Aikštelę išnuomos, bet užrakinti neleis

Nuotrauka iš interneto
Šalia šios lauko teniso aikštelės dar šiemet turėtų atsirasti ir aikštelė padeliui žaisti
Dar praėjusių metų pabaigoje pasklido žinia, kad grupė verslininkų ketina iš Rietavo savivaldybės išsinuomoti Sauslaukio kaime esančią lauko teniso aikštelę ir pertvarkyti ją pritaikant dabar sparčiai populiarėjančiai sporto šakai – padeliui. Išgirdę tai vietiniai gyventojai sunerimo, kad tik gavę galimybę verslininkai ant sporto aikštelės vartų užkabins spyną, tad bendruomenė neteks kaime esančios vienintelės sportui pritaikytos erdvės. Vasario pradžioje vykusiuose Tarybos ir komitetų posėdžiuose paviešinta kiek daugiau informacijos apie šį sumanymą.

Rietavo savivaldybės administracija parengė ir Švietimo, kultūros ir sporto komitetui, o vėliau – ir Tarybai svarstyti pateikė sprendimą penkeriems metams (su galimybe pratęsti dar antra tiek) konkurso būdu išnuomoti sporto aikštelę, esančią Beržų g. 1A. Aikštelės plotas – 501 kv. metras, nuomos kainą siūloma nustatyti 10 centų už kvadratinį metrą, tad konkurso laimėtojui aikštelės nuoma per mėnesį atsieis 50 eurų.

Pristačius šį siūlymą Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje, jo narys Andrius Černeckis pareiškė norintis nusišalinti nuo sprendimo svarstymo ir priėmimo, kad nekiltų įtarimų dėl galimo interesų konflikto. Koks tas konfliktas, politikas neįvardino, tačiau po posėdžio „Žemaičio“ klausiamas paaiškino, kad priklauso mažajai bendrijai „Rietavo padelio klubas“, kuri ir kreipėsi į Savivaldybę prašydama išnuomoti aikštelę.

Akivaizdu, kad tuo atveju, kai viena ar kita organizacija kreipiasi į Savivaldybę su prašymu išnuomoti žemės sklypą savo veiklai, tai organizacijai atstovaujantis mero sūnus, turintis Tarybos nario mandatą, be išlygų turi nusišalinti nuo minėto prašymo svarstymo, ką ir padarė A. Černeckis. Klausimas tik, ar lygiai taip pat neturėtų nusišalinti ir meras, pačiu artimiausiu – tėvo ir sūnaus – ryšiu susijęs su būsimu sklypo nuomininku?

Matyt, niekam iš Savivaldybės administracijos ar Tarybos toks klausimas nekilo. Neaplankė jis ir mero A. Černeckio, kuris ir per minėto komiteto, ir per Tarybos posėdį aktyviai dalyvavo diskusijoje ir kantriai visiems paklausėjams aiškino, ką yra sumanęs „Rietavo padelio klubas“ ir kokius žingsnius Savivaldybė žengs, kad šis sumanymas būtų įgyvendintas kuo greičiau, neužkliūnant nė už vieno biurokratinio slenksčio.

O tų slenksčių, jei prašymą būtų pateikęs koks kitas suinteresuotas asmuo ar organizacija, būtų tekę įveikti ne vieną, kadangi, kaip paaiškėjo, norima nuomotis ne pačią lauko teniso aikštelę, o šalios jos esančią teritoriją. Savivaldybė visų pirma būtų turėjusi inicijuoti sklypų atidalinimo procedūrą ir tik po to skelbti nuomos konkursą, kas būtų užtrukę galbūt metus laiko, galbūt ilgiau.

Bet šį kartą gudriai sugalvota, kaip vienu šūviu nušauti du zuikius: ir kad minėtas padelio klubas būtų patenkintas, ir kad visuomenė pirštais negrūmotų, bloguoju valdžios neminėtų. Nutarta pirma paskelbti aikštelės nuomos konkursą ir jį laimėjusiai organizacijai perleisti naudotis ir aikštele, ir greta esančia teritorija, kur sumanyta žaisti padelį. Kartu laimėtojas bus įpareigotas per tam tikrą terminą inicijuoti sklypų atidalinimo procedūrą.

Tokia „abra kadabra“ leis investuotojui pradėti padelio aikštelės įrengimo darbus tuoj po sklypo nuomos sutarties pasirašymo. Opozicija mygo merą paaiškinti, koks likimas atidalinus sklypus laukia dabartinės lauko teniso aikštelės. A. Černeckis paaiškino, kad ji bus „neliečiama“. Suprask – atvira visuomenei ir jos poreikiams. O štai naujai įrengta padelio aikštelė bus užrakinta, lankytojai įleidžiami tik už tam tikrą mokestį.

Kas iš to bendruomenei, jau seniai prašiusiai Savivaldybės tvarkyti tiek minėtą teniso aikštelę, tiek šalia jos buvusią medinę vaikų žaidimų aikštelę, kadaise įrengtą pačios bendruomenės lėšomis? Veikiausiai, kad nieko.

Tiesa, Savivaldybės biudžetą kas mėnesį papildys minėti 50 eurų už sklypo nuomą. Būtų gražu, jei vietos valdžia šias lėšas nukreiptų ne kur kitur, o į tą pačią Sauslaukio bendruomenę, kuri taip ir nesulaukė minėtos vaikų žaidimų aikštelės gelbėtojų. O gal ir pats „Rietavo padelio klubas“ parodys gražų gestą ir pakvies vietos vaikus nemokamai žaisti padelį, taip atsidėkodamas už Savivaldybės koridoriuose jo sumanymui degusią vien tik žalią šviesą.