar kitas daržoves susivežti. Bet, pasirodo, išrinko netinkamą. „Ką į tokį mažą ir įdėsi?“ – traukė pečiais vyriškis.
Nieko nelaukęs Antanas sukonstravo bortelius tam karučiui. Teko ir virinti, ir kalti, užtat dabar turi puikią priemonę darbams darže palengvinti.
Rūpinasi savo mityba
Šiltuoju metų laiku darbų darže – apsčiai, tik spėk suktis.
O ir sumeistrauti ką vis atsiranda. Bet štai atėjus žiemai būna kiek liūdniau.
„Pasikūrenu ugnelę, tada einu pasigaminti valgyti. Dar mėgstu ir televizorių pažiūrėti, būtinai žinias, dar kokia muzikinę laidą. O filmai nepatinka, nebent koks rimtas apie gyvenimą“, – dėstė senolis.
Negalėjome A. Bacevičiaus nepaklausti, kokia yra jo žvalaus ir fiziškai aktyvaus gyvenimo paslaptis – gal turi atradęs kokią paslaptį?
Vyriškis šypsodamasis papasakojo, kad kiekvieną rytą verda sau gardžią grūdų košę, kurią dar praturtina maltomis sėlenomis ir užgeria stiklinaite kefyro. Iš savojo raciono senokai yra išbraukęs rūkytus gaminius, nevalgo saldumynų.
„Labai mėgstu įvairias salotas, pagardintas geru alyvuogių aliejumi. Taip pat mano racione yra daug riešutų. Ir kasdien stengiuosi per pietus nusnausti“, – atskleidė budrikiškis. Ir, panašu, kad šie sveikos gyvensenos principai duoda rezultatą – A. Bacevičius sakė ant vienos rankos pirštų suskaičiuotų, kie kartų per gyvenimą yra tekę rimčiau sirgti.